Pajęcznica

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Mikstura

2. Opis:
Żelowa, ciemno niebieska substancja nie rozpuszczająca się i nie zostawiająca śladów. Silnie pachnąca. W pierwotnej formie może być stosowany do odstraszania moli i innych owadów oraz szkodników a także jako dodatek do kosmetyków. Jednakowoż po odpowiednim przygotowaniu, żel jest silnie klejący, zaś posmarowany nim materiał, po odpowiednim przygotowaniu go, wielokrotnie przykleja się i odkleja od dowolnego podłoża bez użycia dużej siły. Ciężar jaki utrzymuje wynika z odpowiedniego przelicznika: centymetr kwadratowy materiału posmarowanego żelem utrzymuje ciężar 10 do 12 kg. Zadziwiającą właściwością tego żelu jest to, iż choć utrzymuje duży ciężar, potrzeba minimalnej siły by odkleić materiał od podłoża. W tej formie traci swą ciemno niebieską barwę i staje się ciemnoszary, nie wydziela żadnego zapachu ani smaku. Otrzymywany głównie z Dyptyru oleistego, Bielunki, Błękotnicy bagiennej i Tysiącznika.
(Ich mieszanka i skład są objęte tajemnicą twórcy, tak jak i samo przygotowanie zarówno żelu jak i materiału, na który był kładziony.)

3. Sposób przechowywania:
Przechowywać w szczelnie zamkniętym, nieprzezroczystym pojemniku, w miejscu zacienionym , do momentu podgrzania i przygotowania do nałożenia na materiał.

4. Trwałość:
Żel przechowywany w odpowiednich warunkach ma trwałość do 3 miesięcy. Materiał przygotowany uprzednio i pokryty żelem ma trwałość od 2 do 3 tygodni w zależności od intensywności użytkowania.
W celu odstraszenia owadów winno się go nanosić na nie narażoną na dotyk powierzchnię, zaś jego działanie utrzymuje się od 1-2 tygodni.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Ewentualne połknięcie. Smarowany na skórę, nie podrażnia i nie szkodzi.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Zażyty żel wywołuje obstrukcję i wymioty. Bez środków hamujących objawy, może powodować odwodnienie organizmu.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Działanie żelu jest natychmiastowe po przygotowaniu i naniesieniu na materiał. Jeśli nieprzygotowany bądź przygotowany żel zostanie dostarczony do organizmu, zaczyna działać natychmiastowo.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Nie dotyczy

Autor: Ninar

Wróć do strony głównej