Zajazd "Czarny Kaptur"

Przeglądano 1609 razy

1. Położenie lokacji:

Cesarstwo, Azeloth, Dolne Miasto
2. Opis lokacji:


Lokacja znajduje się w Dolnym mieście. Początkowo było to domostwo Telkira Saghara, który zaczął najmować pokoje różnego pokroju lokatorom. Wchodząc do jego domu od razu na lewo znajdował się pierwszy pokój. Dwuosobowe łóżko, stolik z dwoma krzesłami, biurko z krzesłem i szafa. Patrząc w prawo od drzwi wejściowych, po przejściu około dwóch metrów znajdowało się następne pomieszczenie. Każdy pokój był wymiarowo podobny liczący sobie około 3 x 4 metry. Idąc dalej i patrząc w prawo natrafiało się na kuchnię, która była największym pomieszczeniem w domu. Znajdował się tam stół, przy którym zasiadać mogły cztery osoby od strony dłuższych boków i po jednej na krótszym boku. W kuchni znajdowało się wejście do obszernej piwnicy. Była to niegdyś siedziba grupy zbirów jednak została z czasem przerobiona na zwykłą piwniczkę o rozmiarach 20 x 5 metrów.
Za kuchnią również po prawej stronie znajdowała się łaźnia. Nie była zbyt duża, posiadała jedną sporych rozmiarów balię oraz palenisko. Naprzeciw łaźni był ostatni pokój, najmniejszy zresztą.
Wracając do drzwi, patrząc w lewą stronę i mijając pierwszy pokoik były schody prowadzące na piętro.
Tam od razu po prawej znajdował się najlepiej wykończony pokój w całym domostwie. Zaraz za tym pokojem znajdowało się kolejne lokum. Ogólnie pokoje na piętrze były ładniejsze. Pokonując schody i idąc w prawą stronę dało się zobaczyć ostatnie dwa pokoje na piętrze.
Dzięki przebudowie parter pozostał bez zmian, ale idąc cały czas prosto korytarzem, zaraz za łaźnią została wyburzona ściana. Tam też na parterze znajdowały się kolejne cztery pokoje i łaźnia. Wchodząc od razu do nowej części hotelu trafiało się na pokój po lewej i prawej. Następnie po prawej były kolejne trzy pokoje. Jeden obok drugiego. Zaś od lewej strony był rzeczony pokój, dalej łaźnia i na samym końcu korytarza schody prowadzące na piętro. Na całym piętrze znajdowały się zaledwie trzy pokoje. Były one wiele większe niż te na parterze. Wydano na nie dużo pieniędzy, sądząc po wyposażeniu. Meble były ładniejsze, tak samo pokrycia łóżek czy ścian. Każdy pokój posiadał identyczne przedmioty z tym względem, że były rozmieszczone nieco inaczej.
W miejscu, gdzie wcześniej był plac przed kamienicą, postawiono tawernę, ściśle przylegającą do stajni i zajazdu, tak aby przyjeżdżający do Zajazdu, mogli w łatwy sposób odstawić swoje wierzchowce.
Środek tawerny nie był w żaden sposób elegancki, przypominał raczej znaną wszystkim karczmę Euzebiusza, niż jakiś bardziej prestiżowy lokal. Patrząc na prawo od wejścia, znajdowały się tam dwa stoliki, mogące pomieścić po cztery osoby. Zaraz za nimi, znajdował się kominek, obok którego zawsze ułożone były pocięte kawałki drzewa.
W lewą stronę od drzwi, były kolejne trzy stoliki, identyczne jak te po prawej. Dodatkowo przy ścianie, ustawiona była szeroka ława, dająca osiem miejsc siedzących. Naprzeciw wejścia, znajdował się szynkwas, za którym stał oczywiście oberżysta. Patrząc dalej, widać było kuchnię i jeśli by się dobrze wychylić, można ujrzeć schody, które prowadziły do piwniczki.
Lokal posiadał kucharza i obsługującą klientelę, młoda dziewuszkę. Dodatkowo, był jeden barczysty wykidajło, który samą posturą, mógł zniechęcać obecnych do jakiejkolwiek bitki.

