Żartowniś

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Mikstura

2. Opis:
Ma postać bezwonnej i bezsmakowej cieczy, dzięki zastosowaniu Krwawnika Czerwonego. Płyn jest klarowny, jasnożółty. Składnikami mikstury są między innymi takie rośliny, jak Bieluń i Lurek Czarny, choć dokładny skład i proporcje znane są jedynie autorce mikstury. Odtworzenie jej odbywać się może na zasadzie prób i błędów, jednak z różnym skutkiem. Idealna, jeśli chcesz spłatać komuś figla lub pozbyć się go na jakiś czas, bez uśmiercania.

3. Sposób przechowywania:
Ze względu na utrzymanie trwałości, nie należy wystawiać mieszanki na zbyt długie działanie promieni słonecznych, ani zbyt wysokie temperatury. Niskie temperatury nijak nie wpływają na właściwości mikstury. Fiolka z cieczą powinna być zamknięta.

4. Trwałość:
Jeśli nie wystawia się jej na wysokie temperatury, zachowuje trwałość przez osiem/dziewięć miesięcy. Później traci wszelkie właściwości.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Doustnie. Kilka (około pięciu dla przeciętnego człowieka, 3 dla dziecka, 8 dla istot dużych - Jaszczury, Leonidzi, Orkowie itp.) kropli roztworu dodać do posiłku, lub napoju osoby, którą chcemy przyprawić o problemy żołądkowe.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Mikstura nie bez powodu nosi nazwę "Żartowniś". Mieszanka podana doustnie, wywołuje silną (w zależności od podanej ilości) biegunkę, połączoną ze wzmożonym, trudnym, a nawet niemożliwym do opanowania apetytem. Jeśli doda się większą ilość, objawy będą mocniejsze, ale za to skróci się czas ich trwania. Przy zbyt małej dawce, efekt będzie słaby i krótkotrwały.

6.1. Czas, po jakim zaczyna działać:
Zaczyna działać po trzech minutach od spożycia. Efekt utrzymuje się od godziny (przy spożyciu całej fiolki [powyżej 30 kropli] do nawet 5 dni przy normalnej dawce [5 kropli])

6.2. Antidotum i jego dostępność:
Nie ma żadnych informacji odnośnie istnienia antidotum na Żartownisia. Mikstura z Jaskółczego Ziela czasami łagodzi objawy, jednak jest to sprawa indywidualna każdego organizmu.


Autor: Anesa

Wróć do strony głównej