Gnom

Przeglądano 2533 razy

1. Wygląd

Gnom wygląda jak bliski, ale znacznie brzydszy krewniak Hobbita. Inni dopatrują się podobieństw z Krasnoludami. Wynika to zapewne z faktu, że należą do niskich ras. Ich wzrost nie przekracza 1,2 m. Mają tendencję do łysienia, a na twarzach często pojawiają się brodawki. Nos zazwyczaj jest nieproporcjonalnie długi, a odstające uszy są ostro zakończone. Mają ostre rysy twarzy i wyglądają na starszych niż są w rzeczywistości, co może być spowodowane tym, że często przedstawiciele tej rasy noszą brody. Dojrzałość fizyczną osiągają w wieku lat 15, a najstarsze Gnomy dożywają nawet 100 lat.

2. Historia

Legendy mówią, jakoby rasa Gnomów w swym poprzednim Sferrum miała wysoko rozwiniętą technologię, wręcz zatracili się w swych wynalazkach i poszukiwaniu kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Neuwrath postanowili wykorzystać ich zapalczywość. Okazali się kilku Gnomom, wskazując kilka rozwiązań, dzięki czemu zyskali sobie ich zaufanie. Po jakimś czasie Gnomy zostały przeniesione na Fallathanu i rozproszone w niewielkie, kilkuosobowe grupy. Neuwrath liczyli, że będą to wystarczające społeczności, by i tutaj rozwinąć technologię i w ten sposób przygotować grunt do przyjścia kolejnej niszczycielskiej rasy, zaślepionej służbą dla nich. Niestety Gnomy początkowo zupełnie nie odnalazły się w nowej sytuacji i musząc dbać przede wszystkim o swoje przetrwanie, zaniedbały zupełnie rozwój technologiczny. Dopiero po kilku pokoleniach, odkrywając inne cywilizacje Gnomy zaczęły od nowa pracować na swoja opinię niezawodnych konstruktorów, jednak nie pozwoliły już zapanować nad sobą potędze Neuwrath.

3. Wskazówki dotyczące odgrywania

Gnomy nie stanowią nigdy osobnej społeczności. Są rozproszeni po całym Fallathanie i na ogół stanowią mniejszość innych społeczeństw. Są tam jednak cenieni za niezwykły talent konstruktorski. Rozwiązywanie codziennych problemów za pomocą prostych urządzeń jest ich pasją i uwielbiają po skończonej pracy zobaczyć pękatą sakiewkę, będącą dowodem uznania dla ich pomysłowości. Gorzej, gdy takiej sakiewki niestety nie będzie. Potrafią wszcząć karczemną awanturę w przypadku braku należytej zapłaty. Z resztą powodów do awantur nie trzeba im szukać daleko. Są wybitnie konfliktową rasą. Na ogół kończy się na długim pokrzykiwaniu wyzwisk i wymachiwaniu pięścią… przynajmniej dopóki taki Gnom nie natrafi na bardziej drażliwą i postawną od siebie osobę. Kiedy tylko zwietrzą zbliżającą się bójkę, biorą nogi za pas, nie zważając na to, że w czyichś oczach mogą wiele ująć swojemu honorowi. Własna facjata jest dla nich cenniejsza niż honor. Jeśli nawet nie uda im się w porę czmychnąć pomiędzy nogami zdenerwowanego osiłka, dybiącego na ich życie, to zadziwiająco szybko potrafią dojść do siebie.Autor: Sobenna
Poprawki: Thoran

Wróć do strony głównej