[O] Utopia - stolica Romen-Dor

Przeglądano 1855 razy

1. Położenie lokacji: Romen Dor2. Opis lokacji:
Kierując się Cesarskim traktem na północny- wschód po długiej wędrówce przez lasy Dol Velen natrafi się w końcu na stolicę Republiki - Utopię . To największe miasto w Romen-Dorze o wielowiekowej tradycji odbudowane po latach panowania Imperium Daakarskiego. Centralny punkt miasta stanowi Świątynia, to w niej wyznawcy Kultu Przodków znajdują swój azyl wznosząc swe modły i obrzędy. Opodal świątyni stoi Pałac Triumwiratu stanowiący centrum życia politycznego Romen-Doru, Kawałek dalej mieści się Forum Romendorum – budynek senatu.
W dzielnicy handlowej, mimo wczesnej pory da się zauważyć wylegających na ulice sprzedawców z towarami, sklepikarzy otwierających swe kramy i usłyszeć pierwsze uderzenia młota w miejskich kuźniach. W powietrzu czuć zapach pieczonego chleba i wędzonych mięs. Grube podwójne mury wraz z głęboką fosą strzegą stolicy przed nieprzyjaciółmi i dzikimi bestiami, licznie zamieszkującymi tereny wokół miasta. Naprzeciwko bramy zawsze stoją wozy przybyszów i handlarzy, którzy nie zdążyli przed zmrokiem wjechać do Stolicy. Jednak dopiero po wschodzie słońca strażnicy miejscy z łoskotem opuszczają zwodzony most czujnie przyglądając się przyjezdnym.
Ozdobą i dumą Utopii jest ogromna wieża Tor Aine, poświęcona słońcu, którego czerwone promienie zawsze o zachodzie mienią się majestatycznie na szkliwionych ścianach budowli.

3. Historia lokacji:
Stolica państwa pierwotnie mieściła się w inny miejscu. Lata okrutnej okupacji Daakarów spowodowały, że miasto popadło w kompletną ruinę. Po pokonaniu barbarzyńców, stolicę wzniesiono na nowo, choć w innym miejscu. Nikt obecnie nie pamięta, gdzie pierwotnie mieściła się Utopia, ale jedno jest pewne – obecnie miasto to jest jedynie cieniem dawnej chwały Republiki.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Triumwirat, Senat, Strażnicy Lasu, Kapłani i ogół społeczeństwa Romen-Doru.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Fauna: Adramelion, Cyklonaz, Wilk Fallathański, Panteros, Oku, Śpiewniczka, Ryś Fallathański, Myconid
Flora: Akarek Purpurowy

Dopasowanie do schematu: Sobenna

Wróć do strony głównej