Pleśniak złośliwy

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Grzyb

2. Opis:
Jest to grzyb inwazyjny, który głównie adaptuje się w ciemnych, wilgotnych miejscach. Najczęściej spotykany jest na sierści szczurów żerujących w kanałach, jednakże nie rzadko spotkać go można zarówno na kamiennych posadzkach co i ścianach. Mały odsetek rozumnych istot nie potrafi poradzić sobie z tym natręctwem. Najbardziej narażone są osoby słabo dbające o higienę osobistą na dodatek żyjących obok kanałów i nieświadomych istnienia owego grzyba. Wnikliwe badania dowiodły, że posiada podobne cechy do znanych powszechnie pleśni i drożdżaków. Ich grzybnia również rozwija się na organizmach żywych, pasożytuje na nich. Cechą charakterystyczną tego grzyba zielony kolor.

3. Sposób przechowywania: nie ma

4. Trwałość:
Grzyb aby przetrwać potrzebuje wody, ciemności i organicznego żywiciela.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Dopiero bezpośredni kontakt z rozwiniętą już grzybnią pozwala na zaadoptowanie zarodników grzyba. Rozwija się dość szybko, po 2-3 dniach można już zauważyć zielonkawy odcień skóry.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
U ludzi swędzenie, łuszczenie się skóry w pierwszym stadium oraz osobliwy, zielony odcień. W tym momencie można dość łatwo usunąć pasożytującą roślinę. Następnie występują zawroty głowy, nudności oraz ogólne zmęczenie. Na samym końcu osobę zarażoną charakteryzuje otępiałość zmysłów, rozdrażnienie, wrażliwość na światło. Grzyb potrafi wgryzać się w żywą tkankę do kości, zjadając swojego żywiciela, w końcu doprowadzając go do śmierci. Szybkość ekspansji grzyba zależy od miejsca, w którym się zaadoptował oraz wielkości żywiciela. Zarażone zwierzęta bywają niezwykle agresywne, nie myślą racjonalnie i lekceważą wszelkie zwierzęce instynkty.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Od kontaktu:
-pierwsze stadium 3-4 dni u zwierząt, 6-8 dni u humanoidalnych istot
-drugie stadium 4-5 dni u zwierząt, 8-10 dni u humanoidalnych istot

6.2  Antidotum i jego dostępność:
Grzyb ginie kiedy nie ma ciągłego dostępu do wody oraz kiedy zostanie długo wystawiony na światło dzienne. Trudniej jest z rozwiniętą grzybnią, która potrafi rozsiać się po całym organizmie i schować się w różnych zakamarkach, po czym przetrwać kryzysowy moment i znów się rozwijać, dlatego tak ważne jest szybkie zauważenie grzyba oraz jego objawów.

Autor: Ingritta

Wróć do strony głównej