Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Kres Horyzontu

Przeglądano 1770 razy

1. Położenie lokacji: Twierdza Urrthorror2. Opis lokacji:
Kres Horyzontu to rozległa równina, ciągnąca się na zachód od stolicy w głąb Wyspy Mew. Od północy okalają ją zbocza górskiego pasma Dagurol a od południa, nieprzebyte bagna Trzęsawisk Mrocznej Mgły i zbójeckie lasy Hersztowego Boru. Gdzieś w połowie szerokości wyspy, kraina sąsiaduje z żyzną Równiną Winnic, brzegami majestatycznego Jeziora Khatra-Khor i gorącymi źródłami Cmentarzyska Przodków. Teren najczęściej jest płaski, usłany wieloma traktami, zmierzającymi do głównego duktu, nazywanego pośród mieszkańców Vanthijskim czy Szlakiem Winorośli. Wszędobylska preria porasta aż po horyzont, szumiąc i falując wysokimi po pas trawami. Gdzie nie gdzie widnieje samotne drzewo czy też góruje skalny ostaniec. Natknąć się można na niewielkie jeziorka torfowe, niemal całkowicie porośnięte grubą warstwą mchu.
Cywilizacja odcisnęła swe piętno na tym obszarze. Farmerzy wydarli stepowi ziemię pod uprawę rolną a pasterze korzystają z rogu obfitości, jakim jest tu trawa. Większość gospodarstw skupia się w pobliży Szlaku Winorośli. Zapuszczając się w głąb prerii, skazani jesteśmy na jej piękno i dzikość. I tutaj spotkamy mieszkańców, najczęściej odludków, samotników, zaciekłych traperów i zbiegłych niewolników.
Pogoda tutaj jest w kratkę. Raz świeci słońce, raz pada. Największym zagrożeniem są tornada: gwałtownie wirujące kolumny powietrza, przemieszczające się w formie gigantycznego leja. Zimy są tutaj lżejsze niż na kontynencie a śnieg pada rzadko.

3. Historia lokacji:
Kres Horyzontów od wieków uznawany był za krainę bogactwa i dobrobytu. Pierwszym osadnikom zaoferował rozległe pastwiska i ziemię pod uprawę roli. Obfitość łownej zwierzyny dawała poczucie dostatku i pełnego żołądka. Nic więc dziwnego, że wielu tu osiadło na stałe. Pierwsze innowacje rolnicze, takie jak płodozmian, wprowadzili Daakarowie podbijając wyspę. Nacjanie stosowali nawadnianie pól, choć obecnie są to zbyt kosztowne zabiegi. Szlak Winorośli powstał w czasach Imperium Vanthijskiego. Wysadzany kamiennym brukiem, ciągnie się od stolicy po Równinę Winnic. Znane jest tutaj powiedzenie - Wszystkie szlaki prowadzą do Twierdzy Urrthorror.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Pasterze
Chłopi
Kupcy
Traperzy
Niewolnicy

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Kulaki
Pantaguur
Ślimoryj
Warg
Rośliny jakie można spotkać
Bieluń
Brzoza Wonna

Autor: Dragonias [8290]

Wróć do strony głównej