Gorące źródła Gór Południowych

Przeglądano 1110 razy

1. Położenie lokacji


Cereogród - Góry Południowe 

Gorące żródła Gór Południowych
2. Opis lokacji:


W paśmie Gór Południowych, po stronie Careogrodu, w niedalekim sąsiedztwie jednej z dolin położonych z dala od wyznaczonych traktów, mieści się niezwykłe wzgórze wapienne, powstałe wokół gorącego źródła z wodą termalną.

Tworzące się swobodnie osady formują niezwykłe kształty, sprawiając, że powstały w ten sposób krajobraz kojarzy się z niespotykaną dotąd krainą. Dzięki utworzonym tu przez wodę termalną wapiennym osadom, które przybrały formę tarasów, natura ukształtowała kilkanaście basenów z gorącą wodą.
Trawertyny, nacieki i stalaktyty są białe i wyglądają jak śnieg, natomiast woda wypełniająca naturalne baseny jest błękitna.Zimą, kiedy góry spowite są śniegiem, położenie źródeł z odległych traktów zdradza jedynie unosząca się przez cały rok gęsta para. Sądzi się jednak, że jest to występująca w dolinie mgła.
W obrębie gorących źródeł znajduje się również wodospad., zasilający je w czystą wodę. Całość jest trudno dostępna, bowiem zbocze okolone jest gęstym lasem. Z basenów rozciąga się widok na masyw Gór Południowych. Lokacja znajduje się na wysokości 990 m.n.p.m.
Miejsce stwarza dogodne warunki do kąpieli na łonie natury.

3. Historia lokacji:


Historia lokacji nie jest znana. Odkryła ją podczas swoich wędrówek wspinaczkowych, podróżniczka i przewodniczka Lynett Es’Coveer. Próbując zglebić temat posłyszała jedynie plotki, jakoby pod górą miały płynąc rzeki płynnych skał, których temperatura jest tak wysoka, iż ogrzewa górskie źródła. Inne plotki mówią, że owa błękitna woda ma lecznicze właściwości. Nie wiadomo jednak, kiedy nacieki powstały i kto może o nich więcej wiedzieć.
Lynett nie spotkała też nikogo, kto poza nią znałby drogę do tego unikatowego miejsca, choć wątpliwym jest też, by przed nią nikt tam nie trafił.
Miejsce spowite jest tajemnicą, jednak stwarza doskonałe warunki do odpoczynku.

4. Lista NPC:

Brak

5. Lista stworzeń oraz roślin:
Flora:
Obszar porastają przede wszystkim lasy iglaste. Występuje tu także:
- Trufla Górska
- Czarnopęd,
- Jarzenica,
- Krwiośnieg Skalny (Słodzica),
- Neiare.

Fauna: Okolicę zamieszkują typowe dla tych terenów sarny, jelenie, zające, kruki, wrony i jastrzębie. Można też tu spotkać:
- Krętoróg careogrodzki,
- Verrath,

6. Proponowany koszt lokacji wg cennika:
Brak.

7. Typ lokacji:
- ogólnodostępna
- turystyczno-rozrywkowa
- dostanie się do lokacji wymaga przewodnika

Odkrywca: Lynett Es’Coveer (ID: 1555)

8. Autor:

Lynett Es’Coveer

Wróć do strony głównej