Mroczne Klify

Przeglądano 1660 razy

1. Położenie lokacji: Twierdza Urrthorror2. Opis lokacji:
Mroczne Klify położone są na najbardziej wysuniętym, wschodnim półwyspie Wyspy Mew. Od strony Cieśniny Piratów i Morza Światów tworzą kilku a nawet kilkudziesięciometrowe, niemal pionowe brzegi, będące efektem podmywania lądu przez morskie fale. Są miejsca gdzie powstały w ten sposób przybrzeżne, płaskie obszary, najczęściej o kamienistym lub piaszczystym podłożu. To widok charakterystyczny od strony przesmyku, pomiędzy kontynentem a wyspą. Północna linia brzegowa usłana jest licznymi fiordami, wrzynającymi się w ląd głębokimi zatokami. Na półwyspie dominują niewysokie góry, usłane dolinami i rozległymi kotlinami. Najczęściej wierzchołki wzniesień są płaskie, choć napotkać można skalne kominy czy łańcuchy nieośnieżonych stoków, tworzących malownicze grzędy i grzebienie. Napotkać tu można górskie ''oczka'', będące najczęściej zalewiskami po skalnych rozpadlinach i wyżłobieniach. Najsłynniejsze z nich to Oko Cyklopa, olbrzymi lej krasowy położone w centrum krainy, pośród starych, wapienno-dolomitowych gór nazywanych przez wyspiarzy Żłobem Kalcytu. Skała poddawana jest ciągłym torturom, jakby żywioł wody i powietrza budował tutaj fortecę. Liczne groty i jaskinie ciągną się kilometrami, olśniewając bogactwem i różnorodnością. Głębokie studnie, strumienie znikające pod ziemię, nazywane tutaj łykawcami, krasowe żłoby, uwały czy wywierzyska, to wszystko tworzy iście magiczny widok. Sporą część porastają iglaste lasy, rozległe połacie traw wszelakich i mieniące się jesiennymi kolorami wrzosowiska. Zwierzyny łownej tu w bród a co za tym idzie i drapieżników. Bliżej terenów nadmorskich napotkać można Wiverny Klifowe, których populacja uważana jest za jedną z większych w całym znanym Fallathanie.
Pierwsi osadnicy szybko odkryli bogactwa, jakimi dysponowała kraina. Pośród gór porozrzucane są kopalnie, część z nich to relikty po pierwszych górnikach. Korytarze ciągną się głęboko pod ziemię, często pozasypywane i nietknięte stopą poszukiwaczy przygód od wieków. W dolinach powstały niewielkie osady a ich mieszkańcy, nazywani potocznie góralami, zajmują się górnictwem, pasterstwem, uprawą roli, zbieractwem, metalurgią czy płatnerstwem i kowalstwem.
Pogoda tutaj nie rozpieszcza. Pada dość często, wieje silny wiatr, zwłaszcza nocą. Tubylcy nazywają go Mrocznym Klifem i to jemu kraina zawdzięcza swą nazwę. Zimą spada nawet do dwóch metrów śniegu a mróz bywa siarczysty. Na zboczach nasłonecznionych panuje przyjemny skwar.

3. Historia lokacji:
Mroczne Klify dość szybko zostały zasiedlone przez przybyłych na Wyspę Mew osadników. Orkowie jako pierwsi rozwinęli tutaj górnictwo i metalurgię. Wydobywano miedź, żelazo, sól kamienną, kamienie szlachetne a zwłaszcza kalcyt. Daakarowie wykorzystywali wapień jako spoiwo budowlane, wypalając go w wapiennikach. Stosowany w szklarstwie i ceramice. Powstały kamieniołomy, skąd wydobywa się granity, występujące w kilku kolorach. Po objęciu Wyspy Mew przez Dragoniasa, wznowiono geologiczne poszukiwania. Odkryto niewielkie pokłady srebra, wydobywane po dzień dzisiejszy.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Górale
Górnicy
Metalurdzy
Kowale
Płatnerze
Łowcy
Chłopi

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Stworzenia:
Brzytwodziób (nadbrzeża)
Dragonne
Kopacz
Kretoszczur
Niedźwiedź Fallathański
Odynn (lasy)
Skoczopiórek (jeziora sąsiadujące z terenami skalistymi)
Wiverna Klifowa

Rośliny:
Żelazodrzewo
Mlecznik Kleisty
Mrozosiew
Smolna Lilia


Autor: Dragonias [8290]

Wróć do strony głównej