[O] Trakt Przymierza

Przeglądano 1699 razy

1. Położenie lokacji: Królestwo Careogrodu.2. Opis lokacji:
Wśród ośnieżonych, smaganych ostrym wiatrem szczytów wiedzie powstała zaledwie 20 lat temu droga, łącząca lodową krainę magii z państwem krasnoludów. Od wschodu rozpoczyna się w Wolnym Mieście Foeduum, by wkroczyć na nowe khazadzkie ziemie i wśród gór, często także przez nie, ciągnie się na zachód w głąb Careogrodu.
Połączona siła krasnoludzkiego kunsztu z amarthyjską magią stworzyła coś, czego jeszcze świat nie widział. Wijący się wśród szczytów trakt pozwalał na bezpieczną podróż przez Góry Południowe, a tym samym w końcu, po tylu wiekach umożliwiał płynny handel Careogrodu z Amarth.

Drogę podzielono na pięć odcinków, połączonych trzema twierdzami oraz dwoma miastami, stanowiącymi granice Traktu Przymierza. Od wschodu więc droga prowadzi z Wolnego Miasta Foeduum, przez kolejno Barazgaurak (czerwona forteca), Zaramendar (szklana jaskinia), Gabilbar (wielka brama) aż do pierwszego miasta w Careogrodzie. Ponadto, co stajanie wykuto w skale spore wnęki, a w miejscach, gdzie nie było to możliwe, wzniesiono coś na kształt stajni, gdzie można odpocząć oraz skryć się przed złymi warunkami pogodowymi.

Barazgaurak jest twierdzą wykutą w ścianie skalnej. Nazwę swą zawdzięcza specyficznej mieszaninie minerałów z przewagą żelaza. Podczas prac natknięto się także na wiele druz mineralnych zawierających najrozmaitsze kryształy, jak na przykład realgar.
Nazwa podziemnej twierdzy Zaramendar pochodzi z kolei od jeziora odkrytego podczas drążenia jednego z tuneli. By zachować piękno tego skarbu natury, budowniczy twierdzy zachowali akwen w nienaruszonym stanie. Zbudowano jedynie trzy połączone mostami tarasy okalające połowę jeziora. Okna wielu pomieszczeń wychodzą właśnie na tę kryształowo czystą wodę, którą przez cały czas oświetla kilka magicznych lamp. W zbiorniku nie żyje nic, jednak mawia się, że znajdująca się tam lodowata woda pozwala wydobyć niezwykły smak z tworzonych na jej bazie trunków.
Gabilbar z kolei nazwano od przypadkowo odkrytego, prastarego łuku znajdującego się na drodze do twierdzy. Historia zatarła w powszechnej pamięci wiedzę na temat tego, kim mogli być jego twórcy. Najtęższe głowy nie mogły rozstrzygnąć, cóż oznaczać mogą wyryte w skale inskrypcje. Niemniej, ten relikt przeszłości budzi ciekawość większości podróżnych.
Każda z trzech twierdz Traktu Przymierza ma unikalny układ i architekturę, związaną z ich lokalizacją oraz z dostępnymi w miejscach ich powstania materiałami.

3. Historia lokacji:
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w efekcie paktu Careogrodu i Amarth z roku 4341. W ramach ustaleń Przymierza Gór Południowych, postanowiono wznieść trakt, który byłby główną osią wielkiego szlaku handlowego zachód-wschód. Wedle ustaleń paktu, Careogród poszerzył swe tereny o niczyje ziemie dzielące go od Królestwa Przeznaczenia. W roku 4343 zakończono rycie run na wyznaczających nowe granice państwa Khazadów. Następnie sumptem obu państw, wydarto ze skał równą powierzchnię, będącą bezpiecznym mostem pomiędzy nimi. Gęsto rozsiane wykute w skałach strażnice, mają zabezpieczać przeprawę przed licznymi bestiami, zbójami i szaleństwem wojny, które pochopnie jakaś siła może rozpętać na tych terenach. Nieustanną wartę pełni Korpus Ochrony Pogranicza, będący armią stworzoną pospołu przez sojuszników. Jego członkowie przebywają w trzech twierdzach rozmieszczonych wzdłuż trasy. Poza stałymi rezydentami, strażnicy przebywają tutaj na trzy, półroczne zmiany. Po tym czasie mogą, lecz nie muszą, wyruszyć w głąb swej ojczyzny na odpoczynek. Praca ta przyciąga jednak bardzo często samotników oraz osoby czerpiące przyjemność z podobnego odosobnienia. Nierzadko zdarza się nawet, że członkowie korpusu mieszkają tu z całymi swoimi rodzinami.
Warto tu wspomnieć o tym, że podczas budowy Traktu Przymierza, zwłaszcza podczas odwiertów, khazadowie niejednokrotnie natknęli się na wartościowe surowce. Pojawienie się w okolicy traktu kilku kopalni, a co za tym idzie także krasnoludzkich miast, jest więc jedynie kwestią czasu.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Barazgaurak: 50 członków Korpusu, 15 członków ich rodzin (liczba zmienna z uwagi na półroczne zmiany), 10 sług
Zaramendar : 50 członków Korpusu, 8 członków ich rodzin (jw.), 10 sług
Gabilbar : 50 członków Korpusu, 23 członków ich rodzin (jw.), 10 sług
W każdej z twierdz mogą przebywać także inni rezydenci, jednak mogą być to tylko osoby godne zaufania, jak kapłani Moradina czy członkowie Zakonu Wiedzy.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Z uwagi na niedostępność, w pobliżu Traktu Przymierza spotkać można wiele nigdy wcześniej nie poznanych, dziwacznych stworzeń oraz roślin.

Fauna:
- Klozwa
- Koźnik
- Merfala
- Erlegan
- Laster
- Garfet
- Łasicoryś

Flora:
- Siedmiokrzew
- Nofia
- Wiąz śnieżny
- Czarnica
- Szmernik

Autor: Ahrimaar [813]

Wróć do strony głównej