Skoffin

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

Z Wielkiej Biblioteki Cesarskiej
Dział XXX Potwory i Bestie.
Stronica 25
Gatunek: Skoffin
Grupa: IV


1. Opis wyglądu:
Skoffin zwany także kuroliszkiem lub kokatryksją. Jest to odrażająca hybryda jaszczurki, koguta oraz nietoperza, wielkością i wagą przypomina dużego indyka. Posiada głowę i tułów koguta, zaszczurzy ogon oraz skrzydła nietoperza których rozpiętość dochodzi do ok. czterech stóp, całe ciało jest pokryte nielicznymi szarobrązowymi piórami. Na jego głowie osadzony jest sporych rozmiarów dziób a także jaskrawoczerwony grzbiet oraz korale, na jego łapach osadzone są długie i ostre pazury. Jego skrzydła umożliwiają wyłącznie chwilowe wzbicie się w powietrze lub złagodzenie upadku.

2. Występowanie i zwyczaje:
Kuroliszki są rzadkim gatunkiem, pojawiły się wiele lat, były efektem eksperymentów i mutacji przeprowadzonych przez uczonych.Jako swoje siedliska najbardziej upodobały sobie lochy, opuszczone piwnice lub kanały. Trzeba mieć niebywałe szczęście aby spotkać kuroliszka z dala od swojego legowiska a jeszcze większe aby wyjść z tego spodkania cało. Te niebezpieczne stworzenia atakują każdego kto zbytnio zbliży się do nich lub do ich legowiska, jednak przy spotkaniu w innych okolicznościach istnieje duże prawdopodobieństwo że skoffin stanie do walki. Pojedynczego kuroliszka jeszcze nie tak trudno zabić jednak czym ich więcej tym walka staje się o wiele bardziej wymagająca. Mimo że nie są one zbytnio duże, silne ani zwinne są niezwykle niebezpieczne. Podczas walki starają się na wszelkie sposoby ogłuszyć lub oszołomić przeciwnika, zazwyczaj ich zabójcze dzioby i ostre pazury wymierzone są pomiędzy kręgi czy też okolice nerek lub prosto w twarz w celu oślepienia rywala.

3. Specjalne zdolności:
Zabójcza broń - Skoffiny są wyposażone w ostre pazury oraz dzioby które mogą przebić nawet skórzany pancerz.
Nielot - Kuroliszki nie potrafią latać jednak mogą bez trudu wykonywać skoki na odległość ok. 4-5m.
Wrażliwy na ogień - Kuroliszki żyją w ciemnych i wilgotnych miejscach, są wrażliwe na światło oraz ogień ( + 10 obrażeń od ognia)
Atak z powietrza - Skoffiny bardzo często wzbijają się w powietrze a następnie wbijają szpony lub dziób w twarz tudzież plecy ofiary.

Autor: Zoombie78

Wróć do strony głównej