Zniewolenie Wilczka

Przeglądano 541 razy

rhazor

20 Festyara 4370 roku, Cesarstwo, Dolina Półksiężyca, Grota Węża

"Dnia 20 Festyara, roku pamiętnego, stanęła przed ołtarzem Cercey z kraju odległego. Rhazor przerażony, stanął obok żony i kajdan małżeński został nałożony."

Śluby zazwyczaj są czymś pięknym. Dwie kochające się osoby przysięgają publicznie, że będą zawsze przy sobie, że będą się wspierać, że spędzą resztę życia razem. Cóż, przynajmniej w większości ślubów, ponieważ te polityczne rządziły się nieco innymi zasadami. Cercey Le Courteur, uciekająca przed zabójcą polującym na jej rodzinę, zaoferowała siebie i swój majątek w zamian za ochronę. Efektem tego była uroczystość jaka miała miejsce w Grocie Węża.

Kilka dni trwały przygotowania. Zabezpieczano okolice, wystrojono zamek, rozesłano zaproszenia. I nadszedł ten moment. Camelia, Kumi i Onilia dbali o to, aby była i muzyka i jadło. Zjeżdżali się goście, przybyli przedstawiciele najlepszych rodów Cesarstwa i Amarth. Pojawiła się Vaentis von Marvill, wraz z towarzyszącym jej Deanem Thynne, stawił się poznany na polu walki Matrim Kybernatos. Z lodowego Amarth przybyli Nathiss i Valerius D’Vadásh-Nísvori, oraz Tempesta von Marvill, której towarzyszył wtedy jeszcze jej mąż Vaentor. Pojawili także Ravenna i Terrus Ursala, przybyła Astenna von Marvill, ciągnąc jako swojego ochroniarza Verunda Turrara, oraz swą kuzynkę Thorę. Z rodziny Pana Młodego przybył Sathian von Plauen, przybyła kuzynka Asenna ze swoim narzeczonym z dalekiego Wutanu, Jian-Lin-em, przybył nawet ojciec Rhazora, Daher, chociaż oczywiście się spóźnił. Larras Sansygir El`Darmoon towarzyszył zajmującej się posiłkami Onilli, kolejnym spóźnialskim był też Kyrios von Ragos, który tym razem na swoją towarzyszkę wybrał Aiedail.

Goście schodzili się do sali, jak zwykle na takich przyjęciach nawiązywali nowe znajomości, pogłębiali stare, obserwowali innych. Wszystkich ciekawiło jakim cudem Rhazor von Plauen dał się usidlić jakiejś kobiecie a także kim ona jest. Praktycznie nikt jej nie znał. Wreszcie jednak ceremonia się rozpoczęła. Przepiękna anielica, Aariselle, udzieliła ślubu. Przy Panu Młodym stali: Vaentor, Ragoth i przybywający z obrączkami Kyrios. Obok Panny Młodej stanęła Tempesta z Astenną i nową towarzyszką Kyriosa. Młodzi przysięgali sobie, że będą zawsze razem, że ich serca należą do tej drugiej osoby. Może i faktycznie będą razem, ale czy można mówić o miłości, gdy się kogoś poznało pięć minut temu?

Po ceremonii zaślubin nadeszła pora na prezenty i życzenia. Tych było mnóstwo. Państwo Młodzi dostali: od Valeriusa i Nathiss oboje dostali parę pięknych koni. Idealne na wspólne przejażdżki, podczas których Rhazor nie chciałby straszyć małżonki swoim ulubionym "wierzchowcem". Vaentor również podarował przyjacielowi śnieżnobiałego, szybkiego rumaka co w połączeniu z poprzednim prezentem rozwiązało dylemat chłopaka na temat tego jakie konie sobie sprowadzić. Panna Młoda zaś dostała złoty tulipan, pięknie wykonany sztylet, zapewne po to, aby czasami przywołać męża do porządku, oraz, co było najlepiej trafionym prezentem, książkę uczącą jak ma zaspokajać mężczyznę. Oby ją szybko przeczytała i wprowadziła nauki w życie. Tempesta podarowała Cercey piękną, adamantytową bransoletkę, ale jej prezent dla Rhazora był idealny. Sprowadzony z Amarth Wyjec!! Szczeniak oczywiście... Dla mającego hopla na punkcie podobnych "maleństw" i równie "niegroźnych" stworzonek Pana Młodego prezent był cudowny. No i będzie towarzysz zabaw dla Puszka. Ragoth, niejako przymuszony do swojego udziału w tej ceremonii, również podarował Młodym coś, co Rhazorowi się bardzo spodobało. Parę Hravn! Prezent nie tylko trafiający w gusta Rhazora, ale przez ich zdolności także przydatny. Vaentis podarowała obojgu dużą, drewnianą skrzyneczkę, z ukrytymi prezentami i przydatną do tego, aby wspólnie chowali w niej pewne rzeczy. Ojciec Rhazora sprezentował mu dodatki do alkoholi, zaś Cercey sprezentował... Pana Młodego. Matrim się wykosztował, podarowywując obojgu kamienicę w Asylum. Terrus podarował świetnie wykonany przez siebie kordelas, nazwany Wadera, który Rhazor potem niejednokrotnie wypróbowywał w walkach. Ravenna zaś zajęła się prezentem dla Cercey, podarowywując jej ozdobiony szal. Astenna zaś podarowała im złoto, komplet bogato zdobionych kufrów i szkatułek. Dodatkowo w "Złotej Szacie" zostanie zrealizowanie uszycie sukni, jaką tylko zechce Panna Młoda. Wobec Rhazora złożyła przyrzeczenie, że w przypadku narodzin syna, w przyszłości ma on zapewnioną naukę fechtunku w Szkole Walk należącą do Iter Serico. Astenna nie miała pojęcia, jak bardzo myśl o potomku go przeraziła. Gdyby wiedziała!Po wszystkim świeżo poślubieni małżonkowie udali się do swych komnat, aby się sobą zająć, reszta gości natomiast została zaproszona do stołów. I jak to na przyjęciach bywało resztę czasu spędzili na jedzeniu, piciu, tańcach i rozmowach. Zarówno tych ważnych, jak i tych o niczym.


Autor wieści i prowadzenie: Rhazor [9999]
MG nadzorujący: Valerius [2115]
Link do sesji Zniewolenie Wilczka
Link do grafiki