Sennik / Pocałunek Luminosa

2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Narkotyk

2. Opis:
Sennik, czyli sok pochodzący z niedojrzałych główek makowych Maku Pustynnego, wysuszony, a następnie palony. Jego druga nazwa sugerować może, że sprowadza on `dobry` sen.
Brązowe, nieregularne bryłki, powszechnie niemal dostępnej rośliny, powstające poprzez ostrożne nacinanie zielonych główek makowych, niedojrzałych jeszcze owoców. Suszenie nie jest trudne, wymaga jednak odrobiny cierpliwości i trzymania w miarę suchym, przewiewnym miejscu. Zbiera się gęste i mleczne krople, pojawiające się po nacięciu danej makówki, układa na płaskim talerzu i pozwalać schnąć. Charakterystyczne, brązowe grudki pojawiają się już po kilku godzinach, jednak gotowe do palenia są dopiero po kilku dniach. Należy zachować jednak ostrożność - świeży sok makowy zostawia brązowe plamy, których nie da się usunąć. Zależnie od umiejscowienia maku, z jednej główki otrzyma się od jednej do kilkunastu kropli soku. Ważna jest też pamięć o tym, iż polny mak nie da soku o takich właściwościach - by go zdobyć, należy ruszyć na pustynne tereny, w poszukiwaniu Maku Pustynnego.
Po dokładnym wysuszeniu i otrzymaniu brązowych grudek można przystąpić do palenia Pocałunku. Do tego celu wymagane są jednak specjalne fajki o długich cybuchach i maleńkich, ale krągłych, charakterystycznie baniastych główkach, w których umiejscawia się odrobinę żaru oraz kuleczkę wysuszonego soku, lub też - co jest zadaniem nieco bardziej pracochłonnym, ale znacznie bardziej podnoszącym walory smakowe – układanie w główce rozżarzonego już Sennika. Aby otrzymać tak przygotowany sok, należy z dużym wyczuciem i delikatnością przechowywać go w miseczce nad żarem, która będzie przewodzić ciepło. Osoby doświadczone mogą przez chwilę trzymać narkotyk w samym żarze, aby otrzymać odpowiednią temperaturę.
Samo palenie nie wymaga żadnych specjalistycznych przygotowań, jakie wiążą się zwykle z paleniem fajek przeznaczonych do tytoniu. Nie obowiązuje też tu typowa zasada nie zaciągania się. Wręcz wskazane jest (i uznawane w dobrym tonie) za takie działanie. Można również używać go w wszelkiego typu kadzidłach, wymagana jest jednak większa ilość substancji. Pocałunek Luminosa żarzy się zaskakująco długo i powoli, nawet do trzech godzin, w zależności od wielkości uzyskanej grudki.

3. Sposób przechowywania:
Wysuszone grudki przechowuje się we względnie suchym pojemniczku, szkatułce lub słoiczku.

4. Trwałość:
Narkotyk nie posiada określonej trwałości. Jedynym warunkiem zużycia go jest spalenie.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Poprzez wdychanie/wciąganie dymu podczas procesu spalania.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Nazwa ma związek z działaniem – nasennym, uspokajającym, wprowadzającym w stan pozornej relaksacji i przyjemności, w pewien ograniczony sposób nawet i euforii powodowanej wizjami; można stosować go jako środek przeciwbólowy. Istota paląca tą substancję staje się charakterystycznie powolna, „rozleniwiona” i zobojętniała na wszystko. Nie odczuwa też bólu, a na twarzy pojawia się specyficzny uśmiech. Często paleniu towarzyszą przyjemne halucynacje wzrokowe, słuchowe jak i doznaniowe. Środek ten silnie uzależnia (w zależności od indywidualnych cech proces ten może trwać od kilku dni do kilku tygodni), i z każdym użyciem wymagana jest większa dawka, by odczuć pożądany efekt.
Przy dłuższym stosowaniu Pocałunku jednak wyraźnie wzmaga się zapotrzebowanie na ilość substancji, oraz pojawiają się problemy zdrowotne: utrata wagi, bezsenność, zaparcia, problemy z uzębieniem (zęby zaczynają się ruszać i wypadać). Pojawiają się też problemy uboczne: wymioty, osłabienie fizyczne, gorączka, bóle mięśni i stawów. W konsekwencji następuje śmierć z wycieńczenia organizmu (lub przedawkowania).

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Już po kilku minutach od rozpoczęcia procesu wdychania pojawiają się pierwsze symptomy.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Odsunięcie uzależnionego od narkotyku i potraktowanie jak każdej innej osoby uzależnionej. Inne sposoby nie są znane.

Autor: Tishtry

Wróć do strony głównej