Leitha

Przeglądano 2144 razy

1. Położenie lokacji: Wolne Mokradła, Cesarstwo

2. Opis lokacji:
Leitha jest jednym z niewielu wolnomokradlańskich ośrodków, usytuowanych na suchym lądzie. Jak na stolicę niegdysiejszego państwa jest stosunkowo niewielka, nadrabia to jednak bogactwem dziedzictwa kulturowego. Większość budynków zbudowana jest z kamienia, importowanego z ościennych państw. Charakterystycznym dla mokradlańskiej architektury jest duża liczba okien, mających ułatwić dostęp światła, a także wysoka podmurówka, chroniąca przed ewentualnym zalaniem terenu. Taka zabudowa jest właściwa głównie dla centrum stolicy, im dalej bowiem od niego, tym bardziej wyszukane i osobliwe stają się budowle. Ową niezwykłość narzuca im wcześniej już wspomniana mieszanka kulturowa Leithy. Można tu więc spotkać między innymi usytuowane na drzewach drewniane altany, hobbicie nory budowane w specjalnie do tego celu utworzonych pagórkach, niskie, zdobione moczarową roślinnością jaszczurze osiedla łączone systemem lin i mostów czy w końcu surowe traperskie szałasy... Całość składa się na nieco chaotyczy, lecz wdzięczny obraz wolnomokradlańskiej stolicy.
Na szczególną uwagę w Leicie zasługują mokradlańskie ogrody, których opiekunami są zamieszkujące to miasto gady. To one własnie utrzymują je w na pozór dzikim porządku. System alejek w owych ogrodach w całości oparty jest na pomostach, z wyznaczonymi na nich specjalnie punktami widokowymi, skąd można bezpiecznie obserwować okoliczną faunę i florę.

Oprócz wyżej wymienionych ogródów w Leicie można zobaczyć jeszcze takie specyficzne miejsca jak:
-siedziba Gildii Alchemików,
-siedziba Gilidii Szermierzy "Caesa Coruscatio"
-tawerna "Bagniszcze"
-Ołtarz Strażniczek,
-Statua Trojga,
-Trapernia,
-Chram Matki Natury.

3. Historia lokacji:
"Bagna. Tam gdzie nikt by się tego nie spodziewał rozkwitła osada. A nazwano ją Leitha, co oznacza 'Wolny'."
Stolica Wolnych Mokradeł jest miastem stosunkowo młodym, założonym niedługo po zwycięskiej bitwie Wodzy ku uczczeniu pamiętnych zdarzeń, kiedy to grupka cesarskich skazańców wydarła się z niewoli i wspólnie z siłami Driad i Leszego wywalczyła sobie wolność 4276 rok NE.
Pierwszymi jej osadnikami byli uciekinierzy, poszukiwani prawem przez różne ościenne państwa. Dopiero z czasem do Leithy zaczęli przybywać przedstawiciele rozmaitych ras, istoty odmienne, które nie mogły znaleźć miejsca w swoich społecznościach. Tutaj uczyły się funkcjonować na nowo, zachowując ciagle swoją tożsamość. I choć na początku było to trudne i problematyczne, w niedługim czasie udało im się zbudować nieduże, ale wspaniałe miasto, otwarte na każdego, którego dewizą stało się jedno słowo 'Wolność'. Dzisiaj miejsce to jest okolicznym centrum handlu i wielokulturowości, które kwitnie nie skrępowane uprzedzeniami.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
-Wodza Wolnych Mokradeł, Namiestniczka z ramienia Cesarza Tuarelith,
-Najwyższa Kapłanka Kultu Matki Natury Driada Iloth oraz podległe jej kapłanki,
-jaszczurzy karczmarz Sotek,
-herszt traperów Dymitr

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Stworzenia (większość występuje w ogrodach)
-Worg,
-Adramelion,
-Bagiennik,
-Couatl,
-Cyklonaz,
-Felliks,
-Horchachłon,
-Jabberwock,
-Myconid,
-Ryś Fallathański,
-Szuwar,
-Źródlak.

Rośliny:
-mchy,
-turzyce,
-krzewinki,
-drzewostan bagienny mieszany,
-roślinność szuwarowa.

Autor: Laivath [1689]

Wróć do strony głównej