Hobbit

Ostatnia edycja: 2021-03-14 13:31:19

1. Skrócony opis rasy


Zdecydowanie, rasa nie jest najliczniejszą w Fallathanie. Hobbici zamieszkują co prawda w różnych zakątkach świata, aczkolwiek z reguły są to małe skupiska lub wioski, nie zaś metropolie. Ze względu na swój niski wzrost, często myleni są z ludzkimi dziećmi. Powszechnie uważa się ich za sympatycznych  psotników, dusze towarzystwa i wspaniałych kompanów do zabawy. 

 2. Historia rasy


Historia tej rasy nie jest znana. Hobbici nigdy nie zadali sobie trudu, aby spisać jakiekolwiek podania, legendy czy kroniki, które mogłyby służyć za źródło rzetelnej wiedzy.

 3. Wygląd


Hobbitów z pewnością nie można nazwać wysokimi, bowiem już osobnik o wzroście około 130 centymetrów uważany jest za wybitnie wyrośniętego. Odrobinę karykaturalni i nieproporcjonalni cechują się szerszym rozstawem zarówno ramion jak i bioder. Ich groteskowa powierzchowność nie przeszkadza im jednak w byciu jednymi z najzwinniejszych pośród wszystkich humanoidówhumanaidów.Twarze mają pucołowate, włosy w kolorach naturalnych – takich jak odcienie brązu, blondu, rudości czy nawet czerń. Powszechnie występujące barwy tęczówek oczu to niebieski, brązowy, rzadziej zielony lub piwny., 
Noszą ubrania dostosowane do mody kraju w którym mieszkają.Warto zaznaczyć, iż stopy przedstawicieli tej rasy są owłosione i mają mocno zrogowaciałe, twarde podeszwy. Zwykle są nieproporcjonalnie duże, toteż bardzo rzucają się w oczy. Hobbici nie zwykli nosić obuwia. 
 4. Charakterystyka

Istoty te określa się mianem jednych z najbardziej sympatycznych w Fallathanie. Są dobrodusznymi, spokojnymi mieszkańcami krain, o pozytywnym spojrzeniu na życie. Należą do istot bardzo rodzinnych i ta sfera życia jest dla nich priorytetowa. To właśnie hobbici uznają niesamowitą ilość stopni pokrewieństwa, co wprawia w zdumienie przedstawicieli innych ras.
Hobbici to mimo wszystko specyficzne istoty. Pogodni i przyjacielscy a przy tym na swój sposób hermetyczni – niechętnie bowiem wpuszczają obcych w życie rodzinne, choć na przekór temu - chętnie się nim chwalą. Zwykli nieufnie podchodzić do obcych, którzy pojawiają się w ich osadach.
Hobbici nie są  chętni przygodom. Najbardziej preferują stabilne, ustatkowane życie. Mają skłonności do podejmowania spokojnych profesji, które pozwalają im wykorzystać ich naturalne predyspozycje. Są świetnymi ogrodnikami, kucharzami i zarządcami majątku. Potrafią dużo zjeść i wypić, o wiele więcej niż powinni przy swoim wzroście i wadze., Zawsze chętni do zabawy, tańców i śpiewów, uwielbiają też mówić – choćby i o tym jak w tym sezonie urosła marchewka w ich przydomowym ogródku.. Powszechnie uważa się, że buzie nigdy im się nie zamykają. Podobno cechuje je szczęście do hazardu, jednak mało który hobbit zna umiar i potrafi przerwać grę. 
Mają duże poczucie przywiązania i obowiązku, jeśli więc kraj ich zamieszkania jest zagrożony, staną do jego obrony.

 5. Poradnik


Powszechnie nie jest znana żadna niechęć przedstawicieli innych ras względem hobbitów. Odgrywając jednego z nich  warto wziąć pod uwagę przede wszystkim ich słabości. Pociąg do zabawy, smacznego jedzenia oraz opowieści. Większość hobbitów jest z reguły wiecznie uśmiechniętymi domatorami, aczkolwiek nie znaczy to, że w swojej koncepcji nie można stworzyć żądnej przygód jednostki. Takiego rodzaju “czarna owca” powinna jednak wciąż posiadać pewne określone cechy czy wyżej wymienione słabości. Przywiązanie do swojego domu, konflikty w prozaicznych sprawach czy waśnie rodzinne - właśnie to wypełnia codzienność stereotypowego hobbita. Umiłowane w plotkach, potrafiące cieszyć się nawet najmniejszymi rzeczami - wszystko to daje szerokie pole do popisu dla kreatywnego gracza!

 6. Wiedza dostępna tylko dla członków rasy


Brak, chyba, że mówimy tu o legendarnym przepisie na potrawkę z królika, aczkolwiek jest to mistyczna wiedza dostępna tylko nielicznym! Większośc hobbitów wie tylko, że podawana jest z marchewką.

 7. Wady / Zalety:


Serdeczny uśmiech - Ten wesoły ludek tak pozytywnie nastawiony do świata i kochający go całym sercem zawsze Życzliwie potrafi się uśmiechnąć. Uśmiech ten niemal urzeka i rozbraja nawet najtwardsze serca. (+50 do testów przekonywania na swoją korzyść).

Cichobiegi - Stopy Hobbitów są niezwykle owłosione, co sprawia, iż mogą poruszać się o wiele ciszej niż ludzie nawet po bardzo głośnych powierzchniach (+100 do testów na skradanie się)

Sztuka Gotowania - Hobbit to istny łasuch i smakosz a jego łakomstwo na jedzenie nie ma sobie równych. Przedstawiciele tej rasy nie zapchają sobie brzucha byle czym i nawet w najprostsze dania wkładają mnóstwo serca. +100 do testów na gotowanie oraz +50 do testów na warzenie mikstur i sztukę przetrwania.


Autor: Wilkieł
Korekta: Vejne
Poprawa: Madd

 

Wróć do strony głównej