Magia żywiołów

Przeglądano 4033 razy

Magia żywiołów polega na tworzeniu zaklęć, których efekty będą miały właściwości żywiołów. Rozwijała się na terenach obecnego Careogrodu. Krasnoludcy artyści i budowniczy szczególnie cenili sobie ten typ magii, mogąc dzięki niemu w łatwy sposób manipulować otoczeniem i tworzyć piękne, monumentalne budowle oraz ułatwiać sobie rzemieślniczą pracę. Choć magia żywiołów przybrała w obecnych czasach formę bardziej ofensywną, pierwotnie była ona używana do kształtowania wielkich podziemnych korytarzy i sal lub tworzenia zawiłych systemów, prowadząc rzeki idealnie wkomponowane w otaczający krajobraz górskich osad i miast. Wielu krasnoludzkich rzemieślników ceniło sobie możność tworzenia olbrzymich brył lodu i rzeźbienia w nich. Dzięki takiemu zabiegowi artysta mógł doskonalić swój kunszt bez ryzyka i obawy o to, że jego dzieło okaże się posiadać skazę której nie da się już naprawić. Wiele posągów i rzeźb, istniejących do dziś, swe pierwowzory i pierwsze nieudane próby  miało właśnie w lodzie, tworzonym przez krasnoludzkich magów. Także kowale doceniali łatwość, z jaką magowie rozpalali i podtrzymywali wielkie paleniska, w których mogli przetapiać metale, tworząc z nich arcydzieła, wśród których znajdował się nie tylko oręż wojenny, ale i wiele przedmiotów codziennego użytku.

Każdy z istniejących żywiołów poza potencjalnymi zadawanymi obrażeniami wywołać może dodatkowy, przypisany do niego efekt:

  • ogień   - zwiększone obrażenia

  • ziemia   - zmniejszone obrażenia

  • wiatr   - przyśpieszenie

  • woda - spowolnienie

  • piorun - efekt łańcuchowy

 

Podczas używania żywiołów należy mieć na uwadze wzajemny wpływ żywiołów na siebie:


Wyjaśnienie:

Gracz A atakuje ogniem, gracz B atakuje wiatrem. Skutek: czar gracza A zyskuje dodatkową moc dzięki nierozważnemu użyciu wiatru.

Gracz A atakuje ogniem, gracz B broni się wodą. Skutek: czar obronny gracza B zyskuje dodatkową moc dzięki nierozważnemu użyciu ognia.

Wróć do strony głównej