Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Wolne Miasto Foeduum

Przeglądano 2016 razy

1. Położenie lokacji: Tereny graniczne między Królestwem Careogrodu a Republiką Amarth, a dokładniej na południe od Doliny Ciszy2. Opis lokacji
Mniej więcej w połowie drogi od Królestwa Careogrodu do Republiki Amarth, na terenach Irimgardu znajduje się Dolina Ciszy. Na południe od niej zaś miasto graniczne między Careogrodem i Amarth, co się zwie Foeduum, co w krasnoludzkim oznacza Przeznaczenie. Ukształtowanie terenu sprawia, że jest to idealne miejsce na miasto graniczne. Można powiedzieć, że wręcz natura je ukształtowała - pomiędzy dwoma wysokimi górami. Jeśli ktoś chce przejść z jednego księstwa do drugiego, musi przejść tędy. Chyba, że wspinaczka po wyjątkowo nieprzyjaznych terenach górskich mu niestraszna. Wiele osób, które planują mimo wszystko wybrać się w góry, często zatrzymuje się w mieście, by odpowiednio się przygotować czy też odpocząć. A jest po co przyjeżdżać, widoki są wspaniałe, choć nieliczni odważą się na wspinaczkę. Na razie nie ma zbyt wielu mieszkańców, mieścina się rozwija, jednak mieszkańcy ci są najodważniejszymi z odważnych.
Jeśli ktoś szuka rozrywki, najodpowiedniejszym miejscem dla niego będzie karczma "Na Skraju Świata", gdzie poszukiwacze przygód zatrzymują się, by się napić, wyspać, szerzyć sławę swojego imienia. Jest bogato wyposażona jak na standardy górskiego miasteczka i nikomu nic tu nie braknie. Inaczej sprawa ma się z drugą karczmą "Ostatni Głębszy", która jednak jest bardziej skryta i przeznaczona dla istot szukających dyskrecji. Osoby o szemranej opinii znajdują tutaj swój azyl, bo dopóki nie zrobią czegoś nieodpowiedniego, tutejsze prawo chroni każdego, kto tego schronienia potrzebuje. O dziwo, potrafią się dostosować i faktycznie ekscesów w Foeduum przeważnie się nie uświadcza.
Inną rolą miasta jest bycie składnicą towarów i tu ponownie uwarunkowania geograficzne sprawiają, że jest to miejsce do tego idealne. Najbogatsi kupcy mają tutaj swoje niebywale zaopatrzone magazyny. Znajduje się tu również filia "Złotej Szaty" Astenny Marvill. Jej usługi odzieżowe są doceniane przez stacjonujący tu Korpus Ochrony Pogranicza. Jest to jednostka złożona z członków armii Careogrodu i Amarth. Jest to jedna z najbardziej liczących się elitarnych jednostek w Fallathanie. Ze względu na klimat osadniczy, jest tu dość ciasno, nie ma tu jednak marnotrawstwa przestrzeni. Miasto dopiero się rozwija, a jest stawiane od zera. Nikomu nie przejdzie przez myśl prowizorka. Od początku wszystko tworzone jest tak, by przetrwało wieki. Wolne Miasto ma określony plan zagospodarowania i z czasem będzie się rozszerzać w miarę przybywających tu osadników, a jest to bardzo opłacalne. Zdecydowanie, jest to prawdziwa nadzieja dla tych, którzy szukają zysku. Większość mieszkańców to rzemieślnicy, rozmaici traperzy, poszukiwacze przygód, myśliwi, emerytowani żołnierze, ale również dziwacy, szaleńcy czy pospolici rzezimieszkowie szukający okazji do obłupienia przybywających tu bogaczy. Ci ostatni jednak są spokojni ze względu na wysoki poziom obronności osady, a zwłaszcza sprawną egzekucję tutejszych praw.
Niedaleko miasta znajdują się złoża soli, a więc również i kopalnia. W środku wydrążono również specjalne pomieszczenie, w którym wybudowano sanatorium "Sól życia", gdzie grupa krasnoludów rozkręciła biznes zdrowotny. Docelowym klientem są osoby starsze, szukające relaksu i zbawiennych dla zdrowia słonych, ciepłych jeziorek. Zaś z wydobycia i handlu solą miasto się poniekąd utrzymuje.
Jeśli chodzi o skład rasowy miasta, większość mieszkańców stanowią krasnoludy i ludzie. Ciężko spotkać tu elfa, sporadycznie pojawiają się przedstawiciele innych ras. Nie zatrzymują się tu też na dłużej gady ze względu na utrzymującą się przez cały rok niską temperaturę. Najprawdopodobniej jest to skutek górskiego klimatu i dość wymagających warunków. Aczkolwiek można się natknąć na stragany kupców z Reptilii.
Wszystko tu jest na swoim miejscu i wszystko czemuś służy. To wzorowy przykład współpracy sojuszników, jakimi są Amarth i Careogród. Żywy dowód na to, że nawet w ciężkich czasach, ciężkich warunkach, na ciężkim terenie, wspólnymi siłami da się osiągnąć wszystko.


