A kiedy zapada zmrok...

2020-08-07 03:04:55

Kiedy tylko Solimus ustępuje miejsca Luminusowi na ulicach miast zaczyna się nowe życie, życie na granicy z prawem, podsycany nielegalną rozrywką. Buntownicza młodzież, żeby zapomnieć o swoich smutkach często sięga, bo to co zakazane, by nieco podnieść swoją wartość egzystencjalną. I tak oto na ławce nierzadko spotykamy mężczyznę z rozbieganym wzrokiem, który nogą potupuje w jemu tylko znany rytm czy częsty ostatnio widok wymiotujących za rogiem kamienicy skąpo ubranych kobiet. Pewnie niejeden z was zadawał sobie pytanie, co Ci ludzie musieli zjeść/wypić/wypalić, żeby doprowadzić się do takiego stanu. Tak, to pytanie zadałam sobie również ja...

 

 

Szalej

Chyba najbardziej rozpowszechniony i znany narkotyk, ponieważ jest silnie uzależniający, a osoby po zażyciu tego specyfiku wyglądają oraz zachowują się dość charakterystycznie. A pod jaką postacią jest podawany? Jako wywar rozcieńczony z wodą.

Co najbardziej mnie zadziwiło, roślinę z której robi się wywar, jest hodowana na kupie gnoju. Dokładnie. Gnije pozostawiając bulwę, a to właśnie z niej tworzy się wywar. Wyobrażacie sobie minę ludzi, którym mówisz, że ich cudowny napój powstaje na czyiś odchodach?

Objawy... Widzieliście kiedyś człowieka, który podawał się za opętanego? Tutaj jest podobnie. Osoby po wypiciu wywaru mają omamy, złudzenia i cierpią na nadwrażliwość zmysłów. Słyszą to, czego inni dosłyszeć nie potrafią, czują to, co jest niedostępne dla przeciętnego człowieka. Teraz już wiesz dlaczego tak został nazwany ten narkotyk?

Psychodelia

Kolejny narkotyk wywołujący halucynacje. Widocznie wiele osób uwielbia przenikać do świata stworzonego w zakamarkach wyobraźni. Psychodelia jest średniej wielkości krzewem, dla osób czułych na walory artystyczne może wyglądać dość zjawiskowo. Jego paprotkowe liście są kolorowe. Narkotyk ten jest przeznaczony dla koneserów, ponieważ roślina ta rośnie na terenach pustynnych i jest rzadko spotykana.

Sposób w jaki jest dostarczony do organizmu? Poprzez wdychanie dymu powstałego z palonych liści, bądź poprzez kontakt skóry z jadem łodygi.

Osoba popalająca liście Psychodeli przenosi się do zupełnie innego świata, ma omamy wzrokowe i słuchowe. Zaobserwowano, że ten kto jest uznawany za osobę o złym charakterze przeniesie się do krainy zabawy, a zaś ta o dobrym sercu wyląduje na ziemiach zawładniętych przez zło. Roślina ta po miesiącu stosowania uzależnia.

Ziele bagienne

Idealny narkotyk kiedy wieczory w gospodzie zaczynają Cię nudzić. Ot wyciągasz fajkę, upychasz ją wysuszonymi liśćmi maszycy (można znaleźć je na bagnach) i wypalasz rozluźniając się na krzesełku. Co w tym niebezpiecznego?

Uzależnia, a z tym wiążą się dość niemiłe konsekwencje. Twoja ukochana żoneczka spadnie na drugą pozycje, nie mówiąc już o braku chęci jedzenia czy obiektywnego pojmowania rzeczywistości. Bagienne ziele wywołuje śmiech, poprawę samopoczucia, rozluźnienie, a przy dłuższym zażywaniu suchość w gardle, senność i zmęczenie.

Lepniak/Ojcogubiec

Niepozorny, lepki wodorost przywieziony przez przemytników do portu w Maruli. Po odkryciu narkotycznych właściwości Lepniak trafił na listę roślin zakazanych. W stanie surowym wytrzymuje od czterech do pięciu dni, po czym gnije. Można również zasuszyć roślinę na rok.

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego marynarze posiadają osobliwą, zielonkawą barwę dziąseł? Zawdzięczają to właśnie temu wodorostowi, który z uporem maniaka musieli sobie wcierać w dziąsła przez wiele lat. Spotkałam się również osobami, które paliły skręty powstałe z sprasowanych pędów Lepniaka czy po prostu żuciem świeżych, pociętych pędów.

Zapewne niejeden jest ciekawy, skąd wzięła się druga nazwa tej rośliny. Powoduje silne pobudzenie organizmu, brak chęci czy właściwie niemożność snu. Dodatkowo zażycie Lepniaka skutkuje wzmożoną agresją, co ciekawsze nadpobudliwością seksualną, chwilowym brakiem odczuwania strachu i refleksji nad swoim postępowaniem. Efekt utrzymuje się aż do ośmiu godzin! Nadużycie powoduje śmierć.

Chmurnik Duszny

Substancja, którą alchemicy z ręką na sercu mogą nazwać trucizną. Po cóż więc ludzie mieliby ją zażywać? Kiedy nie wiedzą o jego skutkach, żyją na bazie plotek, albo kiedy są zdesperowani.

Chmurnik Duszny jest rozcieńczonym roztworem otrzymanym z połączenia korzenia masekalinu z wywarem powstałym z jego liści. Proces tworzenia tej mikstury jest znany jedynie wtajemniczonym osobom.

Narkotyk ten jest środkiem uspokajającym centralny układ nerwowy. Powoduje zwężenie źrenic, spowalnia oddech, powoduje mdłości, wymioty, zaparcia, słaby puls i niskie ciśnienie krwi, odwodnienie i co najważniejsze uczucie euforii, po których następuje obojętność, śpiączka, zatrzymanie czynności układu oddechowego i śmierć w ciągu 2-3 dni od zażycia dużej dawki.

To tyle ile udało mi się dowiedzieć z ksiąg, bądź podpytując osób nerwowo kręcących się po tych najciemniejszych uliczkach. Ten artykuł miał jedno zadanie, ustrzec was. Dlatego proszę, bądźcie mądrzejsi i omijajcie te specyfiki szerokim łukiem.

Narcariel Shàn

image

Wróć do strony głównej