[O] Przełęcz Przeznaczenia

Przeglądano 1585 razy

1. Położenie lokacji: Góry Krańca Świata, Irimgard.2. Opis lokacji:
O Przełęczy wiadomo bardzo mało. Niewielu śmiałków, którzy zapuścili się tym szlakiem, przeżyło ową wędrówkę. Nieliczni szczęśliwcy, jakim ta sztuka się udała, opisywali Szlak Straceńców, jak potocznie nazywano tą trasę, jako ciągnący się górski wąwóz wypełniony jedynie śniegiem. Szalejący w nim wicher przeszywa do szpiku kości, a zaspy bywają tak ogromne, iż nieopatrzny krok może skończyć się pogrzebaniem podróżnika żywcem. Są tam nawet głębokie jary przykryte śniegiem tak wysoko, iż nie sposób odszukać wzrokiem ich krawędzi. Nie ma tam ani ścieżki, ani widocznego szlaku - jedynie czarne skały i biały puch. Tylko kilka naturalnych schronień na odcinku całej trasy (zagłębienia skalne, małe jaskinie, szczeliny) stanowi nikłą nadzieję dla "straceńców" na przetrwanie nocy.
Dodatkowym utrudnieniem dla próbujących sforsować Przełęcz jest kapryśna pogoda. Tak wysoko w górach często zdarzają się niespodziewane burze śnieżne czy wichury. Jak wiadomo - w takich warunkach nawet zadymka może być przeszkodą nie do pokonania, o zamieci nie wspominając.
Niestety - nie przetrwał podróży nikt, kto spotkał tam jakiekolwiek zwierzę, bądź zobaczył którąkolwiek z fallathańskich roślin. Co prawda jeden z podróżników przyznał, iż dostrzegł w śniegu ślady jakiejś istoty, które szczęśliwie poprowadziły go sprawdzoną uprzednio przez zwierza ścieżką. Po analizie opowieści zbiegłego mordercy, którym okazał się być wspomniany "tropiciel", stwierdzono, iż ślady zapewne należały do Łasicorysia, lecz nigdy nie udało się potwierdzić tej hipotezy.
Podobnie ma się ze wzmianką o nietypowym znalezisku innej osoby, która przeżyła drogę przez Przełęcz - ujrzała ona zamrożonych podróżnych. Samo w sobie nie było to niczym dziwnym, jednak zginęli nie z wyziębienia, ale podczas biegu, jakby uciekając przed czymś, co nagle skuło ich w lodowych bryłach. Pewien mag z Amarth wysunął wtedy tezę, iż może to być dowód na to, iż w Górach Krańca Świata ma leże przynajmniej jeden ze Smoków Lodowcowych, jednak wspomniane wydarzenie miało miejsce ponad czterdzieści lat temu. Do dzisiaj nie dowiedziano się niczego więcej, a sam świadek nie pożył wystarczająco długo, aby opowiedzieć wszystko dokładnie Radzie Siedmiu - powiesił się w swojej komnacie. Widocznie ścigały go problemy, których nie mógł zgubić nawet na śnieżnym pustkowiu. Jako ciekawostkę należy dodać, iż krzesła, z którego miał skoczyć po zawiązaniu sobie pętli na szyję, również nie odnaleziono...
Istnieją plotki, jakoby ktoś pokusił się o sporządzenie mapy tego przesmyku, na której zaznaczono możliwe miejsca postoju i sprawdzoną ścieżkę między górskimi szczytami. Mimo licznych poszukiwań nie udało się jednak natrafić uczonym na żadną informację, co do obecnego miejsca pobytu owej mapy. Niektórzy jednak uważają, iż może się ona znajdować w zbiorach zgromadzonych w stolicy Cesarstwa.

3. Historia lokacji:
Na przestrzeni lat Przełęcz Przeznaczenia niewiele się zmieniała. Z racji wysokości i warunków atmosferycznych, nawet w lecie krajobraz nie ulega zmianie. Jedno tylko pozostaje niezmienne - strach wobec nieubłaganego żywiołu, który czai się w górach. To właśnie ten strach trzyma z daleka uczciwych i rozważnych podróżnych, którzy wybierają mniej zdradliwe, a częściej uczęszczane szlaki. Niemniej niektórzy odczuwają coś więcej - desperację. Szlak Straceńców zyskał swoje przezwisko nie tylko przez wzgląd na nikły odsetek osób, które, mimo iż obrały przez niego swoją trasę, dotarły do celu, ale również dlatego, że lwia część tych, którzy podjęli to ryzyko, była przestępcami, chcącymi zmylić pościg za sobą, bądź też uciec przed wymiarem sprawiedliwości poza znane tereny Fallathanu. Jeśli więc kiedykolwiek zawędrujesz na ten niegościnny i zdradziecki szlak, pamiętaj - jeśli kogokolwiek tam spotkasz, prawdopodobnie będzie ciążył na nim wyrok śmierci.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Brak

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Niepotwierdzone wzmianki na temat Fauny:
-Łasicoryś
-Smok Lodowcowy
Informacji o innych zwierzętach, bestiach lub roślinach brak.

Autor: Ma'Arei

Wróć do strony głównej