Wieża Vergixa

Przeglądano 1706 razy

1. Położenie lokacji:Cesarstwo2. Opis lokacji:
Mierząca niemal 15 metrów niepowtarzalna budowla znajduje się na skraju lasu. Wykonana z kamienia i drewna struktura widoczna jest z daleka w słoneczne dni dzięki metalowej iglicy intensywnie odbijającej promienie słońca. Po dotarciu na miejsce da się zauważyć charakterystyczną unikatową ramę wieży. Nie wiadomo jakim cudem wieża o tak nieregularnej budowie się nie rozpadła. Możliwe że zastosowano tu jakieś mniej lub bardziej zaawansowane zaklęcie, które zapobiega rozsypaniu się całej budowli niczym domkowi z kart. Całość wykonana jest z licznych kamieni opierających się na drewnianym szkielecie. Dach pokryty ręcznie wyrabianą glinianą dachówką w kształcie stożka zwieńczony ok 1,5 metrową metalową iglicą. W górnej części budynku znajduje się osiem niewielkich okiennic w metalowych ramach. W środkowej części znajdują się pojedyncze ręcznie wykonane drzwi z żelaza i szkła prowadzące na niewielki balkon.
Nieco z boku wieży niemal na tym samym poziomie co drzwi wejściowe znajduje się okratowane wejście prowadzące do zalanej piwnicy. Zarówno drzwi wejściowe jak i te prowadzące do piwnicy są wyjątkowo małe, niemal jakby właściciel budynku był Gnomem lub Krasnoludem. Po wejściu do wieży pierwsze co daje się zauważyć, to masa najróżniejszych ksiąg poustawianych na licznych regałach dochodzących niemal do 4 metrów. Znajduje się tu także ciekawa drabina na kółkach przymocowana za górną część do stalowej szyny zamontowanej przy suficie, pozwalającej przesuwać drabinę niemal nie wkładając w tę czynność siły. Niezwykle przydatna rzecz dla kogoś o niewielkim wzroście. Po dokładnym przejrzeniu zbiorów w bibliotece w jednej z książek można odnaleźć następującą dedykację: "od Awro dla Vergixa" co pozwala przypuszczać, że tak nazywa się mag zamieszkujący wieżę. Niewielkie okna nie wpuszczają do środka odpowiedniej ilości światła, przez co oświetlenie zapewniają licznie rozmieszczone świeczniki, co ze względu na bliskość jakże cennych książek i zwojów jest rozwiązaniem dość ryzykownym. Podłoga wykonana z dębowych desek cicho skrzypi za każdym razem, gdy stawia się kroki. Pośrodku znajduje się niewielki stół z porozrzucanymi na, nim pergaminami i przyborami do pisania. Pod krętymi schodami prowadzącymi na wyższe piętro znajduje się niewielkich rozmiarów łóżko.
Na pierwszym piętrze znajduje się pracownia. Na samym środku pomieszczenia ustawiony jest kamienny stół z kompletnie zniszczoną i rozrzuconą aparaturą alchemiczną, która oryginalnie mogła służyć otrzymywaniu najróżniejszych mniej lub bardziej niezwykłych specyfików od bimbru po bardziej magiczne płyny i eliksiry. Czarne ślady na stole, a także strzępy materiału świadczą o tym, że podczas jednego z eksperymentów coś poszło nie tak, a mieszkający tu mag najprawdopodobniej wysadził się w powietrze. Pod ścianami znajdują się dwie niewielkie biblioteczki z księgami na temat alchemii, mieszania substancji, ekstrakcji trucizn i tworzenia specyficznych eliksirów na niemal każdą okazję. Tak samo jak na parterze podłoga wykonana jest z dębowych desek i lekko skrzypi przy każdym kroku. Oświetlenie zapewnia tylko jedna okiennica przez którą wpada światło oraz pojedynczy świecznik znajdujący się pod ścianą tuż obok wejścia. Po drugiej stronie pomieszczenia przy ścianie znajdują się schody prowadzące na kolejne piętro wieży.
Przed wejściem na ostatnie piętro wieży da się odczuć atakujący nozdrza niesamowity odór. Na tym piętrze znajdują się liczne klatki w większości puste. W niektórych można zauważyć kości niewielkich stworzeń wielkości psa lub wilka, lecz z pewnością nie należały one do żadnego z nich. Prawdopodobnie były tu przetrzymywane stworzenia przeznaczone do badań, jak i nieudane wyniki eksperymentów szalonego maga. W samym pomieszczeniu nie ma nic szczególnego. Uwagę mogą jedynie przykuć specyficznie zniszczone klatki. Jak, gdyby stworzenia w nich się znajdujące uwolniły się i zbiegły z wieży. To, by także tłumaczyło wybite okno.


