List do Redakcji - Doniesienia pogrzebowo-towarzyskie

2020-07-12 04:56:36

Oto anonimowy list, który otrzymaliśmy tuż przed wydaniem gazety. Publikujemy go w niezmienionej formie.

 

Doniesienia pogrzebowo-towarzyskie 

Spieszymy donieść o wydarzeniach jakie miały miejsce na pogrzebie Silarda von Plauen. 

Mianowicie rzeczony nieboszczyk zechciał się zjawić osobiście na swym pogrzebie. Jak mniemamy ma się całkiem dobrze przynajmniej na ciele mimo wymierzonego policzka przez wuja Dahera von Plauen oraz małej poprawce z trzaskania po twarzy przez niejaką Kaladrię będącą Kontur Zakonu Sprawiedliwości, która oświadczyła Silardowi jak badzo rada jest widzieć ojca swego dziecka. 

Następujący po tym nalot cmentarnych wazonów ciskanych przez matkę Silarda Helenę oraz wydziedziczenie, którym poczęstował go ojciec Rodryg zdawały się też nie robić większego czy choćby mniejszego wrażenia na niedoszłym nieboszczyku. 

 

 

A teraz kolejne radosne nowiny z niedoszłego pogrzebu. 

Ogłoszone zostały zaręczyn Panny Asenny von Pluen z Jian-Linem głową rodu klanu Shou. Tym samym zostanie zawarte pierwsze w dziejach przymierze poprzez ślub Irimgardu z Wutanem. Młodej parze życzymy wielu lat w szczęściu, miłości i licznego potomstwa. 

Miało też miejsce publiczne wzajemne wyznanie miłości Mordarona von Marvill i Kaladrii Komtur Zakonu Sprawiedliwości. Tak, tej samej, która Silardowi niedoszłemu nieboszczykowi wyjawiła iż jest ojcem jej dziecka. Uczucia miedzy tym dwojgiem były tak namiętnie i żarliwie wypowiadane iż zapewne niedługo powiadomimy o ślubie kochanków. 

Im również życzmy wielu lat w szczęściu, miłości i licznego potomstwa własnego czy też cudzego.

Zelgadis

Wróć do strony głównej