Non Dolor

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Mikstura

2. Opis:
Mikstura, która sama w sobie jest nieco gęstsza niż zwykła woda, nie ma jednak problemu z przełknięciem jej
Wygląd: Nic szczególnego w niej nie ma, w dotyku da się wyczuć lepkość tej substancji, a kiedy zaschnie na dłoniach tworzy cieniutką, ale sztywną skorupkę.
Zapach:
Chociaż w dotyku przypomina wiele innych mikstur to w zapachu nic jej nie pokona, w zależności od doświadczenia alchemika i środków, których użyje aby nadać jej smak/zapach może ona zabić swoim odorem lub smakować truskawkami, jabłkami lub nawet jagodami leśnymi.

3. Sposób przechowywania:
Najlepiej w zimnych lub po po prostu chłodniejszych pomieszczeniach, ale to w wypadku medyków, którzy nie wiedzą, kiedy dokładnie użyją jej na swoim pacjencie (Więcej w trwałość)

4. Trwałość:
Mikstura ta trzymana w chłodniejszym nieco pomieszczeniu lub po prostu w miejscu zacienionym, z dala od promieni słonecznych przydatna do użycia może być nawet miesiąc, potem niestety rozpoczyna się proces fermentacji i nie nadaje się ona do niczego. W wypadku nie stosowania się do zaleceń i trzymania jej na słońcu lub miejscu, którego temperatura drastycznie wzrasta z powodu tego słońca mikstura utrzymuje się zdatna w najlepszym wypadku dwa tygodnie.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Non Dolor powinien być podawany doustnie jako płyn pitny w dawce dla osób dorosłych po pięc kropel trzy razy dziennie, dla dzieci i młodzieży dawka wynosi dwie krople dwa razy dziennie.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Non Dolor z powodu zawartości siężygronu jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, doskonale radzi sobie z bólem pleców i głowy oraz innym partii ciała, pomaga odzyskać naturalne krążenie krwi i uspokaja nerwy.
Działanie niepożądane:
W wypadku przekroczenia bezpiecznej dawki leku skutkuje to zaburzeniami równowagi oraz szeroko pojętym osłabieniem organizmu, podrażnienie żołądka oraz w najgorszym wypadku halucynacje.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Lek ten z powodu swoich składników wchłania się nieco dłużej niż inne leki tego typu, jednak działanie jego jest zbawienne i warto poczekać te pół godziny aż w krwiobieg wejdzie ten lek i dostarczy swoją leczniczą siłę tam, gdzie jej potrzeba.

Test:
(Inteligencja+Zręczność)/2+Biegłość Umiejętność [postaci tworzącej miksturę]

Autor: Elros

Wróć do strony głównej