Szczurobijek

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Trucizna

2. Opis:
Klarowna, jasnozielona ciecz o dość intensywnym, kwaśno-słodkim zapachu. Cierpka w smaku. Służy do pozbywania się szkodników w postaci myszy i szczurów z domostw. Wystarczy nasączyć nią np. kromkę chleba. Zapach przyciąga gryzonie, jednak działa na niewielkie odległości - idealny do zastosowania w pomieszeniach. W jej skład wchodzą między innymi: Tojad Fiołkowy, Passilera, szalej.

3. Sposób przechowywania:
Szczelny pojemnik w zacienionym miejscu o temperaturze pokojowej.

4. Trwałość:
Trzy miesiące.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Dostarczana do organizmu poprzez spożycie.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Stosowana na gryzonie zwykle je po prostu uśmierca, wprowadzając je w stan uśpienia, spowolnienia akcji życiowych, aż do zatrzymania pracy serca. W sporadycznych przypadkach, jeśli organizm zwierzęcia jest wystarczająco silny lub też substancja została spożyta w bardzo niewielkiej ilości, Szczurobijek osłabia gryzonia i wprowadza go w stan uśpienia, trwający zwykle około doby.
Jeśli zostanie spożyta przez człowieka lub większe zwierzę, wywołuje senność, zmęczenie i problemy żołądkowe w postaci wymiotów i biegunki, które mijają samoistnie w przeciągu 24 godzin. Nawet spożyta w dużych ilościach nie jest niebezpieczna dla życia, wywołuje bowiem wtedy wystarczająco silne wymioty, by organizm się oczyścił.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
U gryzoni - 4 godziny. W przypadku istot humanoidalnych wystarczy godzina, by poczuć pierwsze objawy.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Nie dotyczy.

Autor: Anesa

Wróć do strony głównej