Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Warownia Leosis

Przeglądano 1676 razy

1. Położenie lokacji: Amarth

 

2. Opis lokacji:
Pośrodku lodowego pustkowia, na północny wschód od Błękitnego Kła, między dwoma granitowymi ramionami Gór Południowych znajduje się Warownia Leosis. Jest to najbardziej wysunięte na północ miasto Amarth, a jego nazwa jest jak najbardziej adekwatna do wyglądu.
Potężne, kamienne mury otaczają miasto, zbudowane na skalnym pogórzu. Pod tą zamarzniętą ziemią biją jednak w głębi gorące źródła, dostarczające miastu ciepła i wody. Mury wznoszą się na wysokość ponad trzydziestu metrów, najeżone na szczycie krenelażami, kamiennymi szpikulcami. Co kilkadziesiąt metrów podtrzymują je potężne baszty, wzmacniane przyporami, zwieńczone machikułami, zbudowane z czerwonawego granitu. Dwie najgrubsze i najwyższe, zwane Grubymi Siostrami, mieszczą między sobą bramę do warowni, jedyną, którą można dostać się do miasta lub wydostać z niego.
Potężne wrota z kilku warstw najtwardszych dębów, nabijanych gwoździami, poprzecinanych poprzecznymi belkami i skutymi zawiasami mogą być skuteczną zaporą przed każdym niemal atakiem. Dodatkowo opuszczane są dwie niezależne kraty, chroniące miasto od napaści. Wieże i mury nieustannie patrolowane są przez wojsko. Ziemie Rabii są miejscem szkolenia amarthyjskiej armii, blisko Leosis znajdują się Koszary, gdzie cały rok trwają manewry i szkolenia. Z tego powodu miasto jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc w Amarth, a jego kamienne mury i baszty sprawiają wrażenie przytłaczającego monumentu. Wewnątrz jednak odkrywa się przed oczyma wędrowców zupełnie inny świat.
Miasto zostało zaprojektowane jako w dużym stopniu samowystarczalna twierdza. Centralnym miejscem jest Oktagon, kamienna, imponująca budowla, będąca jednocześnie ratuszem miejskim, siedzibą burmistrza jak i reprezentacyjnym pałacem, gdzie przyjmowani są najdostojniejsi goście. Częstym bywalcem Oktagonu jest Bohor Zanara, jeden z członków Rady, będący dowódcą Łowców Zaklęć. Budowlę otacza duży plac, a znajdująca się przed Oktagonem fontanna zasilana jest gorącą wodą z podziemnych źródeł. Promieniście rozchodzące się ulice przeżynają kolejne kręgi dzielnic. Miasto jest przeludnione, kamienice złączone są ścianami, a każdy kąt jest zamieszkany lub zagospodarowany. Leosis ma te same mury od lat, a w tym czasie mieszkańców przybyło trzykrotnie. Najbliżej Oktagonu znajduje się dzielnica urzędników i arystokratów, już same fasady reprezentacyjnych kamienic są świadectwem zamożności i dumy mieszkańców. Za słoną cenę kupują oni usługi magów, którzy zaklęciami potrafią chronić ogrody na tyłach kamienic lub małe atria, by zachować zielone, a nawet kwitnące drzewa.
Nieco dalej sięga dzielnica rzemieślnicza i kupiecka; tu znajdują się siedziby zakładów produkcyjnych; manufaktury dywanowe i wełniane, zakłady kuśnierskie, kaletnicze, składy i sklepy tutejszych frakcji kupieckich. Nie ma ich wiele, ale zapewniają mieszkańcom niezbędne towary, zwłaszcza ciepłą odzież, skóry, futra, obuwie. Pracują też na potrzeby wojska, które jest stałym i niezawodnym odbiorcą wyprodukowanych dóbr. Można wymienić wykwintny, snobistyczny skład kupiecki „Vanderson i Gryfy”, gdzie często można spotkać arystokratów i artystów. Również niedaleko znajduje się goszczący uboższych klientów i pospólstwo „Kamienny Wąż”, targ, umieszczony pod kolebkowym sklepieniem, gdzie zaopatrzyć się można w produkty żywnościowe, sprowadzane z Pól Nadziei, skóry, wełnę, drewno i inne potrzebne towary.
Im bliżej murów, tym podlejsze dzielnice, jak kolejne kręgi zimnego piekła. Tu mieszka biedota, rodziny górników, drwali czy obsługujące wojsko ladacznice. Tu są miejscowe szulernie i zamtuzy, na przykład „Biała Kotka”, chełpiąca się tym, że posiada wśród swoich pracownic przedstawicielki wszystkich ras Fallathanu. Tu są także podejrzane sklepiki, gdzie można po znajomości zdobyć nielegalnie sprowadzane towary: od halucynogennych ziół, po tytoń i mieszanki opiumowe, mandragorowe i inne, jak również zaspokoić najbardziej wyrafinowane gusta.
Przy samych murach regularnie biegną wojskowe posterunki, trzymające straż i patrolujące okolice. Zasilane są nieustannie oddziałami nowych rekrutów z pobliskich Koszar.

3. Historia lokacji:
Miasto zostało założone przez Fannara Skugginna w 3925 roku, który poprzysiągł bogu wojny, że jeśli jego syn powróci żyw z wojny domowej, on wyruszy w wędrówkę i będzie podróżował tak długo, póki Hravny nie wskażą mu miejsca odpowiedniego na wzniesienie twierdzy. Wędrował dwa lata. W końcu mężczyzna dostrzegł olbrzymie stado tych ptaków kołujące pomiędzy dwoma szczytami. Tu po wielu latach budowy wzniesiono jedną z najwspanialszych twierdz, jakie widział świat, a która została nazwana imieniem córki Fannara. Ta młoda magini towarzyszyła ojcu w wędrówce i to ona odkryła skryte pod skutą lodem powierzchnią gorące źródła. Trudno określić, ile z tej historii jest prawdą, jednak Amarthyjczycy nie mają wątpliwości.
Z czasem miasto rosło i rozwijało się, by stać się jednym z najważniejszych punktów obronnych oraz stolicą regionu Rabia.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Mieszkańcy Warowni Leosis

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Fauna:
Hravna
Drahja
Zakun

Flora:
Avinnata
Kasmenis
Neiare
Skrzypnik

Autor: Rijke
Dopasowanie do schematu: Ahrimaar

Wróć do strony głównej