Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Haressdren

Przeglądano 4053 razy

1. Wygląd

Haressdrenowie, mimo że między sobą różnią się o wiele bardziej niż Elfy i Drowy, mają wiele cech wspólnych. Wszystkie pokryte są rogową i kostną łuską. Rogowa to ta ułożona poprzecznie łuska, która pokrywa całe ich ciała. Może być koloru zielonego, czarnego, szarego, złotego, białego bądź niebieskiego. Jest ona bardzo ciężka, co w połączeniu z ich rozmiarami powoduje, że smokowaci poruszają się dużo wolniej od innych ras. Na pokrywę kostną składają się wszystkie rogi, kolce i kostne płytki. Tworzą one coś na kształt zewnętrznego szkieletu - są wytrzymalsze niż łuski. Pyski Haressdrenów przypominają te, jakie mają bezskrzydłe jaszczury - są podobnie wyciągnięte do przodu, mają płaskie nosy, długie szpiczaste uszy skierowane do tyłu lub w górę. Nieprawdą jest, że wszyscy Haressdrenowie mają czerwone tęczówki - mają natomiast pionowe źrenice. Ich bronią są szponiaste łapy i ostre zęby - mogą nimi poważnie pokiereszować przeciwników.  Smokowaci osiągają dość imponujące rozmiary - osobnik mający dwa metry nie jest uważany za wysokiego. Samice ważą od 150-250kg, samce jako z natury silniejsze i cięższe, od 225kg do 350kg. Każdy osobnik posiada wyrastające z pleców na wysokości łopatek skrzydła, zbudowane z kilku rozciągniętych błoniastych segmentów. Zwinięte skrzydła Haressdrena są znacznie mniejsze, a rozwinięte osiągają imponujące od 2 metrów, do nawet 5 metrów, zależnie od wzrostu gada. Pozwalają one latać Haressdrenom. Cios długim i silnie umięśnionym ogonem, mierzącym ponad połowę wzrostu samego Haressdrena może połamać kości przeciwnika. Charakterystyczną cechą smokowatych są rogi wyrastające z głowy na wysokościach skroni. Mogą być one skierowane do przodu, w tył albo ku górze - podobnie jak uszy. Jakkolwiek może być też tak, że jakiś okaz w ogóle nie będzie miał rogów. Haressdrenowie, są kompletnie bezwłose i jako zmiennocieplne lubią ciepłe klimaty.

2. Historia

Na swym pierwotnym Sferrum Heressdreny żyły wśród smoków, które nie miały żadnych naturalnych wrogów, więc ich populacja szybko się rozrosła. Niestety istoty te nie były tak rozwinięte intelektualnie, jak ich mniejsi pobratymcy ale mimo swojej fizycznej przewagi, nigdy nie zaatakowały żadnego Haressdrena. Smoki czuły respekt przed tymi istotami. Wnikliwe umysły przedstawicieli Haressdrenów poznały niemal cały otaczający ich świat i jedynie dwa pytania pozostawały ciagle bez odpowiedzi: jak powstał świat i jakie jest ich pokrewieństwo ze smokami? Szukając rozwiązania, postanowili umożliwić smokom nieco szybszy rozwój, by razem z nimi podjąć badania dotyczące nurtujących ich kwestii. Użyto wielkich pokładów magii by wcielić ten plan w życie. Początkowe postępy większych braci przebiegały tak, jak Haressdrenowie przewidywali: kształtowanie się mowy, hierarchii, kast, kultury. Ciągle górowali intelektem nad smokami, lecz w pewnym momencie na tle błahych konfliktów zaczęło dochodzić do coraz większych spięć co doprowadziło do otwartej wrogości. Zaczęła się regularna i wyniszczająca wojna, między potężnymi smokami i niezbyt wprawionymi w bojach Haressdrenami. Ci ostatni doszli do wniosku, że najlepszym sposobem by zakończyć ten konflikt jest przywrócenie pierwotnego stanu rzeczy. Wymagało to użycia potężnej magii, ale nikt nie widział innego wyjścia z sytuacji. Uwolnienie tak potężnej magii doprowadziło jednak do zachwiania praw rządzących Sferrum, zaczęło dochodzić do kataklizmów, które powoli zaczęły niszczyć cały znany do tej pory Haressdrenom świat. Od nadmiaru i pomieszania magicznych mocy otworzył się magiczny portal, który pozwolił uciec małej grupce Haressdrenów do innego Sferrum. Tak właśnie znalazły się w Fallathanie. Ich liczba nie jest wielka, a ponadto zostali rozproszeni po różnych miejscach tego świata. Mimo wszystko uzyskali coś, co było dla nich bardzo cenne: spokojny, nowy, znacznie bardziej złożony świat, który mogliby zbadać.

