Targ Niewolników

Przeglądano 1987 razy

1. Położenie lokacji: Twierdza Urrthorror2. Opis lokacji :
Na Targu Żyć znajduje się duża ilość niewielkich budyneczków zajmowanych przez kupców i kupujących. Wyglądają podobnie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.W głównym pomieszczeniu przeznaczonym dla handlarzy są; dwa łóżka, stolik, para krzeseł i regalik. Przy każdym z budyneczków jest niewielka przybudówka, miejsce, gdzie mają spać niewolnicy. Zrobiona jest z metalowych prętów na kształt klatki. Wymiary to mniej więcej 2 x 2 metry. W centrum Targu znajduje się również pięć platform do licytowania niewolników. Każda z takich platform ma podwyższenie, na którym ma stawać licytowany niewolnik. Niżej jest stolik, gdzie spisywana jest umowa zakupu i tym podobne rzeczy. Jedyną większą i dosyć porządnie wyglądającą strukturą jest budynek nadzorcy targu. Jest to wykonany całościowo z nałożonych na siebie kamiennych bloków dom. Ma on pięć pomieszczeń, każde z nich wykończone, tak że można to nazwać eleganckim pokojem. Jest tam łazienka, kuchnia i trzy pokoje. Jeden robi za biuro, w którym spisywane są poważniejsze umowy . W salonie znajduje się kanapa, ładnie wykonany stolik oraz kilka krzeseł. Dodatkowo regały z różnego rodzaju ozdobami. Izby są wyposażone w dwuosobowe łóżka, stoliki, krzesła i szafki, a każdym znajduje się jedno okno. Na każde pomieszczenie przypada jedno okno. Cały czas stawiane są nowe domki przez przybyłych handlarzy lub tych, którym wiedzie się lepiej. Oczywiście Nadzorca Targu od każdego zgarnia podatek, aby i jemu się żyło dobrze.

3. Historia lokacji:
Pierwszy Targ powstał w 1351 roku. Założyli go Dakaarowie, którzy tłumiąc bunt na Wyspie Mew nazbierali ogrom niewolników. Jednak wówczas była to zaledwie lokacja, gdzie Dakaarowie sprzedawali co jakiś czas nabytych przez siebie jeńców. Po opuszczeniu przez Dakaarów Fallathanu miejsce to zostało puste na kilka wieków. Początkowo zbierali się tam niewolnicy, którzy pozbawieni swych panów nie wiedzieli co dalej ze sobą zrobić. Założono więc tam osadę, niewielką, bo liczącą ledwie kilkudziesięciu mieszkańców. W roku 4273 powoli rozrastająca się osada, licząca wówczas sto osób, zostaje napadnięta, splądrowana i zniszczona przez banitów od dłuższego czasu będących zagrożeniem tamtej okolicy. Przeżywa zaledwie jeden z mieszkańców, który wstępuje do armii Urrthorror. Dopiero około roku 4300 ponownie coś zaczęło się dziać. Powstały podwaliny nowego Targu Żyć. Założony przez człowieka, który znany był z przydomka Krzykacz. Był on niegdyś niewolnikiem i w trakcie wojny z Nacją uzyskał wolność i majątek. Dzięki temu, że nabył niewolników mógł nakazać rozpoczęcie budowy targu. Początkowo wybudowano skromny drewniany podest, baraki dla niewolników i dom Nadzorcy. Dopiero z czasem miejsce to zaczęło się rozwijać, utworzono kolejne budynki i rozgłaszano informację, że taki targ istnieje. Następstwem rozpowszechniania wieści o punkcie handlu niewolnikami, było to, że zwiększyła się nie tylko liczba złapanego żywego towaru, ale przede wszystkim grono nabywców. Oczywiście, Krzykacz będąc sprytnym i zaradnym człowiekiem, pobierał sowity procent od każdego sprzedanego niewolnika. Za przebywanie w domkach i ewentualne wyżywienie również inkasował opłaty. Z biegiem lat Targ rozrósł się na tyle, że stał się ważnym strategicznym miejscem dla półświatka. Krzykacz ogłosił się Głównym Nadzorcą i tytuł ten pozostał w obiegu aż do obecnych czasów. Hierarchia na Targu jest niezwykle prosta; najwięcej do gadania ma posiadacz największej ilości pieniędzy lub wojowników, oczywiście jedno i drugie dodatkowo zwiększa prestiż. Na przestrzeni lat wielokrotnie próbowano przejąć targ z rąk Krzykacza. Jednakże nieskutecznie. Nie uległ zastraszeniu. Nawet, gdy próbowano podpalić jego dorobek życia. Obecnie praktycznie każdy niewolnik był kupiony na Targu. Tamtejsza Księga Żyć, czyli spis wszystkich sprzedanych niewolników została rozbita na kilka grubych tomów, gdyż niewolników z czasem zaczęto liczyć w dziesiątkach tysięcy. Miejsce jest chronione przed prawem przez ogrom wydawanych na łapówki pieniędzy, także żadna armia czy też agenci nie ingerują w wydarzenia na targu. W tej chwili przybywając na Targ ujrzysz tysiące istot, tych wolnych i tych zniewolonych. Każdy ma prawo nabyć tam swego prywatnego sługę, służkę bez względu na wiek, płeć i rasę, mając go do swej pełnej dyspozycji.

Kodeks Targu:
- Za zabicie niewolnika płacisz cenę ustaloną przez Nadzorcę targu.
- Niewolnik zabijający innego niewolnika jest skazywany na śmierć a właściciel jest zobowiązany zapłacić za zabitego.
- Niewolnik niszczący rzecz innego handlarza niż swój właściciel skazywany jest na karę batów ustaloną przez nadzorcę targu. Właściciel pokrywa koszty za zniszczone mienie.
- Za kradzieże lub inne tego typu rzeczy mające na celu przywłaszczenie przedmiotów innej osoby niewolnik skazywany jest na karę batów w liczbie ustalonej przez Nadzorcę.
- Wszelkie próby ucieczki skutkują karą batów w liczbie ustalonej przez Nadzorcę.
- Próba gwałtu czy wszelkich aktów fizycznych wobec niewolników przez handlarza innego niż właściciel poskutkują grzywną ustaloną przez Nadzorcę Targu.
- Próby wzniecania buntów wśród niewolników karane śmiercią bez względu czy będzie to niewolnik czy wolny osobnik.
- Każdy próbujący oszukiwać przy handlu bądź sprzedający innego niewolnika niż ustalony w piśmie otrzymuję karę grzywny wyznaczoną przez Nadzorcę Targu.
- Podatek nakładany przez Nadzorcę jest rzeczą zmienną, od niego zależy, jaki on będzie.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
- Nadzorcy niewolników
- Niewolnicy
- Kupcy

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
- Psy
- Drzewa Palmowate
- Krzaki

Autor: Telkir [3033]

Wróć do strony głównej