3. Historia lokacji:

 
Jest to jedna ze starszych kamienic w Azeloth, bardzo wiekowa należąca niegdyś do przedstawiciela zapomnianego rodu Gillesoy. Kamienica była przekazywana z pokolenia na pokolenie w tymże rodzie, który to podupadał zarówno na zdrowiu moralnym jak i finansowym. Stan kamienicy pogarszał się z roku na rok, właściciel nie dbał zupełnie o to co się dzieje z jego posesją póki nie wprowadził się tam następny lokator. Lokatorem tym był Telkir Sahgar, który niegdyś posiadał tytuł Pierwszego Kata Cesarstwa. Rammy Gillesoy początkowo tylko wynajmował pokój dla kata,następnie przepisał kamienice na kata w zamian za pokaźną sumkę ( w jego mniemaniu), którą mógł przepić w okolicznych karczmach.
Saghar wyremontował część kamienicy, którą zamieszkiwał i zaczął wynajmować początkowo tylko swoją część innym osobom. Telkir otrzymał kamienicę w 4360 roku i wziął się za pierwszy etap rozbudowy, który został ukończony dwa lata później. Nie dano jednak wypocząć budowniczym i wraz z nadejściem roku 4363, dobudowano Tawernę, która miała zwiększyć dochody rodowe, jak i dać ewentualne miejsce wypoczynkowe, dla członków rodu i jego przyjaciół, którzy akurat znajdowaliby się w Cesarstwie.

4. Lista NPC, którzy ją zamieszkują:

Imię: Strail Verner
Rasa: Człowiek
Wiek: 29
Profesja: Płatny Zabójca
Opis postaci:
Były płatny zabójca, pracujący na usługach rodu Saghar. Nikt, oprócz Telkira nie wie, jak udało się nakłonić tego osobnika do zboczenia ze swej poprzedniej ścieżki i pracy w jego zajeździe. Jest tam głównym zarządcą, kiedy nie ma żadnego Saghara. Podążą za najnowszą modą, która obecnie panuje u lokajów, ale kiedy trzeba, to zawsze ma schowany nóż w miejscu, gdzie by człowiek się tego nie spodziewał. Wyglądał zupełnie przeciętnie, liczył sobie niecałych sześć stóp, czarne włosy, brązowe oczy. Był zupełnie niewyróżniającym się osobnikiem.

Imię: Marilla Powertrill
Rasa: Człowiek
Wiek: 39
Profesja: Kucharka
Opis postaci:
Pracująca w kamienicy od samego początku jej utworzenia. Jest szarą obywatelką Cesarstwa, wyróżniającą się jedynie całkiem niezłymi umiejętnościami, jeśli chodzi o gotowanie. Ma na wychowaniu dwójkę dzieci, po tym, jak jej mąż zginął w krótkiej wojnie z Twierdzą, która miała miejsce w okolicach Mekasato. Jest typem "matki polki". Wyglądem nie można by rzec, że powala. Praca w kuchni, plus dwójka dzieci potrafią wymęczyć, co odbiło się na wyglądzie kobity, przez co wygląda na znacznie starsza, niż jej prawdziwy wiek.

Imię: Hragar Kharrsvard
Rasa: Krasnolud
Wiek: 113
Profesja: Karczmarz
Opis postaci:
Najęty przez przyjaciela rodu Saghar, Tharsa. Wcześniej był górnikiem, ale ciągle snuje historie, o swojej jakoby bandyckiej przeszłości. Posiada twardą, krasnoludzką zawziętość i odpowiada za sprowadzanie trunków, do tawerny Sagharów. Wyglądem nie różni się od innych przedstawicieli khazadów. Ma czarną brodę, do samego pasa, bujną czuprynę, tego samego koloru i zawsze siedzi na wysokim stołku, żeby w ogóle było widać jego osobę zza lady.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać
- Bezdomne psy
- Bezdomne koty

6. Koszt lokacji:

41 720 816 sztuk złotych monet

1x Kamienica 
1x Zajazd 

7. Typ lokacji:


Lokacja organizacji
Właściciel - Płomień Inis Birke

8. Autor:

Gal' El

Wróć do strony głównej