3. Wskazówki dotyczące odgrywania

Dla typowego Haressdrena światem kieruje jednostajność i harmonia, czysto logiczny ciąg wydarzeń. Istnieje tylko jeden szczebel drabiny społecznej, na którym znajdują się wszystkie istoty. Wszystko interpretują według oczywistych kolei losu - nic nie dzieje się bez powodu, przypadek nie istnieje. Każdy ma swoje własne przeznaczenie, ścieżkę, której powinien szukać i się nią kierować. Każdy jest potrzebny. Przedstawiciele tej rasy wykazują się rzadko spotykanym spokojem ducha i opanowaniem, nigdy nie panikują. Nawet bardzo poważnie prowokowani nie pozwolą wytrącić się z równowagi, a ostatecznie wolą załatwiać swoje sprawy w dyplomatyczny, mało brutalny sposób. W zwyczaju mają tłumienie własnych emocji. Lubią poszerzać wiedzę, czy też swoje magiczne umiejętności. Większość Haressdrenów zajmuje się magią i sprawami z nią związanymi. Z natury kochają złoto, błyskotki, nie pragną go jednak tak bardzo, aby uciec się do kradzieży. To bardzo honorowe stworzenia, przestrzegające powszechnego prawa. Na ogół myślą bardzo racjonalnie, sami nie pozwalają sobie na uleganie emocjom. Są świetnymi nauczycielami i życiowymi przewodnikam. Mając duży dystans do rzeczywistości, starają się rozwiązywać spory.
Społeczeństwo Haressdrenów zwykło się dzielić na trzy grupy. Pierwszą z nich są Obserwatorzy. Jest to kasta uczonych i badaczy. Chłoną wiedzę zarówno na podstawie obserwacji otaczającego ich świata fauny i flory, jak i poznawania kultur, tradycji oraz zwyczajów z jakimi się stykają. Ich celem jest osiągnięcie jak największej wiedzy na interesujące ich tematy (a przeważnie jest ich ogrom). Starają się być niewidoczni dla środowiska, nigdy nie ingerują w spory. Kolejną grupą są Strażnicy, którzy posiadają wiele cech obserwatorów, ponieważ również dążą do poszerzania swojej wiedzy, posługując się obserwacjami, lecz jeżeli zdarzy się, że któraś z sił posiada większe wpływy niż inne, zaburzając tym samym naturalny rytm harmonii, strażnik interweniuje. Przedstawiciele innych ras zwykle mają większe zaufanie do strażników, niż do pozostałych kast Haressdrenów. Ostatnią z grup są  Zagubieni, czyli smokowaci bardzo różniący się od swoich braci z pozostałych kast, zwykle niezbyt lubiani przez przedstawicieli własnej rasy. Niemal zawsze kierują się własnymi uczuciami czy też instynktem. Działają według własnych zasad, często nie przestrzegając prawa.
Cechą wspólną dla wszystkich tych grup są silne relacje rodziców z potomkami - Haressdrenowie bardzo troskliwie i przez długi czas opiekują się swym potomstwem. Z jednego miotu wykluwa się od jednego do czterech piskląt.


Autor: Variss, Nansu, Khaar, Tarant, Crerad, Mehlard
Poprawki: Laivath, Sigyn, Sobenna, Thoran

Wróć do strony głównej