[M] Morskie Opowieści

Przeglądano 369 razy

karczma

Od niedawna wieść głosiła że Jerry z Mordowni postanowił urządzić wydarzenie letnie, związane z pirackimi i marynarskimi tradycjami. Rzecz niebywała, bo i Mordownia nie była typowym miejscem, ale powiedziane było – każdy mógł przyjść i zgłosić się do konkursów.25 Axumela 4370

 

Wieczór rozpoczął się – co nietypowe – pieśnią Jerrego, który osobiście wykonał jeden z bardziej znanych szant oraz toastem gospodarza. Nie wszyscy goście jeszcze poczuli zapach morza, bo tylko nieliczni podjęli się wypicia. Być może też nie przekonało ich samo wykonanie pieśni, w której Jerry odrobinę fałszował.

Niezrażony karczmarz poroznosił na stoliki alkohole i przekąski – odpowiednie tematycznie do okazji – głównie wódkę i rum oraz cały wachlarz rybnych przekąsek: smażonych krewetek i innych przysmaków z głębin toni, oraz zapowiedział pierwszy konkurs – opowiadanie legend. Ochotników było czterech: zaciągający w ciekawy sposób Hob, pół żartobliwy Herdes, oryginalny Carvell i energiczna Estelia, która wygrała beczułkę rumu swoją opowieścią o niezwykłej kapitan Lucii Riverrze. Piratka włożyła w swoją legendę nie tylko inwencję twórczą, ale także energię, tupiąc w rytm swoich słów.

Wieczór uświetnił występ, taniec i śpiew olśniewającej Syringi, która oczarowała niemal wszystkich i był pięknym preludium do drugiego konkursu, picia rumu. Podobno Jerry zapowiedział, że następnym razem zapłaci artystce więcej.

W szranki stanęło ośmioro śmiałków różnej płci, rozmiaru i rasy, między innymi zwyciężczyni poprzedniego konkursu, Ork, Wutańczyk i Nacjanin. Nie mogło też zabraknąć oczywiście piratów, którym szczęście raz sprzyjało, raz nie. Mimo iż większość typowała Orka, ostatecznie konkurs wygrał Que'llin Shou, reszta konkursowiczów ze zdecydowanej większości końcówkę zawodów przespała pod wpływem ilości wypitego alkoholu. Podobno co rundę Jerry dawał coraz mocniejszy napitek. W nagrodę zwycięzca otrzymał dwie beczki rumu, którymi podzielił się z kilkoma innymi uczestnikami.

 

Karczmarz prowadzący: Sehanah [5336]

Autor wieści: Sehanah [5336]

Przykładowa strona z karczmy

Autor grafiki: Lap Pun Cheung