Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Jubiler Quardi Lethias

Przeglądano 1575 razy

1. Położenie lokacji: Cesarstwo Vanthijskie, miasto Azeloth

2. Opis lokacji:
Przechadzając się ulicami Azeloth, nie sposób nie zauważyć szyldu ze złotym napisem „Jubiler Quardi Lethias”. Napis jest na tyle duży, że kusi swoim złotym błyskiem już z oddali. Gdy podejdzie się jednak bliżej, okazuje się, że w odróżnieniu od napisu, sam budynek nie jest wielce okazały. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że nie jest adekwatny do tego, co reprezentuje szyld i mógłby drastycznie spalić cały entuzjazm. Właśnie, mógłby. Więc dlaczego tego nie robi? Dlatego, iż za wielką szybą, która robi za jedną ze ścian budynku, znajduje się wystawa biżuterii, która przyciąga wzrok o wiele silniej niż złoty szyld. Pierścionki, brosze, koje, naszyjniki, złoto – to wszystko przeplata się ze sobą, tworząc spójny, harmonijny obraz, który żeńska część miasta może podziwiać każdego dnia. Cała wystawa jest także specjalnie oświetlona, by blask świecidełek przyciągał potencjalnych kupców jak magnes.
Po otwarciu drewnianych drzwi, mały metalowy dzwoneczek daje znać właścicielowi, że właśnie pojawił się nowy klient. Wnętrze sklepu rozwiewa wszelkie wątpliwości na temat tego miejsca, jeżeli ktoś takowe jeszcze by miał. Budynek wewnątrz jest o wiele większy niż mogłoby się to wydawać patrząc na niego od strony ulicy.
Czerwony dywan ze złotymi zdobieniami rozłożony jest na środku pomieszczenia, tworząc swego rodzaju ścieżkę między drzwiami a ladą. Po całym pomieszczeniu rozłożone są gabloty, w których prezentowane są jubilerskie wyroby. Każdy rodzaj biżuterii ma swoją własną gablotę. Ponadto sklep podzielony jest na część prawą, gdzie znajduje się biżuteria dla kobiet. Tam znajdą wszelkiego rodzaju pierścionki, koje, bransolety, wisiorki, łańcuszki czy kolczyki. Po stronie lewej natomiast znajduje się część przeznaczona dla męskich klientów. Znajdują się tam przede wszystkim sygnety, na których można dorobić insygnia rodowe czy pierścienie z kamieniami szlachetnymi. Wszystko to wykonane z metali szlachetnych, gdzie znacząco góruje złoto. Jeżeli jednak nie można znaleźć tego, czego się szuka lub ma się pomysł na specjalną, wymyślną biżuterię, można złożyć na takową zamówienie i zyskać coś unikalnego, tylko dla siebie.
W Quardi Lethias można zamówić wszystko, jeżeli tylko jest lub ma to być biżuterią.
Sam budynek podzielony jest na dwa duże pomieszczenia oraz piętro. Parter zajmuje sklep oraz zaplecze, w którym większość przestrzeni zajmuje warsztat pracy, gdzie tworzone są wszystkie dostępne na wystawach wyroby. Wolna część pomieszczenia pełni rolę magazynu.
Piętro podzielone jest na trzy mniejsze pokoje. Jeden z nich pełni funkcję niewielkiej kuchni i jadalni. Drugi to sypialnia Edric'a, sklepowego pomocnika. Mieści się tam przede wszystkim łóżko oraz niewielkie, drewniane biurko. Trzecie, największe pomieszczenie pełni rolę schowka. Przetrzymywane jest tam wszystko co zostało już zużyte i zastąpione, jednakże nie było okazji by się tego pozbyć. Dlatego też jest to cmentarzysko starych, przeżartych przez korniki drewnianych blatów czy zepsutych manekinów, na których niegdyś wisiała biżuteria.

