Kojący powiew

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Mikstura, maść.

2. Opis:
Maść, do wytworzenia której korzysta się między innymi z owoców i liści Chłodnicy Modrej, wyciągu z brzozy, mięty, Lilii Płaczki i zwierzęcego tłuszczu. Efektem końcowym jest gęsta, przyjemna w dotyku, chłodnawa maść o jasnoniebieskim zabarwieniu, z drobnymi żółtymi i zielonymi grudkami.
Idea specyfiku krążyła magowi Llaerdelowi już jakiś czas po głowie, ale z racji innych obowiązków nie mógł się w pełni oddać temu, by wytworzyć produkt testowy. Powstanie pierwszej beczułki zgrało się w czasie z zakończeniem rozmów pomiędzy rodami Metter i Ranruin. Twórca widząc spore zapotrzebowanie i niszę na rynku, sądzi, że jego produkt podbije go w szybkim tempie. Próbki zostaną rozesłane po wszystkich większych dworach Fallathu, gdy okaże się, iż nie ma skutków ubocznych podczas korzystania z niej.

3. Sposób przechowywania:
Maść przechowuje się w glinianych pojemniczkach, przykrytych małymi chusteczkami i obwiązanymi rzemieniem. Niemal tak jak zaprawa drożdżowa do chleba, z wyjątkiem skali i przede wszystkim, zastosowania. Jeden pojemniczek powinien wystarczyć na około tydzień kuracji.

4. Trwałość:
Jeśli będzie trzymana w chłodnym, ciemnym i średnio wilgotnym miejscu, maść może stać nie niepokojona przez około 3 tygodnie, postawienie jej w suchym, jasnym, bądź gorącym otoczeniu dramatycznie zmniejsza jej przydatność, bo aż do tygodnia. Nawet 3 dni, jeśli żaden z optymalnych warunków nie zostanie dopełniony.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Wcieranie w doskwierające miejsca.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Niemal natychmiastowa ulga przy ciężkim ataku hemoroidów, pomocna również przy ostrych atakach biegunki i obtarciach. Pomaga zabliźnić się ranom powstałym z powodu hemoroidów.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Do 30 sekund.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Niepotrzebne.

Autor: Llaerdel Ranruin

Wróć do strony głównej