Kryształowy Skorpion

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

Z Wielkiej Biblioteki Cesarskiej
Dział XXX Potwory i Bestie.
Stronica 46
Gatunek: Kryształowy Skorpion
Rycina


1. Opis wyglądu:
Niby wygląda niewinnie, bo kiedy śpi, to raczej wygląda jaki wielki kawał zielonego kryształu, lecz kiedy wstanie, rozłoży swoje długie nogi i popatrzy na ciebie wielkimi oczami zrobionymi z kryształów w kolorze ciemnej wiśni, wtedy każdą istotę na pewno ogarnie strach. Dzieła zaś dopełnia długi kryształowy ogon, żądło z wielkim kolcem na samym końcu i ostre jak brzytwa szczęki, które są w stanie przeciąć na pół najtwardszy metal. Wszystko to mieni się i połyskuje zielono- żółtym blaskiem potęgując efekt grozy.
Statystyczna wysokość dorosłego osobnika waha się od 2 do 2,5 metra, nie licząc ogona. Sam ogon ma od 1 do 1,5 metra długości.

2. Występowanie i zwyczaje:
Na początku świata w sferrum fallatańskim zaczęły pojawiać się stwory i potwory, które nie niepokojone przez nikogo żyły sobie spokojnie, jednak z momentem nadejścia istot myślących wszystko się zmieniło. Grabieże złóż naturalnych, karczowanie lasów i niszczenie przyrody, to wszystko sprawiło, że żyjące dotąd w ukryciu monstra zbudziły się do życia. Tak samo było też z Kryształowym Skorpionem. Kiedy istoty myślące poczęły dla własnej korzyści grabić kopalnie złota, kamienia i kryształu, rozgniewały swoim postępowaniem Skorpiona. Stare podania mówią, że pierwszy osobnik został zauważony w kopalni między górami i Asylium w pobliżu Kamieniołomu.
Skorpion jest strażnikiem dóbr natury jakie są tej krainie i jeśli ktoś wybiera się do kopalni, wtedy może być pewien, że napotka jej strażnika. Nieważne w jakiej części krainy owa kopalnia leży, jeśli tylko jest w niej kryształ, to na pewno są w niej i skorpiony. Skorpion nie jest istotą rozumną, jego jedynym zadaniem jest ochronić kopalnie przed każdą żywą istotą, jaka się w niej znajdzie, a że to bardzo krwiożercze stwory zapewne przekonał się o tym już niejeden śmiałek.
Kryształowy skorpion został zaopatrzony w specjalne żądło, zakończone ostrym kolcem, zaś w kolcu znajduje się specyficzny rodzaj jadu. Wstrzyknięty w ciało ofiary od razu paraliżuje centralny układ nerwowy, zamyka płuca, tak że ofiara po prostu się dusi.
Stwór posiada także mocne i ostre jak brzytwa kryształowe szczęki, które są w stanie przeciąć na pół nawet najtwardszy metal. Pozyskane z martwego osobnika nie tępią się mimo upływu czasu, dlatego bardzo przydatne są szczególnie w kuźniach jako pomoc dla kowala do cięcia metalu, można z nich także wykonywać bardzo ostre miecze lub sztylety, którym nie oprze się prawie żadna zbroja albo jako siekiery dla drwali, dzięki nim praca w lesie jest mniej uciążliwa. Jedynym problemem jest to, że materiał ten jest bardzo ciężki i twardy i tylko nieliczni kowale umieją go tak obrobić, by nadawał się do użytku.
Kryształowe skorpiony rodzą się w każdej kopalni co kilka lat z kryształu małego jak ziarenko, które potem rośnie i dojrzewa, by po 12 miesiącach pęknąć i dać życie nowej istocie. Zazwyczaj na danym terenie jest tak mało tych stworów, że nie wchodzą sobie w drogę. Nieraz jednak zdarza się, że ich ścieżki się krzyżują, wtedy dochodzi między nimi do walki o terytorium i jest to nieuniknione.
Zazwyczaj walka z takim osobnikiem nie ma po prostu sensu, bo na swoim terytorium skorpion jest szybszy i wprawniej potrafi się wmieszać w mrok, gdzie widzi doskonale. Jednak kilku śmiałków opowiadało, że odpowiednio dobrana grupa ludzi jest w stanie wypędzić takiego osobnika z kopalni na światło słoneczne, gdzie skorpion jest prawie ślepy, wtedy można albo go zatłuc albo unieruchomić, zaś oślepionego zabrać do niewoli. Zazwyczaj jednak skorpiony umierają ze starości, ponieważ kryształ jako materia po wielu latach po prostu rozsypuje się w pył.

Autor: Inka

Wróć do strony głównej