Bujny włos

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Mikstura

2. Opis:
Mikstura to kwaśny, bezbarwny, oleisty płyn ciężaru wody, wydzielający specyficzny zapach naftaliny. Otrzymywana z owoców i nasion Tojadu fiołkowego zmieszanych z kilkoma fallatańskimi ziołami takimi jak:
-Jaskółcze ziele
- Bieluń
- Kwiat Ajhos
(ich mieszanka i dawki są objęte tajemnicą wynalazcy mikstury, tak jak i fragmenty roślin, które są doń użyte)
Znaczną kwestią przygotowania mikstury, jest forma destylacji odpowiednich składników, znana w perfumiarstwie.
- Uwagi:
Jeśli mikstura zostanie podgrzana zbyt silnie i użyta do zabiegu, możliwy jest stały, szybki wzrost włosów, który jest niezwykle ciężki do zahamowania. Dlatego ważnym jest by ścisłe przestrzegać zaleceń stosowania.
- Dawkowanie:
Dawka wspomagająca porost i wygląd włosów jest zależna od rodzaju włosa, oraz rasy osobnika stosującego miksturę. Zaleca się jednak nacieranie miejsc, w których chcemy wspomóc i odżywić owłosienie, nie częściej niż raz dziennie i nie rzadziej niż raz w tygodniu. Wszystko zależne jest od tego, jakiż efekt chcemy uzyskać.

Jeśli zaś chodzi o pozbycie się całkowitej łysiny głowy, sprawa wygląda mniej przyjemnie. Miksturę należy podgrzać o kilka stopni aż nabierze konsystencji żelowej. W takiej formie wcieramy ją w skórę głowy wcześniej przygotowaną do zabiegu. Wcierać substancje należy przez okres 3 dni powtarzając zabieg 4 razy dziennie.
Przygotowanie głowy do wcierania mikstury:
Zabezpieczenie skóry głowy przed poparzeniem poprzez dwudniowe wcieranie w nią tranu Trującej Płaszczki, który w zetknięciu z substancją Bujny włos, wzmaga jej działanie.

3. Sposób przechowywania:
Przechowywać ją trzeba w cieple dbając by temperatura mikstury, o kilka stopni wyższa od temperatury ludzkiego ciała, nie spadła. Podgrzanie mikstury do wyższej temperatury zmienia jej właściwości.

4. Trwałość:
Mikstura przechowywana w sprzyjających warunkach zachowuje swoje właściwości przez 12-14 miesięcy.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Wcieranie.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Jest no mikstura na porost włosów. Mająca także właściwości odbudowy obumarłych cebulek włosowych i ich naprawy.
Systematyczne wcieranie rozcieńczonej mikstury (nie częstsze niż raz na tydzień) zapobiega siwiźnie, wzmacnia i odżywia włosy, poprawia ich gęstość i ogólny wygląd.
Wcieranie nierozcieńczonej mikstury sprawia, że łysiejący panowie mogą liczyć na bujne czupryny, czy piękny budzący zazdrość zarost. Zabieg ów jednak wymaga wiele poświęcenia. Gdyż łysinę posmarować trzeba tranem z Trującej Płaszczki, który to zapobiegnie poparzeniu skóry i wzmacnia działanie mikstury.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Podczas wcierania w celu odżywienia i poprawienia owłosienia, widoczne efekty następują już po pierwszych 2 dniach kuracji.
Systematyczne powtarzanie kuracji gwarantuje piękne, gęste włosy bądź bujny zarost, którego to nie ima się siwizna.
W przypadku przywrócenia włosów na łysinie, zabieg należy powtarzać raz w tygodniu, przez okres 3 miesięcy. Pierwsze efekty powinny być widoczne już po upływie 2 tygodni. W tym przypadku zalecane jest później systematyczne stosowanie mikstury jako specyfiku odżywczego.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Nie dotyczy

Autor: Ninar

Wróć do strony głównej