Syreni Śpiew

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina

2. Opis:
Syreni Śpiew to glon, z wyglądu nie różniący się niczym od innych tego typu roślin. Zielony, o cienkich, podłużnych liściach. Charakteryzuje go jednak specyficzny, słodkawy, nieco mdlący zapach oraz podobny smak. Roślina ta jest nieczęsto spotykana. Występuje jedynie w zbiornikach wodnych na terenie Zapomnianego Lasu i Puszczy Irimgardzkiej, przez co jest dość trudna do pozyskania. Lubi czyste, nasłonecznione zbiorniki wodne, choć można ją też spotkać w ocienionych miejscach.

3. Sposób przechowywania:
Glony należy dokładnie wysuszyć na słońcu, a następnie zamknąć w szczelnym pojemniku. Można je również wcześniej podzielić na mniejsze fragmenty. Warunkiem utrzymania świeżości po ususzeniu, jest chronienie glonów przed wilgocią i ponownym namoknięciem (wyjątek - wrzątek).

4. Trwałość:
Zachowują świeżość przez miesiąc od ususzenia. Bez suszenia zaledwie trzy dni.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Podawanie doustnie. Glony wystarczy zjeść. Suszone żuje się dość ciężko, dlatego można zrobić z nich również napar. Należy wtedy wrzucić glony do (koniecznie) wrzącej wody, poczekać aż ostygną na tyle, aby się nie poparzyć, a następnie wypić. Napar powinien być ciepły, niemal gorący, bo po ostygnięciu traci właściwości.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Początkowo jest to drapanie w gardle i doprowadzające do łez uczucie piekących oczu. Na płucach wykształca się błona, która osłania je przed wodą i umożliwia wchłanianie tlenu. Oczy również osłania przeźroczysta błona, chroniąc je przed zanieczyszczeniami. Dzięki takim zmianom, można swobodnie oddychać pod wodą, a także obserwować otoczenie. Niezależnie, czy woda będzie zanieczyszczona, słona, czy słodka nie występuje podrażnienie oczu. Efekt utrzymuje się przez cztery tury. Po wynurzeniu się z wody, wzrok pogarsza się na 4 tury, po czym wraca do normalności (ujemny modyfikator na percepcję -20), dodatkowo występuje uczucie ogólnego rozbicia przez sześć tur (modyfikator -10 na wszystkie cechy; sumuje się z modyfikatorem na percepcję).

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Jedna tura.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Nie dotyczy.

Autor: Anesa

Wróć do strony głównej