Więzienie

Przeglądano 1447 razy

1. Położenie lokacji: Cesarstwo, Azeloth2. Opis lokacji:
Dwupiętrowy budynek utworzony z kamiennych bloków. Nieliczne, niezwykle małe okna zabite kratami. Nie przeciśnie się przez nie żadna istota myśląca (możliwe że hobbit da radę, nikt nie próbował.) Nie ma możliwości zajrzenia do środka od zewnątrz. Gruba brama nie daje żadnego dostępu do środka. Jedynie niewielka furta z okienkiem pilnowana przez strażników może być słabym punktem bramy.

Plac:
Obszerny plac znajdujący się wewnątrz murów więzienia zawiera budowlę przeznaczoną jako mieszkanie dla strażników, dodatkowo jest tam zbrojownia i oddzielna jadalnia. Dodatkowo, stoi oddzielny budynek, w którym mieszka naczelnij więzienia, jest to niewielki, jednopiętrowy budyneczek. Jednak ma wszelkie wygody. Od bramy w murach droga wiedzie wprost do drzwi więzienia. Budynek sypialniany jest dwupiętrowy, na każdym piętrze jest po dwadzieścia łóżek. Zbrojownia zamknięta na cztery spusty, jedynie kilku ważniejszych strażników ma do niej klucze. Jadalnia zawiera ławy i stoły, przy których jedzą strażnicy.

Parter:
Są tutaj trzymani więźniowie, którzy nie popełnili zbyt poważnych przestępstw. Wygląd jest niezwykle prosty, po wejściu do budynku przez podwójne drzwi ujrzeć można długi korytarz. Są tam cele, po dwadzieścia z każdej strony. Przy samym wejściu są schody prowadzące na piętro. W celach tych, znajdować się może trzech więźniów. Zawierają trzy łóżka, niewielkie okienko, które prowadzi nie na ulice lecz na wewnętrzny mur więzienia oraz stolik. Dodatkowo dziurę w ziemi, która robi za wychodek. Na samym końcu korytarza znajduje się jadalnia, z ławami i odpowiednim zapotrzebowaniem by spożywać mogli posiłki.

Piętro:
Piętro wygląda podobnie jak parter, tyle że cel jest po dziesięć z każdej strony i są dwuosobowe. Tutaj trzymani są bogatsi więźniowie, lub bardziej znaczący. Chyba że popełnili poważniejsze przestępstwo. Cele zawierają dwa, całkiem przyzwoite łóżka, z poduszkami i czymś co mogłoby przypominać kołdrę. Dodatkowo okienko, które znajduje się w każdej celi, tych samych rozmiarów co na parterze. Dodatkowo nie muszą siedzieć w celach, gdyż poziom ten jest strzeżony na tyle dobrze, iż więźniowie mogą włóczyć się po korytarzach czy też stołówce. Wychodki są dwa, w końcu korytarza. Nie można z nich korzystać w nocy, gdyż wtedy cele są zamknięte. Nie tak, jak w wypadku parteru, jadalnia znajduje się naprzeciw schodów, jest oczywiście w urządzona lepiej niż ta na dole.

Podziemia:
Prowadzą do nich schody znajdujące się na prawo od drzwi na parterze. Po zejściu kilkunastu schodków w dół napotyka się niezwykle grube drzwi, które mają tłumić krzyki. Jest tutaj sześćdziesiąt pojedynczych cel, ustawionych w linii naprzeciw siebie. Nie mają drzwi, jedynie grube kraty. Więźniowie w tych celach odbywają najsurowsze kary, lub czekają na wyrok. Niegdyś nie było nawet dołów by więzień mógł załatwić swe potrzeby, jednak przez niemożliwy smród i szybką umieralność wprowadzono coś na rodzaj kanalizacji. W celach nie ma żadnego oświetlenia, jedyne światło to stale płonące pochodnie między celami. Brak łóżek czy czegokolwiek w celi, jedynie siano by przynajmniej w jakiś sposób udogodnić więźniom sen.
Dodatkowo znajduje się tam kilka sal tortur, gdzie wzywani do więzienia oprawcy przesłuchują bądź torturują swe ofiary.

3. Historia lokacji:
Zakończono budowę więzienia w 4275 roku, wtedy też powołano pierwszego naczelnika, niejakiego Kanisa Mavayla. Przez lata użytkowania więzienie rozwijało się, dodawano nowe to lokacje (ostatnią powstałą był budynek dla naczelnika). Dopiero w 4320 roku zmodernizowano "kanalizację" w podziemiach, spowodowane to było wysoką umieralnością i chorobami, które atakowały zarówno więźniów, jak i strażników. Namiestnik odpowiada przed Najwyższym Sędzią. Jednak zgodnie z prawem więziennym, wewnątrz murów obowiązują zupełnie inne reguły niż na zewnątrz.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkuj:
- Więźniowie
- Strażnicy
- Naczelnik

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
- Szczury (w dużych ilościach).
- Koty naczelnika.

Autor: Telkir [3033]

Wróć do strony głównej