Meala

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Mikstura

2. Opis:
Przeźroczysta ciecz barwy bursztynu. Ma dość mocny, słodkawy i całkiem przyjemny zapach, a w smaku przywodzi na myśl miód. Konsystencja gęsta. Meala długo utrzymuje wodę, dlatego proces całkowitego jej wyschnięcia trwa aż trzy dni i właśnie do tego momentu jej właściwości są aktywne. Opary w zamkniętym pomieszczeniu utrzymują się do nawet dwóch tygodni. Maź łatwo usunąć - wystarczy szmatka i odrobina letniej wody. Składnikami mikstury są między innymi: Czarny Aloes, Ruvia Blada, Złota Pieśń. Dokładny przepis, składniki, a także ich proporcje są jednak znane wyłącznie autorce mieszanki.

3. Sposób przechowywania:
Pojemnik z cieczą przechowywać w zacienionym miejscu o temperaturze pokojowej.

4. Trwałość:
W odpowiednich warunkach zachowuje swoje właściwości przez dwa lata.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizm:
Do organizmu dostarczyć ją można poprzez wdychanie oparów, ale także wypicie. Mealę można dodać do wosku w palącej się świecy, paleniska, a nawet tytoniu. Nie podgrzewana również wydziela wystarczająco mocne opary, by oddziaływać na wdychającego, jednak trzeba użyć jej w większej ilości.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Na początku wywołuje przyjemną senność, a następnie pozbawia przytomności. Jeśli na uśpionego oddziałują opary, odzyskuje on świadomość po trzech dniach; gdy nie oddziałują, wybudza się po trzech godzinach. Osoba po powrocie świadomości czuje się zagubiona i przez około pół godziny nie pamięta co robiła w danym miejscu, ani po co w nim jest, pojawiają się też łagodne stany lękowe, przez co ma ochotę jak najszybciej opuścić teren, w którym się znajduje. Przez kolejną dobę odczuwa ból głowy i nudności, traci apetyt, czuje się rozbita. Mikstura nie jest zabójcza, jednak po trzech dniach nieprzytomności organizm jest osłabiony i odwodniony.

6.1. Czas, po jakim zaczyna działać:
W przypadku bliskiego, bezpośredniego kontaktu (np. wąchanie substancji) po pierwszym oddechu wywołuje senność, a po trzech utratę świadomości. W przypadku wdychania oparów w pomieszczeniu senność pojawia się w ciągu 30 sekund, a utrata świadomości po 2 minutach.

6.2. Antidotum i jego dostępność:
Napar z mięty, z dodatkiem tysiącznika i zasuszonych liści jagód. Antidotum uodparnia na właściwości Meali na dwanaście godzin od wypicia.


Autor: Anesa

Wróć do strony głównej