Hobbit

Przeglądano 2205 razy

1. Wygląd

Hobbici są łudząco podobni do Ludzi, niejednokrotnie są nawet brani za ludzkie dzieci, nie osiągają jednak takiego jak oni wzrostu. 130 cm to bardzo wysoki Hobbit. Oprócz wzrostu odróżniają ich dużo większe, obficie owłosione stopy o wyjątkowo twardej podeszwie tak, że nie potrzebują oni obuwia. Natura figlarnie zakręciła włosy na ich glowach, ale zupełnie pozbawiła zarostu na twarzy. Uszy bywają zaostrzone, ale nie jest to regułą.

2. Historia

Pierwotnie to inne Sferrum niż Fallathan było domem Hobbitów. Nie byli tam jedyną inteligentną rasą, ale jako spokojne stworzenia, ze wszystkimi żyli w zgodzie. Jednak ich świat zaczął tracić stabilność i liczne klęski żywiołowe zaczęły niszczyć ich dom. Tenau dostrzegli to i pomogli wszystkim istotom z tamtego Sferrum dostać się w inne, bezpieczniejsze miejsca. Hobbitów przysłano do Fallathanu, gdzie szybko się odnaleźli i wiodą tutaj dziś życie podobne, jak w swoim pierwotnym Sferrum. Największe skupisko Hobbitów w Fallathanie znajduje się w Cesarstwie Vanthijskim gdzie cieszą spokojnym życiem rodzinnym.

3. Wskazówki dotyczące odgrywania

Hobbity to istoty dobroduszne i spokojne. Pozytywnie patrzą na życie, nie żywiąc do nikogo uprzedzeń, o ile ktoś sam im się wcześniej nie narazi. Cenią sobie spokojne popołudnia przy herbacie i dobrym cieście, spędzone w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Rodzina i jej spokój stanowią dla nich wartości nadrzędne. Większość małżeństw ma co najmniej troje dzieci i powszechnym zwyczajem jest wśród nich utrzymywanie dobrych relacji nawet z najdalszymi krewnymi. Ilość stopni pokrewieństwa, jakie uznają Hobbici jest zadziwiająca dla wszystkich innych ras, które choć raz zaczęły słuchać rodzinnych opowieści tych niewielkich istot.
Ich domy stanowią zazwyczaj sieci drążonych tuż pod powierzchnią ziemi korytarzy. W żadnym wypadku nie są to jaskinie, czy prymitywne nory. Są to w pełni umeblowane konstrukcje, starannie zaplanowane i udekorowane, których dodatkowym plusem jest wysoki komfort termiczny. Latem jest tam zdecydowanie chłodniej, niż na zewnątrz, a zimą ciepło nie ulatuje tak łatwo, jak z innych konstrukcji mieszkalnych.
Nie szukają rewelacji, ani przygód. Niesłychanym jest, by spotkać Hobbita podróżnika czy awanturnika. Talent mają do zawodów spokojnych, wymagających cierpliwości i skupienia. Dbają o rośliny, jak mało którzy przedstawiciele innych ras a rola pod ich opieką wydaje obfite plony. Są mistrzami w robieniu zapasów i na ogół największym pomieszczeniem w ich domach są spiżarnie, czy piwniczki z rozmaitymi trunkami. Zawsze trzeba mieć czym podjąć gości, którzy lubią wpadać niezapowiedziani. Mimo niewielkiego wzrostu Hobbici potrafią zjeść bardzo dużo, popijając niemniejszymi ilościami trunków. Ma to odzwierciedlenie w ich wyraźnie zaokrąglonych brzuchach. Przy biesiadzie chętnie śpiewają, grają na instrumentach i tańczą, bawiąc się do upadłego. Dużo mówią, bo lubią pochwalić się tym, że rzodkiewka ładnie wzeszła, czy najbliższy stryjek od strony ojca właśnie pędzi jakiś wyśmienity bimber. Tematy do rozmów im się po prostu nie kończą. Mają też dużo szczęścia do gier hazardowych, co niejednego już zgubiło. Szczęście szczęściem, ale umiar jednak trzeba znać.
Mimo okrąglejszych kształtów, Hobbit potrafi zaskakująco szybko biegać. W sytuacjach codziennych wykazuje się sprytem i błyskotliwością. Ci spośród nich, którzy wybrali życie poza sielankowymi hobbicimi dzielnicami, mieszkają zazwyczaj w miastach. Tam niestety często wpadają w ręce okolicznych złodziejaszków, którzy wysługują się nimi przy każdej okazji.
Hobbici mają bardzo duże poczucie przywiązania i obowiązku. Jeśli kraj w którym mieszkają zostanie zagrożony to nie cofną się przed jego obroną mimo swojego sielskiego usposobienia. Ze względu na swoje umiejetności często są formowane z Hobbitów oddziały procarzy, które potrafią sprawić sporo kłopotu łucznikom oraz lekkiej piechocie przeciwnika.


Autor: Sobenna
Poprawki: Thoran

Wróć do strony głównej