Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Duen Canell (Miejsce Dębu)

Przeglądano 2229 razy

1. Położenie lokacji: Dokładna lokalizacja znana jest tylko mieszkańcom Dol Velen, ale przypuszcza się, że miasto jest w centrum prowincji.2. Opis lokacji:
Każdy Strażnik Lasu zapytany o to miejsce spojrzy na Ciebie badawczo. Nikt spoza Dol Velen nie trafi bez przewodnika do Duen Canell. Sanktuarium elfickiej kultury i magii stanowi łakomy kąsek dla poszukiwaczy przygód i zwykłych złodziei, dlatego jego położenie trzymane jest w ścisłej tajemnicy. Wyrasta tam święty Dąb, zwany przez Elfów Hen-Hraval (Stary Król) uznawany za najstarsze drzewo w Fallathanie. Wśród Jego cieni wzniosły się najważniejsze budowle Elfów. Z magicznej mocy w nim płynącej czerpią mistrzowie rzemiosła. Wewnątrz Jego ogromnego pnia znajduje się biblioteka, miejsce spoczynku najwartościowszych elfickich woluminów. Oczywiście nie mogło zabraknąć miejsca, gdzie Druidzi oddają cześć bóstwom, to Sanktuarium. Wiadomo też o Mauzoleum Isengrima - monumentalnym grobowcu bohatera Romen-Doru zapieczętowanym elficką magią.
Wśród Elfów znane jest powiedzenie, że w Dol Velen wszystkie drogi prowadzą do Duen Canell, do miejsca, gdzie powstało życie Leśnej Straży, ukryte pod koroną ogromnego drzewa.

3. Historia lokacji:
Tuż pod podpisaniu deklaracji niepodległości Republiki to właśnie w Dol Velen Leśna Straż zbudowała własne osady z głównym ośrodkiem elfickiego społeczeństwa w Duen Canell (Miejscu Dębu) gdzie do dziś rośnie najstarsze drzewo w krainie, prastary Hen-Hraval (Stary Król). W czasie okupacji Daakarów Duen Canell pozostawało ukryte w gęstwinie lasów, zabezpieczone przez magię i gorliwych obrońców. Świętość tego miejsca nie pozwalała Elfom dopuścić do jego skalania rękami barbarzyńców. Niedługo po wojnie z Nacją, uchwałą Triumwiratu prowincja Dol Velen otrzymała status prowincji, na czele której stanął Patriarcha Leśnej Straży, Villquar Er`Rhun, a Duen Canell stało się centrum religijnym prowincji.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Strażnicy Lasu, Druidzi, Magowie, elfia społeczność Romen-Doru, odwiedzająca Miejsce Mocy.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Fauna: Adramelion, Białogrzywy, Drzewiec, Gluon, Grik, Myconid, Pasterz królików.
Flora: Ajolla, Jarańcz.

Dopasowanie do schematu: Sobenna

Wróć do strony głównej