Mistrz Pędzla i Pióra!

2020-08-07 05:07:58

Z przyjemnością ogłaszam konkurs na Mistrza Pędzla i Pióra! Aby zachęcić Państwa do wzięcia udziału oraz walki o ten tytuł i laur zwycięscy, poniżej przedstawiam krótki regulamin i opis obu konkursów. 

Mistrz Pędzla: 

Konkurs plastyczny, w którym może wziąć udział każdy chętny, mający w sobie pierwiastek artystyczny i talent plastyczny... bądź też nie. Każdego miesiąca będzie przedstawiony temat przewodni, do którego powinny nawiązywać przesyłane prace. Pod koniec miesiąca wszystkie zostaną opublikowane w naszej gazecie w specjalnie utworzonej rubryce (galerii). Dzieła będzie oceniać niezależna komisja, która będzie brała pod uwagę przede wszystkim: 

- pomysłowość w sposobie przedstawienia tematu przewodniego; 

- estetykę i staranność wykonania; 

- technikę i styl artysty. 

Wygrany otrzyma specjalne odznaczenie, które z dumą będzie mógł nosić aż do ogłoszenia wyników kolejnej odsłony konkursu, który regularnie będzie zamieszczany w każdym wydaniu "Głosu Fallathanu". 

W miesiącu Axumel temat brzmi: 

 "Sen" 

*Na konkurs można przesyłać rysunki, obrazy, prace graficzne, kolaże, nawet zdjęcia plastelinowych tworów. Udokumentowane dzieło należy wysłać pod adres: neszazel@go2.pl, zaopatrzone tytułem "MISTRZ PĘDZLA", w innym wypadku wiadomość nie zostanie odczytana. Osoba, która wygra konkurs, przez miesiąc będzie nosić przy imieniu swojej postaci odznaczenie Mistrza Pędzla. 

Mistrz Pióra:  

To konkurencja dla osób dobrze władających językiem, elokwentnych i obeznanych w piśmie. Polegać on będzie na napisaniu opowiadania/wiersza/eseju/wywiadu (wszelkie formy są dozwolone), jednak uczestnicy muszą zawrzeć w swoich pracach komplet słów, podanych przez redakcję. Teksty także będą oceniane komisyjnie i zamieszczane na łamach gazety. Oceniać będziemy: 

- słownictwo i czy wszystkie wyrazy podane przez nas zostały użyte; 

- pomysłowość i oryginalność. 

Komplet słów do wykorzystania: 

Sajdak, kołczan, grot, pudło, lichwiarz, troglodyta, szafir, lotka, perliczka, koniuszy, karawana, mentor, libacja, gryf, rzepa. 

*Pracę prosimy przesyłać na PW, do Colette [6052], opatrzone tytułem "MISTRZ PIÓRA". Podobnie jak w przypadku Mistrza Pędzla, Mistrz Pióra także otrzyma tytuł przy imieniu postaci, który może nosić miesiąc lub dłużej, jeżeli go obroni.

Autor nieznany

 

 

Wróć do strony głównej