[O] Lairi Meldoron (Ziemia Przyjaciół)

Przeglądano 1630 razy

1. Położenie lokacji: Romen-Dor, łąki i tereny podmokłe na południe od Jeziora Feainnewedd

2. Opis lokacji:
Lairi Meldoron to obszar równin i wzgórz położonych na południe od Jeziora Feainnewedd zamieszkana przede wszystkim przez Centaury. Większość terenów stanowią podmokłe łąki, otoczone na południowym krańcu wzgórzami, pełnymi stromych wapiennych skał. Północ terenu położona jest nieco niżej w niecce, obrzeżonej rzadkimi, widnymi zagajnikami. Bliskość jeziora wpływa na obfite opady w tym rejonie, w pobliżu samego jeziora nieodłącznym elementem jest – występująca tu bardzo często – gęsta, zawiesista mgła rozciągająca się niekiedy na całym obszarze lokacji. Architektura na Ziemi Przyjaciół jest bardzo lekka, wręcz ażurowa, wykorzystująca wiklinę i torf, występujące tu obficie. Charakter Centaurów i ich niespokojna natura sprawia, że źle czują się otoczone murami lub też ostrokołem; na swe schronienia najczęściej wybierają skaliste wzgórza lub zagajniki. Dostosowano jednak architekturę do potrzeb centaurów: wysokie szałasy z brzóz, trzcin lub wiklinowych witek gną się ku sobie, wypełnione torfem lub darnią, nie zamykane w żaden sposób – co najwyżej lekka, upleciona z traw zasłona stanowi jedyną barierę do pokonania.

3. Historia lokacji:
Lairi Meldoron, czyli Ziemia Przyjaciół, to obszar, który rasa Centaurów otrzymała w użytkowanie z inicjatywy Królowej Ettariel. To tu mogą odpoczywać, handlować, wychowywać potomstwo czy wymieniać informacje. Są to jednak tylko czasowe siedliska, służące bardziej jako wyznacznik terenu, niż faktyczna architektura.
To miejsce specyficzne, jednak cenione przez wielu – nie tylko bowiem można tu podziwiać centaura w jego otoczeniu, ale też i handlować z nim, zdobywając wspaniałe przykłady ich kultury i sztuki. Podmokły teren i sprytnie poukrywane ścieżki prowadzące na polany spotkań utrudniają ciekawskim pojawianie się tu, zapewniając mieszkańcom spokój i ciszę.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Centaury, Driady, społeczność Romen-Doru

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Brzozy, Sosny, Topole, Wierzby, Oczeret

Dopasowanie do schematu: Aye

Wróć do strony głównej