I ty możesz być modny!

2020-08-06 04:38:06

Płaszcz

Wierzchnie odzienie, które zapewnia osłonę w każdą pogodę. Zapewne każdy z was posiada takowy w swojej mistycznej szafie, wszak jest to nieodłączny gadżet podróżnika. No właśnie, a ile zachodu jest z dobieraniem tego właściwego, jedynego w swoim rodzaju. Do wyboru jest tkanina, kolor, guziki... To wszystko jest bardzo istotne. Dodatkowo pamiętajmy, że najważniejsze w poznawaniu drugiej osoby, jest pierwsze wrażenie, jakie się wywiera. Zazwyczaj właśnie mając na sobie płaszcz podajemy rękę witając się z nowym towarzyszem podróży. Odzienie bardzo dużo mówi o osobie. Stylista powinna być dla nas bardzo ważnym aspektem. Na co zwracać uwagę? Otóż to bardzo proste.  Najmniej praktyczne są płaszcze noszone przez przedstawicieli najwyższych warstw społecznych. Ciężkie, bogato zdobione, nierzadko opływające złotem i drogimi kamieniami, pełne przepychu, mają świadczyć o pozycji oraz bogactwie ich posiadaczy. Jeżeli jesteś osobą, która niezbyt przepada za gadatliwym towarzystwem, trzymasz się bardziej na uboczu, a twoja przeszłość nie jest usłana różami to najlepiej wybrać kolor czarny z obszernym kapturem, który pozwoli rzucić cień na twoją twarz. Wtedy zapewniam, że mało kto zainteresuje się twoim jestestwem. Jeżeli jesteś łotrzykiem, bądź osobą z niskich warstw społecznych twoje położenie najlepiej pokaże brązowy, połatany, lniany płaszcz, dzięki któremu idealnie wtopisz się w tłum. A może i jaki dobroczyńca parę groszy sypnie, cobyś coś lepszego zakupił? Pozostają jeszcze zwykli handlarze czy poszukiwacze przygód. Jeżeli należysz do tej grupy doradzam dobranie materiału pod klimat danej krainy, do której się wybierasz. Jeżeli wyruszasz w stronę Amarth najlepsza będzie biała, ciepła narzuta. A może jednak swój wóz kierujesz w stronę lasów Azeloth? No to wtedy wybór powinien paść na kolor zielony oraz lekki materiał i niekrępujący ruchów krój. U kobiet dobór płaszcza jest jeszcze bardziej skomplikowany. Ale przecież wszystko co jest związane z kobietami musi być skomplikowane, prawda panowie? Te jedwabne, niebieskie płaszcze mówiące o zamożności właścicielki. Który z mężczyzn nie zastanawiał się co znajduje się pod czerwoną, intrygująca narzutą? Tutaj wszystko ma znaczenie! Zależnie od tego co chcemy podkreślić, czy oczy, a może kolor włosów? To już jest indywidualna sprawa.

 

Model: Altajïr Henix [5471]

 

"Dlaczego właśnie taki płaszcz? Ponieważ jest dobrym nocnym kamuflażem, umożliwiającym mi szybkie zniknięcie pod osłoną nocy. Jego kaptur pozwala ukryć twarz, jeśli chcę być niezauważony. Umożliwia skuteczne schowanie tego czego świat nie powinien widzieć. Dodatkowo ogrzewa moje ciało w chłodniejsze dni Oczywiście też ma swoje wady. Często jestem podejrzanym numer jeden, a w cieplejsze dni jest w nim ciut za gorąco."

Gorset

To co pod płaszczem jest równie ważne. Ostatnim szykiem mody okazały się gorsety. Od pewnego czasu już nie tylko używane prze panie z domów publicznych, a również umiłowane wśród kobiet z wysokich rodów. Podstawowym zadaniem gorsetu jest podkreślenie oraz wysmuklenie talii i uwydatnienie biustu. Można stosować go jako bluzkę, ale i łączyć z tkaninami, kreując tym samym bardzo zjawiskowe suknie. Idealnie nadaje się na gustowny bal, gdzie trzeba się prezentować, jednak sprawdzi się równie dobrze jako dzienne ubranie podkreślając idealnie to do czego mężczyźni przywiązują dużą wagę. Z doborem gorsetu trzeba jednak uważać. Osobiście polecam te luźniejsze, szyte na szerokich ramiączkach i wiązane z tyłu posiadające ładnie wyprofilowany dekolt, a wystrzegam przed tymi sztywnymi, mocno wiązanymi które mogą powodować nieodwracalne skutki jak na przykład zmniejszają objętość klatki piersiowej czy zaginają żebra do środka, skracają tym samym długość życia. Co nie zmienia faktu, że gorset jest symbolem elegancji i piękna.

 

Modelka: Amonea Ar'Feadur [118]

 

"Jako kobieta uwielbiam gorsety nie tylko ze względów estetycznych, czy dla wygody. Przede wszystkim przy profesji jaką się param świetnie odwracają uwagę od moich lepkich rączek na rzecz uwydatnianego biustu i wąskiej kobiecej talii, której to mężczyźni tej krainy nie potrafią się oprzeć. Osobiście preferuję te sznurowane z tyłu, wtedy żadne fałdy czy zagniecenia nie deformują sylwetki. Muszą unosić wysoko biust i nie okaleczać ciała."

Kapelusz

Najbardziej gustownym nakryciem głowy jest kapelusz, ale ileż trzeba się namęczyć żeby znaleźć taki, który nie będzie groteskowy, a podkreśli elegancki strój. Idealnie pasują do balowych sukni, ale równie świetnie sprawują się jako dzienne nakrycie głowy podczas upalnych dni. Wyróżniamy wiele typów kapeluszy od słomianych z dużymi rondlami, po czarne, usztywniane komponujące się świetnie z męskim garniturem. Ostatnio zauważyłam, iż modne stały się drobne kapelusiki z doszytą doń siateczką spuszczoną na połowę twarzy. Wygląda to nader estetycznie, a dodatkowo wprowadza aurę tajemniczości.

 

Modelka: Eleskera [3032]

 

"Każdy wie ci to kapelusz, nakrycie głowy składające się z ronda i główki wykonywane z szerokiej gamy materiałów. Kapelusz dla mnie i mam nadzieję dla innych, jest czymś więcej, niż tylko nakryciem głowy. Według mnie jego zaletą jest to, że łatwo go się łączy ze strojem. Każdy wielbiciel kapelusza wie jakim dostojnym zachwyca wyglądem, człowiek pod denkiem, otoczony rondem. Ochroni przed chłodem jak i upałem. Często jest jedynie ozdobą. Założony zadziornie na ukos, czy na czoło naciągnięty dodaje nieco pikanterii. Kobiety zakładając na kapelusz woalkę zasłonić twarz pragną. Ile kobiet tyle powodów. Elegant lady zakłada go, by oko innych, ma nadzieję i swoje, gdy stoi przed lustrem, cieszyć. Jak go nosić? Niezależnie od okazji. Kapelusz sprawi, że stylizacja będzie wyglądać intrygująco. Intrygować lubi każdy czyż nie?"

Narcariel Shàn

 

Wróć do strony głównej