Lazaret Azelocki

Przeglądano 1486 razy

1. Położenie lokacji: Cesarstwo, Azeloth
Lazaret Azelocki usytuowany jest niedaleko Akademii Medycznej w Dzielnicy Kulturowej. Budynek stoi z dala od targu i gwarnych dzielnic, przez co chorzy mają zapewnioną ciszę i spokój. W pobliżu mieści się też kompleks świątynny, gdzie cierpiący mogą prosić o łaskę Moradina.

2. Opis lokacji:

Parter


Piwnica


Jest to niski budynek z kamiennymi fundamentami i ścianami wykonanymi z grubych drewnianych belek. Do środka prowadzą szerokie odrzwia z metalowymi okuciami. Każdy kto przekroczy próg tego przybytku może poczuć w powietrzu specyficzną woń ziół i kadzideł leczniczych. Podłogi zbite są z desek, hol zaś przestronny, z ławami po prawej, gdzie można przysiąść i poczekać na swoją kolej. Ławy bowiem są ustawione przed dwoma gabinetami, w których przyjmują medycy i uzdrowiciele. Trzecie drzwi przyległe do nich prowadzą do pomieszczenia w którym wykonywane są proste zabiegi. Po lewej stronie od wejścia mieści się niewielka stołówka dla pracowników lazaretu, za nią zaś kuchnia z zapleczem, a dalej już sale dla chorych.
Sale są dwie, jedna przeznaczona dla mężczyzn, druga dla kobiet. W każdej z nich łóżka ustawione są równolegle, pooddzielane kotarami by zapewnić nieco prywatności chorym, ale też oddzielić ich od siebie i tego, czym mogą wzajemnie się pozarażać. W każdej z sal umieszczony jest też stół i skrzynie, gdzie chowane są medykamenty. Między obiema salami zaś są schody prowadzące w dół do piwnicy.
To właśnie tam odbywają się oględziny ciał, jeżeli wymaga tego sprawa, a dzięki obniżonej temperaturze przetrzymywane są tam też zwłoki, dopóki nie zostaną przekazane kapłankom, w celach pochówku. W piwnicach też mieści się główne miejsce pracy alchemików, którzy pracują nad nowymi recepturami eliksirów i maści leczniczych.

Organizacja pracy
Drzwi lazaretu nigdy nie są zamknięte. Każdemu więc, bez względu na porę dnia czy nocy, będzie udzielona pomoc w razie nagłej potrzeby. Jako, że w mieście nie ma jeszcze żadnego domu uzdrowień dla wszystkich obywateli, taki charakter zachowuje właśnie lazaret. Medycy tu pracujący udzielają przede wszystkim pomocy zwykłym mieszkańcom, a jeśli starcza czasu to dodatkowo przyjmują prywatne wizyty w domach możnych. W nocy na obu salach dla chorych czuwa co najmniej jeden medyk, w dzień zaś przypada ich dwóch na salę oraz jeden do przyjmowania tych, którzy przychodzą się poradzić. Dodatkowo przy chorych pomagają studenci z Akademii Medycznej odbywając tam właśnie swoje praktyki i zdobywając doświadczenie.

Medycy
Każdy uzdrowiciel, któremu udaje się zdobyć posadę w lazarecie, składa uroczystą przysięgę, po której otrzymuje płaszcz medyka oraz torbę.
Przysięga medyka:
Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł medyka i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:
– obowiązki te sumiennie spełniać;
– służyć życiu i zdrowiu każdej istoty;
– według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując należny im szacunek.
Tę przysięgę składa młody medyk w chwili, kiedy otrzymuje czerwony płaszcz – symbol tego kim właśnie jest, oraz torbę z podstawowymi medykamentami i bandażami, aby był przygotowany na to, do czego go powołano.

3. Historia lokacji:
Budowa lazaretu rozpoczęła się w roku 4312 i trwała około dwóch lat. Pieczę nad przedsięwzięciem sprawował wówczas hrabia Finil Findirkin. Był on nie tylko sprawnym zarządcą, ale i utalentowanym medykiem, który swoim doświadczeniem dzielił się z innymi pracownikami lazaretu. W 4314 Finil został wybrany na przełożonego lazaretu i zarządzał nim przez kolejne lata. Po nim stanowisko to przejmowali najbardziej doświadczeni medycy w stolicy, których portrety wywieszone są na ścianach głównej sali.
Obecnie przełożonym lazaretu jest Xavier Yrauvir, elf –wizjoner, chcący wprowadzać nowe rozwiązania i metody leczenia. Jest on typem naukowca, który za wszelką cenę dąży do poszerzania wiedzy. Dlatego też w 4365 roku nawiązał ścisłą współpracę z Akademią Medyczną. Dzięki tej umowie, studenci z akademii mogą odbywać praktyki w lazarecie, a jego doświadczeni pracownicy dzielić się z młodzieżą swą wiedzą na wykładach.
Na początku 4365 roku Yrauvir rozpoczął również remont lazaretu, w planach mając powiększenie jego powierzchni oraz postawienie murowanych ścian.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:

Xavier Yrauvir – przełożony lazaretu – elf, 234 lat, mężczyzna
Kształcił się w Irimgardzie, gdzie zdobył nie tylko wiedzę, ale i spore doświadczenie. Po wielu latach nauki i pracy w zawodzie, ruszył na wędrówkę, za cel obierając sobie poszerzanie wiedzy. W ten sposób bogaty o nowe doświadczenia, został uznany za godnego objęcia miana przełożonego lazaretu.

Aviel Valisadur – starsza – człowiek, 50 lat, kobieta
Absolwentka Akademii Medycznej w Azeloth. Wzorowa studentka, obecnie jedna z najbardziej szanowanych uzdrowicielek w stolicy. Obdarzona jest niezwykłym talentem magicznym, nie stroni jednak od uzdrawiania chorych metodami tradycyjnymi.

Uzdrowiciele : 5 osób
Medycy: 6 osób
Praktykanci: 10 osób
Sprzątaczki: 5 osób

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Ze względu na to, że budynek pełni rolę lazaretu musi w nim panować czystość. Na jego terenie nie ma żadnych roślin (prócz spreparowanych ziół leczniczych) ani zwierząt, których wpuszczanie jest surowo wzbronione.


Autor: Morrigu [7753]

Wróć do strony głównej