[O] Nekropolia Asyliańska

Przeglądano 1892 razy

1. Położenie lokacji: Amarth. Tuż obok Asylium.

2. Opis lokacji:

Wśród co najmniej kilku większych cmentarzy w Amarth, tylko jeden, ze względu na rozmiary i znaczenie, można nazwać nekropolią z prawdziwego zdarzenia: Nekropolię właśnie. Jeśli kto używa tego miana dla określenia miejsca spoczynku zmarłych, to ma na myśli właśnie cmentarz stołeczny, znajdujący się w odległości ćwierć mili od Asylium. Nekropolia zajmuje około hektara. Jeśli dołączyć do tego część podziemną – Katakumby, biegnące również pod samą stolicą – powierzchnię cmentarzyska należy uznać za kilkukrotnie większą. Wracając jednak do samego wyglądu... Na powierzchni wygląd tego miejsca przeczy powszechnej opinii, jakoby było ono niebezpieczne i przeklęte. To pięknie zdobione wejścia krypt, wspaniałe grobowce, ścieżki wciąż dobrze zachowane, z ustawionymi przy nich pomnikami oraz centralna, olbrzymia budowla z granitu, będąca głównym wejściem do Wielkich Katakumb. Owszem nawet za dnia nie można pomylić tego miejsca z innym. Nienaturalna cisza i specyficzna aura, dają jasno do zrozumienia, gdzie się znaleźliśmy. Jeśli jednak ktoś jest nieczuły na podobne drobnostki, może liczyć na Brusa. Brus jest odpowiedzialny za stan Nekropolii oraz jej mieszkańców. Wraz z dwójką Nekromantów oraz niewielkim oddziałem straży pilnuje jedynie powierzchni, dbając o to, by, zwłaszcza nocą, zbyt wielu nie schodziło, ani nie opuszczało nieczynnej już Nekropoli. Ponadto w zakres obowiązków opiekunów tego miejsca zalicza się także strzeżenie, by nic niebezpiecznego nie wypełzło z Katakumb.

3. Historia lokacji:
Początki Nekropolii sięgają powstania Arx. Wtedy oczywiście był to jeszcze niewielki cmentarzyk z jedną jedyną kryptą, która, nawiasem mówiąc, nie zachowała się do czasów dzisiejszych. Wszystko uległo zmianie po obaleniu Zamieci. Walki pochłonęły wiele ofiar po obu stronach. Oczywiście w miejscu dzisiejszej Nekropolii spoczęli głównie zwycięscy, jednak i to wystarczyło, by miejsce ostatniego spoczynku rozrosło się oraz zyskało na znaczeniu. Od tamtej pory wszyscy bogatsi i bardziej znaczący za życia byli chowani tutaj. Początkowo w kryptach lub grobowcach, potem część z nich wyburzono i przeniesiono do wykopanych w centrum Katakumb, nad którymi postawiono masywną kaplicę poświęconą bóstwom i potęgom kilku różnych wyznań. Grzebania zmarłych zaprzestano tutaj dopiero w roku 4301, po serii dziwnych wydarzeń. Złodzieje grobów od zawsze byli problemem, choć niezbyt wielkim. Na ogół problem ten rozwiązywało się poprzez wyniesienie zwłok kolejnego głupca, który natknął się na zabezpieczenia grobowca. W końcu chowano tutaj bogatych, których stać było na architektów oraz magów, którzy doskonale potrafili zadbać o siebie. Przypuszcza się, iż to mogło przyczynić się do plagi nieumarłych, jaka nawiedziła Katakumby. Nieznana aktywność magii mogła naruszyć struktury zaklęć i przywróć część zwłok oraz niedoszłych rabusiów do życia. Początkowo próbowano nawet temu zaradzić, lecz mrok, rozmiar oraz stan Katakumb mocno utrudniały ich oczyszczanie. Dlatego też postanowiono po prostu zamknąć je. Od tego czasu pilnowana jest jedynie powierzchnia. Choć, co prawda, plotki o skarbach pogrzebanych wraz z ich właścicielami wciąż przyciągają wariatów, to okazało się, że umarli najlepiej potrafią zadbać o przechowywane w Katakumbach dobra. Zostało więc jedynie pilnowanie, by nie zechcieli zbytnio oddalać się od miejsca swojego spoczynku.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
- Brus - Kiedyś był grabarzem. Dziś nie kopie już grobów, ale mimo to wciąż sprawuje pieczę nad Nekropolią, dbając, by nie popadła zbytnio w ruinę. A przynajmniej nie na powierzchni.
- Silves Starszy - Jeden z dwóch Nekromantów pilnujących Nekropolii. Dodatkowo zajmuje się badaniem nieumarłych.
- Aramis Hybrid - Drugi z Nekromantów. Ten z kolei bada aktywność magii oraz stan zaklęć, jakimi chronione są krypty.
- Strażnicy w liczbie dwudziestu.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Fauna:
- Ghul
- Chudlarz
- Szczur
- Gargulec
- Kamienny Golem
- Mimik
- Szkielet
- Wierkra
- Wij grobowy
Flora:
- Trzeplica
- Zimnokrzew
- Fjavira
- Nelita
- Ognitnia
- Ostresz
- Siny mech

Autor: Shëd

Wróć do strony głównej