3. Historia lokacji:
Rodzina Lethias nigdy nie przywiązywała większej uwagi do jakiejkolwiek sztuki walki czy władania potężną magią. Owszem, mieli ku temu predyspozycje, jednak już dawno temu uznali, że skupią się na czymś, co będzie bardziej trwałe niż rzucenie zaklęcia i ukaże piękno elfiej kultury, czego udział w konfliktach zbrojnych uczynić nie mógł. Dlatego też ponad wiek temu Galadriel Lethias odrzucił raz na zawsze swoje ostrze i zajął się czymś, co przez jego niegdysiejszych towarzyszy uważane było za co najmniej śmieszne – wyrobem biżuterii. Początkowo było mu trudno, jednakże z czasem zaczął rozumieć, że nie jest to sztuka prosta i można ją porównać do sztuki władania ostrzem. Potrzeba było wielu lat, by uzyskać efekt chociażby zbliżony do zamierzonego. Galadriel jednak nie poddawał się i w ciągu kilkudziesięciu lat stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych twórców biżuterii wśród elfów. Taki też początek miał ród Lethias, który z pokolenia na pokolenia zajmował się właśnie jubilerstwem.
Swój pierwszy sklep nazwał Quardi – znaczenie tego słowa umarło wraz z nim setki lat temu, a swoje wyroby podpisywał literą Q, która dosyć szybko została rozpoznawana.
Po śmierci Galadriela, sklep jak i jego spuściznę odziedziczył jego syn Gandrir. On jednak stawiał przede wszystkim na zyski niż ukazanie w swoich pracach elfiego piękna i wyrafinowania. Nie oznaczało to jednak, że jego wyroby były złe. Wielu uważało, że były nawet piękniejsze od tych, które tworzył Galadriel, jednak brakowało w nich pasji, duszy. Taką pasją wykazywał się Galandir, syn Gandrira, który od najmłodszych lat uczył się sztuki wytwarzania biżuterii. Szybko dorównał ojcu w tym fachu, co było wyraźnie widoczne w jego wyrobach.
Galandir chciał jednak, aby ich wyroby były znane nie tylko wśród elfów, ale także u innych ras. To spotkało się z krytyką ojca, gdyż uważał on, że skoro są elfami, powinni tworzyć dla elfów, nie dla innych ras, które uważał za ubogie kulturowo. Ponad 400 letni elf nie podzielał jednak znania swojego ojca i postanowił zrealizować swoje plany.
Tak też w roku 4361 przybył do Cesarstwa Vanthijskiego i osiadając w mieście Azeloth otworzył, za zarobione przez siebie pieniądze, swój sklep jubilerski. Z szacunku do swojego przodka pozostawił nazwę Quardi, dodał jednak do niej nazwisko swojej rodziny. Obecnie sklep często nazywany jest po prostu „Jubiler Lethais”. Galandir podpisuje swoje prace literami QL, a jego interes z dnia na dzień rozkwita.
W swoich wyrobach pragnie zawrzeć część elfiej kultury, wyrafinowania i czystego piękna, jednakże ciągle idąc z biegiem czasu. W biżuterii Galandira widać nie tylko elfią, precyzyjną rękę, ale także precyzję i profesjonalizm, który szlifowany był przez wiele długich lat.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Galandir Lethias - Elf, właściciel sklepu i zarazem jego główny pracownik. Galandir większość swojego czasu spędza w pracowni, gdzie wytwarza nową biżuterię, szlifując przy tym swoje umiejętności. To on jest odpowiedzialny za sprzedaż wyborów oraz realizację zamówień specjalnych.
Erdic - Człowiek, chłopiec został zabrany przez elfa z ulicy. Ich ścieżki po raz pierwszy zetknęły się ze sobą, gdy Edric próbował ukraść biżuterię z wystawy. Galandir zamiast wezwać straż, przygarnął dzieciaka zapewniając mu dach nad głową. Obecnie pracuje w sklepie jako sprzątacz i pomocnik. Czasem też zastępuje Galandira za ladą sprzedając jego wyroby. Ostatnio elf zabrał go do pracowni, gdzie zaczął przyuczać go fachu.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać: brak


Autor: Galandir Lethias [5653]

Wróć do strony głównej