Szklane ziele

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina

2. Opis:
Nieduża, mierząca maksymalnie do trzydziestu centymetrów roślina o wąskich, długich, mających ostre brzegi liściach i kwiatach przypominających dojrzały kłos pszenicy, utrzymująca się na cienkiej, ale bardzo elastycznej łodydze. Zawiera mało zielonego barwnika, przez co odnosi się wrażenie, że jest półprzezroczysta. Wyraźnie widać włókna, gdy podniesie się ją ku słońcu. Rośnie na brzegach łąk, przy samym lesie.
Na przełomie Webala i Cresaim, gdy nastaje pora jesiennych przymrozków, Szklane Ziele gotowe jest do zerwania. Odkryta na obrzeżach Azeloth. Na ten moment niespotykana i nie odnaleziona w innym miejscu Fallathanu.

3. Sposób przechowywania:
Przechowywanie jej w szklanym, szczelnie zamknietym naczyniu pozwala na krótki czas utrzymać właściwości ziela. Nie dalej jednak niż cztery do pięciu godzin- później staje się bezużyteczna.

4. Trwałość:
Cztery do pięciu godzin na wykorzystanie.

5. Sposób, w jaki dostarcza się do organizmu:
Można podać ją do posiłku. W formie sałatki bądź dodatku jak znany nam szpinak. Roślina posiadająca twarde, szklane włókna w środku otoczone miękką powłoką. Działa, gdy kwasy żoładkowe zaczynają trawić te drugie i aktywują tnące działanie.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Okazuje się, że roślina działa jak połknięte, potłuczone szkło - tnie żołądek, najprawdopodobniej w zetknięciu z jego sokami. Powoduje krwotoki, rozcięcie błon żołądka, jelit.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Od razu.

6.2 Antidotum:
Nieznane. Jedyną opcją ratunku jest operacja usuwająca włókna z jamy żołądka albo działająca podobnie, choć ryzykowna teleportacja zawartości żołądka na zewnątrz.

Autor: Lyall

Wróć do strony głównej