Kobold

Przeglądano 2606 razy

1. Wygląd

Aparycja Kobolda jest łudząco podobna do powierzchowności Jaszczurów, z tą różnicą, że Kobold jest istotą znacznie mniejszą, nie osiągającą tak imponującego wzrostu czy wagi. Na ogół zrównują się z Hobbitami czy Krasnoludami. Ich ciało w całości pokrywa drobna łuska o różnorakim ubarwieniu i trudno jest znależć dwóch osobników o identycznym kolorze. Ogon Kobolda w proporcji do reszty ich ciała jest znacznie krótszy niż jaszczurzy, ale i tak znacząco pomaga w utrzymaniu pionowej postawy przy poruszaniu się na dwóch nogach. Krótkie pyski i wysunięte ku przodowi oczy tworzą charakterystyczny, wesoły obraz ich twarzy, niemożliwy do pomylenia z żadną inną rasą. Górne kończyny wyposażone w pięć palców i przeciwstawny kciuk czynią z nich zaskakująco zręczne istoty.

2. Historia

Ciągle żywe wśród samych Koboldów, ale przede wszystkim Jaszczurów opowiadania, upewniają w przekonaniu, że rasa ta przybyła do Fallathanu wraz z innymi Reptilionami z innego Sferrum. Na swej macierzystej ziemi Koboldy należały do plemienia Szczurzych Łapek, które wśród innych mieszkańców uchodziło za swawolne i beztroskie. Wiadomo było powszechnie, że dla koboldów nie istnieją sprawy śmiertelnie poważne, a wszystko jest okazją do dobrej zabawy. Bywało to niejednokrotnie kością niezgody pomiędzy nimi, a resztą łuskowatych, ale nie spowodowało znacznej zmiany w ich usposobieniu.
Obecnie te rozrywkowe jaszczurki żyją wraz z innymi w Reptilii. Nie są już tak surowo oceniane przez nieco poważniejszych zmiennocieplnych braci i zdaje się, że na stałe wsiąknęły w różnorodny obraz jaszczurzej społeczności.

3. Wskazówki dotyczące odgrywania

W naturze Koboldów leży przede wszystkim dobra zabawa. To cecha, które łączy wszystkie bez wyjątku, niezależnie od tego, czy są tylko beztroskimi osobnikami w stadzie, czy pełnią w nim odpowiedzialne funkcje alchemików czy szamanów. Ich talent do zabawiania towarzystwa doceniają nawet ssaki. Nieprzeciętna zręczność tych gadów daje im też naturalne predyspozycje do uprawiania zawodów precyzyjnych, czy akrobatycznych.
Dorobek kulturalny tych istot wiąże się przede wszystkim z bogatym zbiorem skocznych piosenek, do których często ułożone są powszechnie znane, nieskomplikowane tańce.
Większość Koboldów wyznaje kult Maasaan, nie różniąc się w tym względzie znacznie od szczepu Shalaalei, aczkolwiek zauważa się też wpływy innych szczepów, które wnoszą do wierzeń małych Jaszczurów elementy wiary w Gorroga i mniejszych bożków, popularnych wśród Letaa.
Koboldy zdominowane przez większe i silniejsze Jaszczury, Nagi i Haressdreny nie zdołały wykształcić swoich charakterystycznych zwyczajów, stając się na ogół integralną częścią społeczeństwa, w którym stanowią mniejszość. Dlatego Koboldy dorastające w plemionach Daggonów nie zawsze potrafią dogadać się ze swoimi współplemieńcami, żyjącymi wśród innych szczepów. Bywają bardziej wyobcowani i z poczuciem wyższości patrzą na resztę swych braci.


Autor: Sobenna
Poprawki: Thoran

Wróć do strony głównej