Sklep "Zbytek i zabytek"

Przeglądano 1621 razy

1. Położenie lokacji: Cesarstwo, Azeloth, doki
W dokach Azeloth mieściło się skupisko antykwariatów i to wszelkiej maści, a wśród nich wyróżniał się jeden. "Zbytek i zabytek" prowadzony przez rodzinę Zwernewilów.


2. Opis lokacji:
Był to sklep uznawany powszechnie przez azelothczyków za miejsce, gdzie nabyć można wszystko, czego normalnym mieszkańcom zupełnie do życia nie potrzeba. Zbytek. Dlatego przeciętni zjadacze chleba nie zaglądali tu często, a i wygórowane ceny, których utargować nie sposób, nie zachęcały obywateli do czegokolwiek więcej niż gapienie się przez sporą okiennicę na niezwykłe przedmioty, ułożone starannie na półkach.
Cenili go natomiast ci, którzy szukali czegoś niezwykłego i szczególnego. Niejeden potrafił przejechać spory szmat drogi, by rozmówić się z właścicielem i przewertować jego ogromny zbiór przedmiotów niepowtarzalnych. W istocie niemożliwością było znalezienie tutaj dwóch takich samych przedmiotów, o ile nie stanowiły one same w sobie jakiegoś kompletu. Czego można było tutaj szukać? Magicznych artefaktów; zabytkowych, osławionych legendami zbroi czy broni; części ciał pradawnych władców zakonserwowanych w słojach (niektóre nawet nosiły klejnoty, uważane za królewskie); mebli o nietuzinkowej historii; niesłychanie rzadkich map, ksiąg, woluminów. Oczywiście nie wszystkie te skarby były widoczne na pierwszy rzut oka na wystawie, ale właściciel odpowiednio zagadany i przekonany pękatym mieszkiem monet (lub nawet kilkoma mieszkami) jest w stanie pokazać odpowiednią część swoich zbiorów.
Nieoficjalnie krążyły pogłoski, że większość z tych „wartościowych” przedmiotów jest podróbkami i opowieści snute przez właściciela są po prostu wyssane z palca. Dotarło to parę razy do uszu Martela Zwerwila, budząc jego święte oburzenie. Jeśli jednak potrzebujesz wykonać wiarygodną kopię jakiegoś przedmiotu i masz odpowiednią ilość złota, Martel postara się byś był zadowolony i w razie pojawienia się podobnej potrzeby po raz wtóry, wrócił do niego z równie bogatą kiesą.

3. Historia lokacji:
„Zbytek i zabytek” jest prowadzony już od kilku pokoleń w Azeloth przez rodzinę Zwerwilów, którzy to dzięki temu interesowi są całkiem nieźle sytuowaną familią w mieście. Obecnie prowadzony jest przez Martela Zwerwila, syna starego Garmela Zwerwila. Antykwariat mieści się w wolnostojącym budynku, który niegdyś był prywatnym domem rodzinnym, a teraz został przystosowany do prowadzenia w nim interesu. W pierwszym pomieszczeniu, do którego wchodzi się bezpośrednio z ulicy widnieją rozmaite drobiazgi na półkach utrzymanych w nienagannym porządku i mniej wartościowe, ale cieszące oko meble. Kolejne pokoje ułożone są w piwnicach i na piętrze budynku, a każdy z nich kryje inne drogocenne przedmioty, starannie skatalogowane.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Martel Zwernewil - obecny właściciel sklepu. Mężczyzna o sylwetce raczej wątłej. Twarz pociągła i smukła, na głowie pozostało kilka ostatnich włosów desperacko zaczesanych na łysiejącym czerepie. Wygląda zdecydowanie starzej niż te jego czterdzieści wiosen. Wszystko przez szczupłą sylwetkę i zapadnięte policzki. Jest człowiekiem spokojnym, choć chciwym. Nie obnosi się ze swoją majętnością, raczej gromadzi na zapas niż chełpi się pojemnością własnej sakiewki. Jeśli akuratnie nie ma dostawy nowych "dziwów" do kolekcji sklepowej, to całymi dniami wysiaduje w sklepowym oknie na jednym z zabytkowych stołeczków.

Autor: Sobenna [9494]

Wróć do strony głównej