Rafa koralowa

Przeglądano 1535 razy

1. Położenie lokacji: Reptilia; południowa część wybrzeża2. Opis lokacji:
Pod przeźroczystymi wodami otaczającymi tropikalną wyspę tętni bogactwo życia. Znalazło ono bezpieczne schronienie wśród rozległych i barwnych raf koralowych, piętrzących się niejednokrotnie niemal pod samą taflę, a tworzących częstokroć oblegane przez żądnych wrażeń turystów atole. Największą z nich wszystkich jest zaś rafa zwana w języku zimnokrwistych „Shyondh’y”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle, co „zatopiona kość”. O każdej porze dnia i nocy widać na jej obszarach nurkujących łuskowatych, dla których to już nie tylko hobby, lecz również jeden ze sposobów na przeżycie – ci nieliczni, którzy odstąpili od stadnego życia w dżungli wybierają drogę poławiaczy, wykonując drobne rękodzieła z tego surowca, wprowadzając go w obrót na rynku wewnętrznym państwa. Wiadomym jest również powszechnie, że większość rytualnej broni używanej na terenie wyspy wytworzona jest z koralowców; ze względu na swą kruchość nie znalazła jednak zastosowania w powszechnych działaniach.

3. Historia lokacji:
Rafy koralowe nie są niczym innym, jak tylko mikroskopijnymi szkielecikami morskich zwierząt, utwardzonymi w naturalny sposób przez występującą w wodzie sól. W ten sposób tworzą zwartą konstrukcję, z której dobrodziejstw nauczyli się w pełni czerpać Reptilioni. Sprzyjający klimat i urok tych miejsc zagwaranatowały, że stały się one jedną z licznych atrakcji turystycznych, jakie można znaleźć w tych rejonach.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
- brak

5. Lista stworzeń i roślin, jakie można tam spotkać:
- zwierzęta: Koralion, Gigantyczna ośmiornica, Smokornica, ryby, koralowce, gąbki, małże, głowonogi, ptactwo, Formit, Lew Morski, płaszczki
- rośliny: wszelkiej maści glony

Autor: Shether [4899]

Wróć do strony głównej