Mącimyśl

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina odurzająca

2. Opis:
Mącimyśl jest nietypowej budowy rośliną, znalezioną na obrzeżach Daeoronu w królestwie Romen - Doru. Choć wygląda na roślinę pustynną, rośnie w skalnych załomach, najgęściej w miejscach dobrze nasłonecznionych.
Przypomina nieco mniszek lekarski i bywa przez niektórych z ową rośliną mylona. Może za sprawą wyglądającej na zdeformowaną główki, przywodzącej na myśl dmuchawiec. W Mącimyśli jednak włókna upodobnione do lotek, okolonych jasnym puchem, są długie i zakrzywione, u podstawy zakończone nasieniem.
Główki osadzone na długich, brązowych nóżkach są najcenniejszą jej częścią. Łodygi wyrastają z kępki liści o podobnym do brzozowych kształcie. Korzenie nie sięgają głęboko, z racji podłoża, i nie ma dla nich zastosowania. Ma przyjemny, słodkawy aromat, który przybiera na sile w czasie suszenia.
Nie ma żadnych właściwości leczniczych, ale znalazła zastosowanie w używkach. Próbowano zrobić z niej napar. Okazało się, że nie ma wyjątkowego smaku, a aromat. Jakiś biedak zaś wykorzystał fusy, by zapalić je, ogarnięty nałogowym głodem - i odpłynął w pięknie podkoloryzowany Mącimyślą świat. Teraz jest bogaczem, który upowszechnił używanie owej rośliny w tym właśnie celu. Jako używki.

3. Sposób przechowywania:
Starannie ususzoną, sprasowaną lub rozdrobnioną przetrzymujemy w pojemnikach chroniących przed wilgocią - słoikach, pudełkach metalowych.

4. Trwałość:
Odpowiednio przechowywana, dokładnie zasuszona, zachowuje swoje właściwości do roku. Zmielenie, sproszkowanie tudzież pocięcie -nie zmienia tego terminu.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Palenie obejmuje dawki od 1-3 gr, analogicznie do wagi i postury palącego.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Powoduje stan podobny do ziela fajkowego, ale dużo intensywniejszy. Osobnik zażywający Mącimyśl widzi świat w intensywniejszych kolorach, ma odczucie błogości, spokoju, rozluźnienia i ogólnego samozadowolenia. Wypalenie jej nadmiaru grozi utratą świadomości, podobną do tej, jaką ma się po zbyt dużej ilości alkoholu.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
3 minuty od pierwszego wciągnięcia dymu do płuc. Stan upojenia osiąga długość nawet do ośmiu godzin.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Nie dotyczy. Przedawkowanie Mącimyśli należy przeczekać.

Autor: Lyall

Wróć do strony głównej