3. Historia lokacji.
Wolne Miasto Foeduum powstało na mocy porozumienia, zwanego Porozumieniem Gór Południowych. Jego budowa rozpoczęła się w trakcie wykuwania Traktu Przymierza, w Cresaim'ie 4343 roku. Początkowo na tego terenie znajdował się jeden z głównych obozów, przeznaczonych dla budowniczych szlaku. To tutaj także znajdował się magazyn materiałów i sprzętów przydatnych podczas owego przedsięwzięcia. Gdy prace nabrały rozpędu, zabrano się także za wznoszenie pierwszych murów miasta oraz wszelkich innych zabudowań. Oczywiście, zaczęto od budynków pierwszej potrzeby, jak karczma „Na Skraju Świata”.
Gdy zakończono budowę Traktu Przymierza, miasteczko, aspirujące z wolna do miana miasta, stanowiło już miły dla oka każdego architekta widok. Władze Wolnego Miasta, jak i sami jego mieszkańcy, wiedzą jednak, że wiele pracy jest jeszcze przed nimi.
11 Webala 4363 roku Astenna Marvill przybywa do nowo powstającego Wolnego Miasta Foeduum. Na jej podjętą decyzję, aby nawiązać kontakty handlowe właśnie w tym miejscu miała wpływ przede wszystkim dogodna lokalizacja, a także współpraca z Vhaelarem Mocnym. Jako Kapitan Korpusu Ochrony Pogranicza był zainteresowany nabyciem odpowiednich mundurów, płaszczy, futer, czapek oraz sakiewek czy pasów. Astennie zaś udało się utworzyć w Foeduum, Mieście Przeznaczenia filię swojego sklepu "Złota Szata". Pomogło to w umocnieniu się gospodarki miasteczka.


4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują
Fineasz "Pogromca Długouchów" Kibil-Barûk, krasnolud, właściciel karczmy "Na Skraju Świata"
Ulteusz "Ostatni" Burakin'barak, krasnolud, właściciel karczmy "Ostatni Głębszy"
Witeusz Sigin-Tarâg , krasnolud, właściciel sanatorium "Sól Życia"
Hemm Zharr-tarâg, krasnolud, miejski kowal
Vhaelar Mocny, człowiek, kapitan Korpusu Ochrony Pogranicza
Kedela, kobieta, pracowniczka tutejszej filii "Złotej Szaty"
Groner, krasnolud, ochroniarz Kedeli
Jeszua Drewnomiot, człowiek, cieśla
Pan Dziadek, człowiek, wędrowny handlarz w podeszłym wieku, który posiada tu stały dom
i kogo sobie tylko gracze tam zażyczą


5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać (wszelkie charakterystyczne)
Fauna obejmuje zwierzęta lubiące klimat górski, także te, które występują na Trakcie Przymierza oraz takie, które dobrze czują się w mieście i zwierzęta uprawne. W samym mieście brak zagrożenia dla ludzi.
- psy
- koty
- szczury
- owce (także górskie i mieszanki gatunków)
- krowy
- jaki amarthyjskie
w najbliższych okolicach
- kozy i koźniki
- dzikie kaczki
- merfale
- łasicorysie
- tygrysy śnieżne (nieliczne)
Flora nie różni się bardzo od tej charakterystycznej dla Traktu Przymierza. Ze względu na klimat, bardzo dobrze radzi sobie tutaj wiecznie zielony szkarłatnik.
- szkarłatnik (bardzo często)
- wiedmiokrzew
- nofia
- wiąz śnieżny
- brzoza
- czarnica
- szmernik
- piołun
- błękitny cyrulik

Autor: Delma [1434]

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
[P] Karczma "Pod pijanym Smokiem" 1172 13-11-2016

Wróć do strony głównej