Apel - ostrzeżenie

2020-07-23 05:35:46

 

 

Witam,

Jest 2 Rasbera 4366 roku. Piszę do państwa w ciepłą noc, na pergamin pada mdłe światło jarzenicy. Długą drogę przeszliśmy przez dwa ostatnie dni, ale ta przed nami rysuje się jeszcze dłuższą wstęgą.

Dnia 1 Rasbera spod drzwi Akademii Medycznej wyruszyła wyprawa mająca prowadzić aż do odległego Almananu. Organizowała ją wspomniana wyżej akademia. W wyprawie biorą udział między innymi przedstawiciele rodów szlacheckich, organizacji, ale także najemnicy i niezrzeszeni uczeni. Wyruszyliśmy na kraniec kontynentu ze względu na szerzącą się Błękitną Zarazę.

Początkowe rozmowy nie należały do najłagodniejszych, ale trzeba było się tego spodziewać zważywszy na posiadanie w kompanii zarówno Orków, jak i Elfów. Niesnaski zostały jednak szybko stłumione i ruszyliśmy.

Nie przemyślano również kwestii wierzchowców – część z nich okazała się lotnymi Wiwernami, płoszące konie. Obecność dwóch Wargów również nie nastrajała pozytywnie, ale przynajmniej nie latały nad głowami.

Początek podróży zatem, mimo że kłopotliwy to, po rozdysponowaniu odpowiedzialności pozwolił na wyruszenie w drogę. Godziny mijały leniwie. W rozmowie z rektorem udało się określić, że poza tym, jak objawia się zaraza niewiele na jej temat wiadomo. Wszyscy, którzy zauważą u siebie nieregularne błękitne plamy, zobowiązani są do natychmiastowego zgłoszenia się do Akademii Medycznej lub innej placówki medyków. Trzeba pamiętać, że chorować mogą również zwierzęta.

Z czasem plamy stają się coraz większe, a w kolejnych fazach choroby dochodzi do - jak się wydaje - uszkodzenia organów wewnętrznych. Osoby chore zostaną, zapewne, objęte kwarantanną, otrzymają również konieczną opiekę medyczną.

Żywimy wszyscy nadzieję, że uda nam się znaleźć to, co powstrzymuje rozwój choroby, a także ją leczy.

 

Bądźcie pozdrowieni.

Sathilia D'Paole

 

 

 

//Redakcja dołącza obraz jednej ze znalezionych ofiar dotkniętej Błękitną Zarazą. Rycinę zawdzięczamy uczonym z Utopii, którzy jako pierwsi badali wybrzeże Romen-Doru.

 

 

Wróć do strony głównej