Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Winiarnie Shin-Shan

Przeglądano 1764 razy

1. Położenie lokacji: Południowa część Reptilii, na rozległych polanach wysokich wzgórz2. Opis lokacji:
Wśród ostępów Reptilii, tam, gdzie gęstwiny dżungli ustępują miejsca górskim polanom, na niemal nagich wzniesieniach piętrzą się drewniane tyki - niezaprzeczalnie ustawione tu w wyniku czyjejś zewnętrznej inicjatywy. Tyki owe porośnięte są wijącymi się pędami przeróżnych odmian winogron oraz podobnych im owoców, a które znalazły idealne podłoże do wyrośnięcia właśnie na terenie wyspy. Hodowla wykorzystywana jest na szeroką skalę przez wyjątkowo systematyczne i wyciszone Koboldy, które mimo iście imprezowego charakteru - postanowiły oddać się temu, co poniekąd napędza sens ich życia. Produkcji alkoholi. Wszelkiej maści trunki najwyższej jakości rok w rok opuszczają reptiliańskie plantacje, z czego głównym towarem wprowadzonym na rynek wewnętrzny państwa okazuje się być słynna drwinówka, nie zapominając oczywiście o flagowym napitku - araku czterech ras. Winiarnia utrzymuje również stały kontakt z karczmą Euzebiusza, eksportując tam część swoich zasobów za odpowiednią cenę.
Dogodne warunki panujące na wyspie dają możliwość rozwinięcia się tu naprawdę fantazyjnych odmian roślin, pozwalając Koboldom na czerpanie zeń wszelkich dóbr i zamienianie ich w jedne z najlepszych alkoholi dostępnych na rynku. Miejsce to jest oporządzane przez grupkę małych jaszczurów, które w wolnych chwilach nie zapominają o swojej prawdziwej naturze. Na skraju góry znajduje się mała knajpka z lokalnymi trunkami, gdzie muzyka rozbrzmiewa przeważnie wieczorami, pozwalając skosztować prawdziwej wolności i zabawy.

3. Historia lokacji:
Założycielem plantacji był Kobold Shin-Shan, któremu przypisuje się obecnie stworzenie receptury powstawania wyśmienitego napitku reptiliańskiego, jakim jest drwinówka. W pół wieku po założeniu winiarni, jej pierwotny teren rozrósł się niemal czterokrotnie, stając się główną stacją wytwarzania alkoholi, nastawioną również na eksport towarów poza granice wyspy. Dziś poletko to zajmuje niemal całe zbocze góry, na jakiej osadzone są równomiernie tyki porastane przez niezbędne w produkcji rośliny.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Zarządca - Chi’xx (Kobold) Drobnej budowy gad o zielonych łuskach, który pieczołowicie dba o rozwój swojej małej fabryki. Nie tylko dogląda roślin, ale również spisuje zyski i straty, jakie w ogólnym zarysie czyni jego plantacja.
Kiper – Ba’dan (Kobold) Każda winiarnia musi dbać o jakość produkowanych napitków i to właśnie leży w gestii lokalnego smakosza. Nie dość, że pobiera za to stosowne wynagrodzenie, to jeszcze czasem, a nawet częściej niż „czasem”, zdarzy mu się przeholować z ilością degustacji.
Właścicielka karczmy – Etcha (Kobold) To, co przykuwa uwagę w jej małej osobie, to fakt, że szczyt błękitnego łba nosi na sobie znamiona tego, że kiedyś znajdował się tam bujny pióropusz. Dziś, by zakryć te ubytki, Etcha nosi wielki, słomiany kapelusz, jaki czasami opada wprost na jej pyszczek. Jest pogodną Koboldką o wielkiej werwie, jaka udziela jej się podczas wieczornych biesiad ze swoimi współbraćmi. Każdy chętny zawsze znajdzie dla siebie miejsce w jej karczmie, choć cena za alkohol skutecznie odstrasza co bardziej skąpe osobistości. Tu jednak ma się zawsze pewność, że serwowane napitki są na najwyższym poziomie.
Ogrodnik (Kobold)
Pracownicy (wyłącznie Koboldy)

5. Lista stworzeń i roślin, jakie można tam spotkać:
- Zwierzęta: Ankheg, Kłujec, Felliks, Kopacz, Kogutor
- Rośliny: melasa, pischa, winogrona, wszelkie owoce egzotyczne, grzyby


Autor: Sheth`er

Wróć do strony głównej