Psychodelia

2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina - krzew.

2. Opis:
Średniej wielkości krzew o kolorowych liściach. Dorasta do stu sześćdziesięciu centymetrów wysokości. Jest zawsze gęsty i cieszy oko. Liście ma paprotkowate. Kolorowe wręcz tęczowo. Rośnie na terenach piaszczystych. Lubi towarzystwo świerków i paproci. Nie kwitnie. Rozmnaża się poprzez wypuszczanie nowych pędów. Rośnie szybko. Roślina pięcioletnia. Roślina rzadko spotykana.

3. Sposób przechowywania:
Suszone

4. Trwałość:
Bez terminu

5. Sposób w jaki dostarcza się do organizmu: Przeważnie wdychanie dymu z palonych liści. Jad z łodygi poprzez kontakt ze skórą.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
W zastosowaniu są tylko liście. Można suszyć i kruszyć ale również palić na świeżo. Dym z liści ma bardzo silne właściwości halucynogenne. Sprawia, że ten kto nawdycha się dymu ma omamy wzrokowe i słuchowe. Znajduje się w dziwnym świecie gdzie wszystko jest wypaczone i wesołe lub niebezpieczne. Właśnie po podaniu tej rośliny w ten sposób (poprzez spalenie i wdychanie dymu) można łatwo poznać charakter osoby poddanej działaniu. Osoba dobra znajdzie się w świecie gdzie wszystko jest przerażające a zła w wypaczonym zabawnym świecie. Osobę, która jest pod wpływem tej rośliny można wziąć za opętaną i niespełna rozumu.
Dotknięcie łodygi żywej rośliny powoduje silne wymioty i biegunkę.
Liście używane są również do produkcji eliksiru na psychozę.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać :
W przypadku dymu do pięciu godzin; w przypadku porażenia jadem z łodygi doba lub do podania odtrutki. Uwaga: Roślina uzależnia w stosowaniu dłuższym niż miesiąc i częstszym niż raz na dwa dni. Roślina zaczyna działać w ciągu minuty od dotknięcia/ wciągnięcia dymu.

6.2 Antidotum na porażenie zetknięciem z łodygą:
Skomplikowana mikstura zawierająca złociaszek.

Autor: Aster

Wróć do strony głównej