Motylnik Błękitny

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina

2. Opis: Nieduża roślinka rosnąca w pobliżu skał i jaskiń. Lubi cień i wilgoć. Często można ją spotkać w pobliżu strumieni i wodospadów. Dorasta do piętnastu centymetrów wysokości. Kiedy osiągnie odpowiedni wzrost jej pędy zawijają się tworząc ślimaczki. Kwitnie na biało. Jako owoc wytwarza małe czerwone jagódki. Ma wąsy wyglądające nawet sympatycznie. Zapylany jest przez błękitnego motyla i tylko przez niego. Ma krótkie korzenie. Roślina jednoroczna.

3. Sposób przechowania: Jagody można suszyć i przechowywać do oznak pleśnienia lub zgnilizny czy samoistnego spróchnienia. Przetrzymywać w ciemnym suchym miejscu. Liście można suszyć ale tylko przez dwa miesiące zachowują swoje właściwości. Lepsze rezultaty uzyskuje się ze świeżych składników.

4. Trwałość:
Na świeżo przez 7 dni
W postaci zasuszonej:
- jagody do spróchnienia lub powstania pleśni czy zgnilizny
- cała reszta 2 miesiące

5. Sposób w jaki dostarczana jest do organizmu: Wyłącznie doustnie poza perfumami. Posmarowanie skóry czy podanie dożylne powoduje swędzącą wysypkę. Zrywać w rękawicach.

6. Efekt jaki powoduje jej zażycie:
Jagody: Na surowo wspomagają potencję. Dodane do wywaru miłosnego czynią z niego niebotycznie silny afrodyzjak. Smakują migdałami.
Kwiat:Ma słodki ulotny zapach. Tworzy się z niego perfumy.
Wąsy:Na surowo nie mają właściwości. W wywarze nadają klarowny wygląd i przyspieszają czas gotowania.
Liście: Nie odkryto zastosowań. Przysmak zajęcy.

Wszystko co zawiera motylnik błękitny ma bardzo długi termin ważności. Mikstury działają długo w zależności od stężenia składnika i umiejętności alchemika.

6.2 Antidotum i jego dostępność: Odtrutka to zwyczajny eliksir leczący z zatrucia alchemicznego.

Roślina średnio dostępna.

Autor: Aster

Wróć do strony głównej