3. Historia lokacji:
Wieża została wzniesiona przez grupę rzemieślników na polecenie pewnego doświadczonego maga ok 4330r. Po ukończeniu budowy pracownicy zostali podstępem zwabieni do piwnicy wieży w celu uczczenia końca prac, gdzie zostali poczęstowani zatrutym winem. Mag spalił ciała, a pozostałe po nich prochy pozostawil w piwnicy, która w wyniku wady konstrukcyjnej została kompletnie zalana, zaledwie kilka tygodni po ukończeniu prac. Żyjący w okolicy ludzie traktowali, to miejsce jako przeklęte, a legendy o szalonym magu, jak i niesamowitych bestiach będących wynikiem jego eksperymentów zna niemal każdy mieszkaniec żyjący w tej okolicy. Przez ponad 20 lat mag prowadził intensywne badania nad krzyżowaniem najróżniejszych stworów przy pomocy magii. Większość z tych eksperymentów kończyła się fiaskiem, nieliczne z tych, które przeszły pierwszą fazę eksperymentu kończyły jako potwornie zdeformowane kreatury, które ich twórca umieszczał w klatkach znajdujących się na ostatnim piętrze wieży. Tam poddawał je dalszym badaniom i eksperymentom. Wszelkie swoje obserwacje i wyniki badań skrzętnie i z wielką dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół zapisywał w licznych księgach. Celem szalonego maga było stworzenie szybkiej, silnej i jednocześnie inteligentnej bestii, która byłaby niezwykle skuteczna w walce wręcz, jak i potrafiłaby wesprzeć maga swoją inteligencją podczas innych jego badań i eksperymentów. Na jego nieszczęście każde z tych stworzeń okazywało się być niesamowicie niezdarne, niektóre były wręcz całkowicie niezdolne do poruszania się. Próby zwiększenia ich inteligencji także nie były obiecujące. W najlepszym przypadku obiekt uzyskiwał inteligencję mało rozgarniętego psa. Ostatnie kilka lat nikt nie widział maga opuszczającego wieżę. Jedni ludzie mówią, że szalony mag nadal prowadzi w wieży swoje przeklęte eksperymenty, inni z kolei twierdzą, że mag potajemnie opuścił wieżę i udał się gdzieś w sobie tylko znanym celu, by już nigdy nie wrócić w te okolice. Jak się okazało prawda była zupełnie inna. W roku 4365 plotki o wieży i jej historii dotarły do Haressdrenki Vertigo, która w krótkim czasie wyremontowała i przebudowała wieżę dostosowując ją do swoich jakże pokaźnych rozmiarów poprzez zwiększenie przejść i wzmocnienia schodów i podłóg. Ludzi z okolicznej wsi kompletnie nie interesowało to, co się stanie z wieżą ani to, kto w niej zamieszka. Miejsce to nadal traktowali jako przeklęte i omijali szerokim łukiem.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Vertigo
NPC - Brak

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Rośliny
- Wilcza jagoda
- Czosnek polny
- Śiężygron
- Piąstek lekarski
- Psianka tęczowa

Stworzenia
- Niedźwiedź Fallathański
- Mumbak
- Wilk Fallathański
- Ryś Fallathański
- Ognik

Autor: Vertigo [7971]

Wróć do strony głównej