Wilkołak (Vaegär)

Przeglądano 5400 razy

1. Wygląd

Wilkołaki nazywane też Vaegärami, a w swojej pierwotnej formie są hybrydą będącą połączeniem humanoida i wilka. W skrócie mówiąc: wielkie cielsko (ok.2,5 m), ogromne łapska zakończone szponami oraz pysk z mocnymi kłami. Oprócz tego posiadają oni dwie formy, które mogą swobodnie przybierać w zależności od sytuacji. Pierwszą z nich jest forma humanoidalna, w której wyglądają jak normalni przedstawiciele ras zamieszkujących Fallathan. Nikt nie jest w stanie powiedzieć patrząc na nich, że różnią się od pozostałych. Druga z kolei forma to postać wilka, która niekiedy może osiągać ponad przeciętny rozmiar. Nie tyczy się to jednak wszystkich. Kolor sierści jest taki sam jak kolor włosów w humanoidalnej postaci. Są to długowieczne stworzenia, których wiek sięgać może nawet 500 lat.

2. Historia

Wilkołaki pojawiły się w Fallathanie za sprawą tajemniczej rasy zwanej Negrenami. Miejscem ich powstania jest Dziadowska Knieja znajdująca się na terenie Wolnych Mokradeł. Przez kilkanaście kolejnych wieków rasa ta z kilkuset osobników, zwiększyła swą liczebność do kilkudziesięciu tysięcy zajmując coraz to nowe tereny łowieckie rozchodzące się na wschód i południe kontynentu. Dopiero najazd Daakarów na ziemie Fallathu znacząco zmniejszył ich liczbę. Na skutek poniesionych strat Zmiennokształtni zaczęli się coraz bardziej izolować. Współcześnie Wilkołaki żyją albo w odizolowanych leśnych osadach, albo wśród ludzi, którzy nie są świadomi ich prawdziwej tożsamości.

3. Charakter, język, kultura

Hierarchia wśród Wilkołaków zbliżona jest do tej, jaką zaobserwować można w wilczych stadach. Przewodzi zatem samiec lub samica alfa będącymi najsilniejszymi i najbardziej doświadczonymi z całego stada. Niżej w hierarchii znajduje się Fensar, który jest obdarzony darem magii będącym rzadkością pośród Vaegärów. Na ogół dysponuje Magią Natury, a jego zaklęcia głównie potęgują zdolności samego maga, jak i sojuszników . Reszta z pośród członków watahy traktowana jest na równi.

Vaegärzy żadnej z ras nie traktują szczególnie wrogo, do czasu, aż nie zostanie zakłócony ich spokój. Jeśli czyjeś akcje będą odebrane negatywnie czy to w stosunku do terenu uznawanego przez Vaegärów za dom, czy też samej watahy, można być pewnym, że szybko ściągnie sobie na głowę wszystkie zamieszkujące okolicę osobniki. Prócz tego jest jeszcze jedna istotna rzecz, obok której żaden Wilkołak nie przejdzie obojętnie. Nekromancja. Zmiennokształtni nienawidzą tego, w jaki sposób magia narusza naturalny bieg rzeczy bezczeszcząc zwłoki, tworząc karykaturę życia, a nawet wiążąc duszę z ciałem, nie pozwalając jej połączyć się z Matką.

Wiara Wilkołaków opiera się na oddawaniu czci bogini - Chaeo'ri, która wg nich jest uosobieniem natury. Nazywają ją też Najwyższą Matką, a siebie, jak i inne stworzenia uważają za Jej dzieci. Zmiennokształtni nie będą fanatycznie bronić każdej żywej istoty. Natura sama zwykła pozbywać się słabych i nieprzystosowanych.

Vaegärzy są więc rasą, która pomimo, iż stara się żyć w harmonii z naturą nie zawaha się użyć wszelakich znanych sposobów w celu ochrony siebie czy też swoich bliskich. Zanim więcej zaplanujesz wyruszyć na wyprawę do głębokiego lasy, zastanów się dwa razy nad możliwymi skutkami.

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
Wilkołak - opis rozszerzony 6971 05-03-2015

Wróć do strony głównej